Кифлички с шоколад

  • 5 878
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
И аз ги правя в момента. Малко се шашанах, че няма захар в тестото, но разчитам на шоколада да компенсира...Моцарела, колко ги изкара горе-долу, че да знам колко тънко да разточвам тестото?

Извинявам се, че забравих да спомена за бройката. Разточих тестото 2-3 мм тънко и получих 30 броя кифлички. Peace
Не се притесвявай, че няма захар. Маслото и шоколада допринасят за сладостта им. Успех!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Разточих тестото 2-3 мм тънко и получих 30 броя кифлички. Peace
Да, и моите там някъде ще излязат. Вече пека първата тава с 12 бройки и имам още повече от половината тесто да точа.

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Снощи ги направих  Peace Много ни харесаха   bouquet

# 18
  • Мнения: 931
И аз ги пробвах много хубави станаха, но аз направих със сладко и от горе ги поръсих със суров сусам също се получи много добре   bouquet

# 19
  • Мнения: 931
И аз ги пробвах много хубави станаха, но аз направих със сладко и от горе ги поръсих със суров сусам също се получи много добре   bouquet

# 20
  • Мнения: 195
Снощи ги направих  Peace Много ни харесаха   bouquet

Радвам се, че са ви харесали.
 eat

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 20:01 от mocarella

# 21
  • Мнения: 195
Радвам се, че са ви харесали. Simple Smile

Само да споделя, че преди доста време правих сладки с маслено тесто и резултата не беше никак лош. Напоследък обаче бях спряла да се занимавам с такива неща - нали вече има всичко по магазините. Днес обаче като се прибрах моят син ми казва: "Мамо, няма ли да направиш и нещо друго интересно?" Изглежда, че домашно приготвените сладкиши, а и не само те са по-вкусни, нищо че храните в лъскави опаковки привличат много често децата.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оффф, приядоха ми се!  Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Да ви кажа, на следващия ден са още по-готини, защото тестото става много хрупкаво, без да е сухо. Абе, добра рецепта, благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт