Затварят 100 от 196 детски градини за ремонт в София!?

  • 2 081
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 982
нашата градина чака пари за ново крило
всички други ремонти са ни правени:дограма, кухня, боя, пердета....
ако дадат пари за ново крило, ще е супер  Party
ако ли не обаче, ще има бой бой  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
Нашата градина миналата година беше в ремонт(за дограма). Тази година май пак ще бъде в ремонт - заради изискването на ХЕИ за отделни спални помещения.
 Съчувствам на родителите, които са притиснати от обстоятелствата и градините лятото са им жизнено важни.
 

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нашата(71ОДЗ) миналата година беше с голям ремонт, който продължи и през септември, но дограми не са сменяни. Все пак се съмнявам, че и тази година общината ще отпусне парици за същото ОДЗ, при положение, че се прави основен ремонт на друго, което до сега беше частно.

# 18
  • Мнения: 46 516
Дано нашата е в списъка, че настилките са просто ... Tired

За 120 ОДЗ знам, че ще сменят дограмата тази година и няма да работи лятото.

Дограмата се сменя за 1 седмица Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 22 889
Дано нашата е в списъка, че настилките са просто ... Tired

За 120 ОДЗ знам, че ще сменят дограмата тази година и няма да работи лятото.

Дограмата се сменя за 1 седмица Rolling Eyes
Нашата градина беше в ремонт 3 месеца,но тя е доста голяма и може би има резон.Ремонтираха и групите.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На нашата и сменяха само дограмата миналата година,тази сигурно ще измислят нещо друго. Confused

# 21
  • Мнения: 22 889
На нашата и сменяха само дограмата миналата година,тази сигурно ще измислят нещо друго. Confused
Като се замисля,ние не отговаряме на изискването за отделно помещение за спане и може пак да ни затворят.

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Като се замисля,ние не отговаряме на изискването за отделно помещение за спане и може пак да ни затворят.

И нашата е така. То повечето са така.

# 23
  • Мнения: 1 092
Добре де, малко съм извън темата, но да питам.
Къде, аджеба, ще са тези отделни спални помещения , като сега, в момента, спалното помещение се помещава в стаята за игри и занимания ....и хранене , което пък изобщо не е толкова просторно и голямо, че да позволява разделянето му на две отделни.
Ще строят нови сгради или ще махат групи,деца?
Нещо не схващам? Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 614
Направих запитване на сайта на Столична община! Да видим кога и какво ще ми отговорят!  Peace
Може би ако ги залеем с писма ще има по-голям ефект? newsm78 Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9 814
Ще строят нови детски градини на публично-частен принцип, ще местят подготвителни групи от  детските градини в училищата, за да освободят места, ще ремонтират стари и занемарени детски заведения и пр.
Днес говорих с общинския съветник Вили Лилков и той ми обясни, че ще се закриват детски градини, защото сградите са абсолютно неподходящи. В някой крайни столични квартали има ДГ, които се помещават в бараки. Но къде ще отидат тези деца не се знае.
Само дано след тези ремонти не се втурнат да вдигат таксите, защото всъщност издръжката на едно дете в ДГ била 140 лв. на месец. В бюджета на Столична община от такси приходите са само 8 млн. лева, а тази година са отпуснати 56 млн. лева за строеж и ремонт на ДГ. Имало и предложение таксите да се определят според финансовото състояние на родителите.
Основният проблем според Фандъкова идва от ниското заплащане на персонала в яслите и градините, така че, лично мое мнение очаквайте увеличение на таксите, за да се компенсират разходите.

И още нещо, според Вили Лилков всъщност този прием за ДГ чрез сайта е абсолютно нарушение на закона, защото за са подадеш заявление трябва да имаш електронен подпис, чрез които да се легитимираш. Закон за електронната информация, които да регламентира това, се очаква да се приеме чак през юни. А яснота дали това записване чрез сайта важи все още няма.

# 26
  • Мнения: 1 092
'Айде сега ново 20!!!
Е то толкова много градини нали има,всички деца настанени, та сега почнаха и да бутат......
Бреййй,не мога да им се начудя на тия хора newsm78

И това от кога ще става?Не вярвам хей така изведнъж всички вън,местене по училища....?
Знае ли се нещо със сигурност?

# 27
  • Мнения: 47 982
"14.04.08 Реорганизация на основните секции на сайта
С цел подобряване на ползваемостта на сайта, направихме реорганизация на основните секции. В горната част са достъпни: „Детски градини”, „Ремонти и нови места, и „Работна група”. В ляво са преместени: „Начало”, „Новини”, „Въпроси и отговори” и „Норм. Документи”.

Няма промяна по функционалностите, свързани с конкретните сметки за регистрации и кандидатствания."
 

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Така и не ми стана ясно, защо толкова градини няма да работят като така или иначе общината няма предвидени пари за ремонти и за строеж на нови градини едновременно.
Що се отнася за таксите- ако ги направят според доходите ще е великата глупост, защото не всички ще представят реални доходи. Някой може да се изкарат и на минимална заплата а да взимат 5 пъти повече.

# 29
  • Мнения: 4 465
Така и не ми стана ясно, защо толкова градини няма да работят като така или иначе общината няма предвидени пари за ремонти и за строеж на нови градини едновременно.
Що се отнася за таксите- ако ги направят според доходите ще е великата глупост, защото не всички ще представят реални доходи. Някой може да се изкарат и на минимална заплата а да взимат 5 пъти повече.

И така да е. За себе си предпочитам детето ми да ходи на ДГ и да ми смятат таксата на база дохода отколкото да нямам доход, защото за детето няма място в ДГ.
Бих оставила всеки на собствената му съвест.

Между другото ми е интересно дали общината все пак ще кандидатства за пари от оперативните програми за ремонт на ДГ. Имат възможност да си помогнат на бюджета с до 6 000 000 лева за подобряване на образователната инфраструктура. Някой ако има инфо, моля да пише.

Общи условия

Активация на акаунт