има ли и други такива бебета???-2

  • 17 793
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 541
mamor,обменяй опит с нас - дано да сме ти полезни с нашите "щури"идеи  Peace
мами , вчера педито ни каза да я пробвам с каша FRISOCREM и да ви кажа - яде я (с 5 плода е и е зърнена без глутен с АМ в нея) newsm44 newsm68 newsm44
я да не се кърша много ,че не знам до кога ще я яде - тя днес е така утре иначе - дори вкуса и не мога да хвана ,но знам че плодови пюрета не обича ,не че не ги яде като я "натисна де" Tiredама няма друг начин...
веси и моя мъж така ми викаше ,ама веднаж ме "хванаха моите"и му викам :я не се мотай ми ела я нахрани като знаеш и можеш повече от мен - от тогава не се меси в нашето НЕ-ядене и аз сам главния готвач  chef
целувки на всички бебоци - и прояждайте ей ... манишори Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 1 541
Момичета,

чувствам се като Катерина Медичи ! Shocked Но нямам мяния зя величие, а се чувствам като Велика Отровителка.  На моето бебе, като започна да му давам млякото и се започва една такова извиване и пищене, че направо все едно яде нещо супер гадно. А той засега не може да яде нищичко друго, защото е още много малък. Ужас !

Успех с яденето днес ви пожелавам !

Давате супер идеи за бебоците, които са прояли и пюренца и каши. Ще взема да си ги записвам за после...

Цункайте спящете и неядящи бебета !  Heart Eyes

мацко , смени биберона с каучуков ако си със силиконов Peace
е... няма да ти изяде 150 наведнъж ,но все пак е по лесно на бебо да дърпа и ще има резултат
успех!!!

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 995
Цитат
мацко , смени биберона с каучуков ако си със силиконов Peace
е... няма да ти изяде 150 наведнъж ,но все пак е по лесно на бебо да дърпа и ще има резултат
успех!!!

Нека пробва със смяна на биберона при нас и това не помогна!
Чета че ги лъжете с вода та да пробутате млякото,  да но ние сме още по-зле и вода непием!

Сега сме и със запушен нос и вече положението е трагично - ядем като голяма дета сутрин вв 7,30 на обяд в 12,00 някъде следобяда и вечерта, ама по много малко яде около 80-100 мл.

Нашето педи ни казва че за толкова малко бебе няма други капки освен адреналинови и солен разтвор слагахме 7 дни никакъв ефект, то адреналиновите повече не може да се слагат!
Сега не знам на къде и какво да слагам - вчера ни направиха капки с Гентамицин и Урбазон но като ги  сложа то по лошо става носа започва да ври още повече!
Тя се дави и не иска да види шишето.

# 18
  • Хасково
  • Мнения: 79
Наде,мислех да те питам, какво мисли вашето педи по въпроса с НЕяденето... Thinking
нашия вдига рамене и вика "трудно бебе ти се е падало" #2gunfire и тва е. Аз споменах тука, че ми изписа едни хомеопатични гранули и може би има ефект някакъв...ама докато почне да яде е едно говорене на млякото, пеене на ТВ-то и не затваря тая уста...
А за нослето е много гадно.. Стела от раждането хърка още и не се е оправила, като се позапуши малко е някакъв ад. Бяхме при д-р Марчева, тя ни изписа Виброцил за сополките и май се оправи от тях.
Днес Стела мляко пак не ще Crossing Arms, ама пюре яде много, чак следеше лъжицата и чакаше с отворена уста Laughing еййй голям кеф е да гледаш как детето ти яде...ПОжел;авам на всички ви такова щастие  smile3521

# 19
  • Мнения: 36
Здравейте,мами.На 6 м ние сме 7 кг и 67 см,това си е цял успех,при положение на скромните мерки от раждането-2.600/48.
Имаме непредък Praynig-по едно -две хранения ядем с лъжичка и с различни забавления успявам да му набутам по 180 мил.
Иначе утре ще ни сондират и двете очички ,за да отпушат слъзните канали.Тия дни бяхме само по изследвания.
Като се върнем от болницата,ще се обадим.
Поздрави на всички и успехи!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 541
Здравейте,мами.На 6 м ние сме 7 кг и 67 см,това си е цял успех,при положение на скромните мерки от раждането-2.600/48.
Имаме непредък Praynig-по едно -две хранения ядем с лъжичка и с различни забавления успявам да му набутам по 180 мил.
Иначе утре ще ни сондират и двете очички ,за да отпушат слъзните канали.Тия дни бяхме само по изследвания.
Като се върнем от болницата,ще се обадим.
Поздрави на всички и успехи!  bouquet
дано всичко е наред Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 462
Рени, мерси мила. Ние сме с каучукова биберона, защото на моето шише силиконовите с големи дупки пускат мнооого и стях се давеше, а с други биберони не минава номера, понеже яде гъсто АМ против повръщане.
 И на моето бебе му хърка нослето още от родилния дом. Видими секрети няма, капя му и физ. разтвор всеки ден, на не се оправя. На моето, въпреки крехката възраст му предписаха преди 1м. капки Коларгол, когато беше болно и отидохме в болница. Но атм беше на антибиотици и отпаднаха капките.

