има ли и други такива бебета???-2

  • 17 860
  • 221
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 286
Здравейте, мами!!!javascript:void(0);
Smile Най-после и аз открих колко е хубаво да има с кой да споделиш във форума! Всички, включително и педиатърката ни, ми казват колко ми е добре Александра, че е будна, весела и т.н. Обаче само аз си знам какво ми струва това, и ние не ядем. За нейните почти девет месеца е едвам 7.5кг., изяжда само по 130-140 милилитра АМ на хранене, давам й го вече само сутрин и вечер. За пюретата и кашите да не говоря, преди малко изяде 110гр. кисел, а дажбата е 160гр., да не кажа повече. Не знам за какви деца са тези уж ориентировъчни дажби, мерки и теглилки!!! Как да я накарам да яде повече!?! Не става... Почти съм се примирила с това неядене, нали е здрава и все пак наддава. Не завиждайте Rolling Eyes, в последните месеци качва едва по 200гр. Cry Познавам едно бебе, което вече е на годинка, само като види храната подскача от радост, а моята се прави, че й се спи, само и само да не яде... Аз искам нещо да питам-как да давам таблетките с калций? Мога ли да й ги смесвам с храната, че иначе не става, пробвах стрити, да ги смуче, не ще, гади й се, два пъти ги повърна заедно със зор натъпканата храна... Тежко е, как да ги накараме да ядат повече и дали наистина сами знаят колко им е нужно и отказват повече количества??? Не мога да се примиря като изяде три лъжици пюре или каша и да си кажа "е, добре, колкото-толкова", та тя не се сеща да си поиска!!!

# 121
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
alba1 - Вики е почти трети месец. Мен ме притеснява това, че за последните 15 дни е наддала само 100 гр., а минимума за дзверчета на нейните месеци е 600. Няма как да ги докараме толкова Sad . Днес цял ден ми яде по 120 гр. - вярно, че се храним по около 45 минути - час, но ги поема вчера и днес. Но пък да видим, ако така продължи да яде дали ще наддаде. Освен това, тя когато огладнее, и в другия край на квартала разбират. Но след като хапне 80 почва едно суетене ... както при svhristova - прави се, че й се спи, само и само да не яде. Оставя ли я, отваря очи, и почва да се хили. Напъхам ли й шишето и забелва поглед...
Сега пак ми заспа на 80 гр. и това е Sad

# 122
  • Мнения: 78
reniris дай насам тая рецепта за домашната манджа бе
и ние се борим отчайващо да хапнем пюрета и не става,мноооого рядко се случва,а от моите буламачи не ще и да чуе,обаче аз не слагам солчица както ти правиш,дали затова не ги ще,знам ли newsm78
чакам с нетърпение подробно описана рецептата за манджата

# 123
  • Мнения: 36
Здравейте,мами.
Привет, юникорн.По-добре да не се сравняваш с бебетата на вашата възраст,защото все ще се чувстваш зле.Явно нашите са си злояди и толкова.
Аз вече избягвам да го правя,наблягам на това,което сме-динамичини,пъргави и т.н.Иначе собствената ми дъщеря,мнооого по-голяма от бебето, на тая възраст е била 9.100,но явно всяко дете си е различно и трябва да го приемем щем-не щем.
Поздрави!

# 124
  • София
  • Мнения: 1 541
здравейте !
аз от време на време минавам в странство та да не се чудите що не пиша  Mr. Green
VON,рецептата е следната - слагам в манджата всичко к'вото имам ,но и малкооооооооо сол - питах педито  Grinning (нито една не се повтаря,че забравям к'во съм сложила в предишната  Mr. Green но Мими ми яде буламачите Peace
успех bowuu

# 125
  • Мнения: 78
мерси  reniris,ще опитам и сол да слагам Simple Smile

# 126
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, включвам се и аз към вашата групичка, и ние го имаме същия проблем- храним се със шише изцяло в заспало положение. Пробвала  съм всичко смяна на мляко, биберон, топло, студено, разредено, сгъстено- ефект няма. сега сме почти на 10 мес. и проблема от този начин на хранене постепено става все по голям- започва да се усеща на сън и се събужда-съответно не яде. Захраних го и сега поне 2 пъти на ден с лъжица яде, само че не ми е ясно как ще си пие млякото оттук нататък сутрин и вечер, а вече и зъби има и не си отваря устата толкоз лесно, с една дума - не се залъгва  лесно дори и на сън. Докога ли ще е така -   Sad

# 127
  • Мнения: 217
 Здравейте и от мен:)

Светла, вече сте големи, не го мисли толкова, аз вече и давам мляко с шише само вечер, сутрин и правя попарка с мляко,,,,,,,,а вечер през ден и давам от млечните напитки на нестле алете - с бисквитка или с банан, горе долу ги пие, поне повече от млякото.......някой друг пробвал ли ги е? те са си от адаптирано мляко и според мен не са лоши, само дето са си скъпички.
та така, тя горе долу яде с лъжица и аз спрях да се тормозя за млякото...........иначе киселото мляко тотално не го иска и него:(
нищо айде да са живи и здрави Simple Smile