алба, успех ! Стискам ти палци всичко да е успешно !  Praynig А иначе си е добре твоя малчо с килограмите и ръста за възраста.

Веси, браво с пюретата и аз на тях се надявам, но да видим дали ще ми излязат сметките. Ти с плодово или зеленчуково я захрани? Моята педиатърка ми каза, че според новите тенденции сега се захранвали бебетата със сокчета и зеленчукови пюрета след 4-4,5м., защото плодовите ги харесвали повече и после имало проблеми със зеленчуковите. Вие как захранихте ?

Поздрави !  Hug

# 22
  • Мнения: 393
  Здравейте! Приятно ми е да се представим-мама Юле и бебе Емка на 3мес. и 17дни,отличителна черта-ЗЛОЯДА ,и ми е утешително,когато ви прочетох ,а и има много добри идеи HugТакаа,сега да разкажа малко и за нея-не е захранвана,яде Милумил1.Опитвам се да я храня 6 пъти,изяжда около 60-80 мл на хранене и супер рядко,ама рядко по 110-120,т.е. около 550-600мл на ден ooooh!Роди се 3 кг,48 см, а сега е 5.200 и 55 см.
 Нос запушен-слагах адреналиновите капки,Коларгол,редовно физ.разтвор,а сега е на крем Низита.нищо-грухти и хърка нон стоп #2gunfireИмам чувство че не може правилно да хване понякога биберона-на каучукови  ,на НУК е.
 Преди седмица беше болна и пи АБ и тотално намали храната-на 60мл.Но понеже иммаше редки изхождания(беше на АБ и род.дом и предполагам,че и се отразява)и сега докторката се презастрахова и яде лечебна хумана-бананова и морковена,която предпочита.Но от тогава имаме 1-2 хранения с лъжичка и преполагам знаете как се яде  мляко от злоядо дете(значи това става след тотален отказ  на шишето на вечерното и предиобедното хранене).
 Сега се чудя-да мина ли вече на мулумил 2?Или да изчакам на почне 5 мес и тогава,а сега да захраня с някаква каша или пЮре?

# 23
Здравейте,мамчета!Ощенови попълнения-аз ви казвам-вече се срещат повече неящни бебета,отколкотоящни SadНаправо се побърках с новите иновации в храненето Shocked-това със спринцовката........слава богу-не сме стигали дотам!
Мамо Юле-ние също сме на МИЛУМИЛ-по принцип 2-ката е след 4-я месец,но разлика във вкуса няма!!!Ние също сме се хранили с лъжичка-това рядко мляко как се дава с лъжичка-половината беше по лигавника....но... да не те отчайвам-и това беше до време ooooh!след това по препоръка на педито почнах да слагам по малко кашичка в АМ-то/това обаче след като захраниш с нея!/Дано да съм помогнала някак!
Аз да се похваля-заспали хапваме вече по 180 Hug-ма да не дърпам дявола за опашката,чееее...Но през деня някои хранения са просто СТРАШНИ-муси се,плюе,повръща...абе ужас Whistlingизчаквам малко и пак!Какво да се прави?Бебчовците ни са по-специфични и с тях трябва мноооооооого търпение, а моето вече е на изчерпване...
Айде,чао засега-пожелавам следобед с по-малко злоядене и повече ядене Wink

# 24
  • Мнения: 393
  Аз.. Embarassedсрам-не срам,но днес след поредните 40мл и отказ да продължи след 3 часа и половина почивка,не издържах и дадох ..кисело мляко ooooh!Почувствах се ужасно-винаги съм била против,и на #2gunfire,обаче 30 мл бяха добре baby_neutral. та така вързахме едното хранене с 40 АМ и 30 кисело Tired
 Но пък вечерта си яде само АМ.|Сега съм в чуденка за утре newsm78какви ли изненади ми е подготвила #Crazy

# 25
  • Хасково
  • Мнения: 995
Наде,мислех да те питам, какво мисли вашето педи по въпроса с НЕяденето... Thinking
нашия вдига рамене и вика "трудно бебе ти се е падало" #2gunfire и тва е. Аз споменах тука, че ми изписа едни хомеопатични гранули и може би има ефект някакъв...ама докато почне да яде е едно говорене на млякото, пеене на ТВ-то и не затваря тая уста...
А за нослето е много гадно.. Стела от раждането хърка още и не се е оправила, като се позапуши малко е някакъв ад. Бяхме при д-р Марчева, тя ни изписа Виброцил за сополките и май се оправи от тях.
Днес Стела мляко пак не ще Crossing Arms, ама пюре яде много, чак следеше лъжицата и чакаше с отворена уста Laughing еййй голям кеф е да гледаш как детето ти яде...ПОжел;авам на всички ви такова щастие  smile3521
Нашата педиатърка вика "това е ще я мъчиш да яде!" - не знам как да обясня че не става и не става!
Пусна ни изследвания на кръвта идеален хебоглобин 121 и другите показатели в норма поне така ми каза аз мога да разчета само хемоглобина.
При нас положението е супер трагично в момента сме на антибиотик и яденето е нулево!
едва закърпваме 200 мл. на ден 24 часа! Ако прекараме и 50 мл. вода или чай е цяло чудо!
Теглихме се в петък наддали сме едва 220 гр за 1 мес и сме пораснали цели 3 см.
Момичета дайте съвет някакви изследвания да се направят на детето или какъв специалист трябва да го види!
Много ме е страх да не  и се увредят бъбреците като не поема достатъчно течности! Та тя почти не пикае или поне не е достатъчно според мен!

# 26
  • Мнения: 393

[/quote]
Нашата педиатърка вика "това е ще я мъчиш да яде!" - не знам как да обясня че не става и не става!
Пусна ни изследвания на кръвта идеален хебоглобин 121 и другите показатели в норма поне така ми каза аз мога да разчета само хемоглобина.
При нас положението е супер трагично в момента сме на антибиотик и яденето е нулево!
едва закърпваме 200 мл. на ден 24 часа! Ако прекараме и 50 мл. вода или чай е цяло чудо!
Теглихме се в петък наддали сме едва 220 гр за 1 мес и сме пораснали цели 3 см.
Момичета дайте съвет някакви изследвания да се направят на детето или какъв специалист трябва да го види!
Много ме е страх да не  и се увредят бъбреците като не поема достатъчно течности! Та тя почти не пикае или поне не е достатъчно според мен!
[/quote]

   Тук  една искаше да и взима стерилна урина във тази връзка,но какво точно гледат-не знам.Аз в такъв случай използвах лъжичка-докато пиеше АБ и пак поне по 60мл вкарвах на 3 часа,а ако издържи тях  без да повърна-давах още 30.Една докторка педиатърка и занимаваща се  с хомеопатия ми каза да давам Дормикинд(ние и доста си ревем)и по принцип докато го взима е по-спокойна и поне 1-2 хренения са добре ,1 -спи и се борим на останалите 3 TiredУспех!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 541
Здравейте на всички мамчета !
Сега да ви кажа ... за първи път чух днес  от моя приятелка ,че и нейното дете (което сега е на 4 или 5 годинки) е било със "спящо мляко"абе като нас ... злоядо и не е яло -тя не е имала комп тогава и не е имало с кой да обменя инфо така ,че се е "борила" сама и е давала АМ  с кафена лъжичка ... та така и каза 4е това е било до 9 месец -после само си е прояло и сега е ок ... не яде всичко ,но поне яде достатъчно - успокоих е - поне няма да  е завинаги  Peace Party Hug
ето и друга теми4ка на която Д-р Слънчева ми отговаря:   може да ви е полезна !
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285560.0

# 28
  • Мнения: 36
Здравейте, мами!Благодаря за подкрепата !
Привет на новото попълнение!
Ние се прибрахме от болницата,но сега пък сме хванали някакъв вирус и кашля,киха и повръща и пак не ядем.
Иначе процедурата при отваряне на слъзните канали трае около 10 мин,но за целта,понеже е с пълна упойка,не трябваше да яде от вечерта до 2 часа след процедурата.Така му се събраха 15 часа,без да е ял.
Искам да ви кажа ,че след тях  за първи път искаше шишето,като го видя и изяде наведнъж около 300 мил.,от които после повърна около 30.
Моя беше грешката да му дам толкова много,но за първи път го виждах да иска и се самозабравих.
Така че има надежда !!!Ако ги оставяме по 15 -20 часа гладни. Laughing
Да ви питам откога слагате бебето в седяща количка,че педи днес ми се скара,аз моя взех вече да го слагам на 6 и половина.
Поздрав!!


# 29
  • Хасково
  • Мнения: 79
Така че има надежда !!!Ако ги оставяме по 15 -20 часа гладни. Laughing
За нас и това не е разрешение на проблема Sad Случвало се е да не яде повече от 15 часа и пак не иска Sick
Дори веднъж след такъв продължителен пориод на неядене звъннах на педито и той се притесни и взе да ме успокоява и каза да настоявам....
В тази връзка ви давам един сайт погледнете го, аз съм пуснала тема във форума за злоядите деца
www