# 128
  • Мнения: 393
Здравейте!Малко по никое време пиша,ама сега я храних(както всяка нощ ставам и я храня в просъница,а после не мога да заспя...),но както и да е.Да се отчетем-на 5 мес-6.500,намали много храната(по 80-100мл),не харесва Милумил2,в който ми беше надеждата,мръщи се и на плодовото пЮре,по малко каша или малко зеленчук.
 не пие вода или чай,свалям сухи памперси #CrazyДали да дам сок?Колкото и да е вредно може пък да го пие,или да я мъча с водата?
 Днес една мама ми каза,че трянвало на ден да изяжда по около 800гр.храна Thinking.че не яде по толкова ми е ясно,но откъде да намеря тази информация-по колко трябва да изяждат в различните етапи?и дали и как се отнася за злояди деца?В общи линии-колко е минимума храна за ден(Емка се преборва 5 пъти по около 100мл Shocked)
heeeelp

# 129
  • Мнения: 36
Здравейте,мами.
Здравей,Юле.От 6 м. до годинка трябва да изяжда от 160 до 200 мил. на ядене.
Аз все гледах да се вместим в долните граници,но и това не ми се отдава лесно.
На 5 м и ние сме били 6.500 и 66 см.
Моят син отказва сокове,но вода пие-макс.50 мил на денонощие.
Не знам какво да те посъветвам за соковете,но ми се струва ,че не са толкова вредни,колкото се опитват да ги изкарат.Трябва да си прецениш сама. newsm78
Поздрави.  bouquet

# 130
  • Хасково
  • Мнения: 999
juleto18 теглото ви е точно според стандартите на 5 м. момичета 7,200 средно тегло +/- 0,900 т.е мин. 6,300, а вие сте цели 6,500 ! Една стара педиатърка мен ме успокои, че е много по-важно да расте на ръст , ние сме още по-зле от вас на 5мес. - 5,300.
А затова кое колко трябва да изяде едва ли някой ще ти каже точно количество. Според мен то може да изяжда 1000 гр. мляко или 500 гр. мляко +каши и пюрета и това да е много по-калорично и да дава енеригие и да расте от него.
Ние също не пием вода!  за 1 мес. сигурно ни се събират 100 гр. - не пие нито подсладена нито обикновенна.
Соковете и аз не съм ги включила.
Откакто захраних с зеленчуково пюре  което изобщо не ни харесва опитах всички  видове и марки - тя се потриса и и се повдига взе да предпочита млякото пред това да и дам пюре.
ЛЮбимото ни нещо е Фризокрем млечна +5 плода!
Ние в идеални случай ядем 5 пъти на ден, но най-често 4 пъти по 150-160 мл. мляко /едното хранене заменям с каша/.

# 131
  • Мнения: 227
При мен положението става все по-сложно. tantrum...колкото повече време минава, толкова по-малко яде. И въпреки разнообразието от пюрета и каши пак не иска. Буден въобще не иска да пие млякото.....ужас просто вече нямам сили да се боря....а съм кълбо от нерви....... Banghead опитвам се да го занимавам, да го разнообразявам, да съм спокойна докато го храня, но той спира да яде на първите 5 лъжички и се побърквам защото пак ще трябва да хвърлям храна..... cry

Аз исках да ви питам татковците подкрепят ли ви ?? Защото в крайна сметка неможе да оставим детето гладно - много е малко, а трябват много усилия за да изяде нещо, покрай услията и нерви.....незнам за вас, но аз нямам подкрепа за храненето cry Weary. Само като види баща си и спира да яде, и той като каже"не го тормози, не иска да яде, не виждаш ли" - и неможе да ме разбере, че детето трябва да яде....все пак не е голям човек като нас....

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Зайче Мече, това все едно аз съм го писала преди 5 години. Съчувствам ти искрено Hug. Знам какво е, да не яде детето ти и да не те подкрепя най близкият ти човек. И аз бях кълбо от нерви и такава си останах, защото при нас продължи до 3 годишна възраст. Дано вие да проядете по скоро.

# 133
  • Мнения: 227
ivben - Лелеееее имам чувството, че всички злояди деца излизат от конвейр  Peace  thumbsup feeding
Оня ден бяхме на консултация и питах педиатърката за някаква добавка, която да му засили апетита - еми нямало такава, всичките били с витамини и не предизвиквали апетит!! Просто незнам по какъв начин да му предизвикам интереса към яденето - а и си мисля, в последствие ще го запишем на детска кухня, и сигурно пак ще хвърляме ядене.....а има толкова много гладни деца...... Weary.
Незнам ако това продължи още 3 години - сигурно ще се разведем с мъжа ми, да не говорим, че покрай ината на детето, той не ще и да си помисли да имаме второ, защото можело и другото да е такова....А напоследък като чета или гледам филмчета за бременни, ме обзема носталгия, и ми става едно такова тъжно, че отмина най-хубавия период, и незнам дали ще се повтори....... preggo EFP
ivben - твойто дете как прояде изведнъж ??
Дано да излъжа мойто, че яденето е нещо хубаво !! fingerscrossed

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давах сиропа за апетит на доктор Тайс. От това ли беше или просто дойде момента не знам... Но аз изтрещях тотално искам да ти кажа за толкова време. Пробвах и детска кухня , но и тя беше гадна Cry. Само се разкарвах и хвърлях храната. А едновременно с това и готвех нещо друго, но за какво ли не знам. Може би за да не се обвинявам, че не съм направила всичко възможно детето да яде нещо. След като минаха всички перипетии с неяденето , започна другото- болестите. Мислех, че ще полудея в един момент. Дано да ти прояде скоро детенцето и да е здравичко. Щом си навита за второ детенце ти се възхищавам.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт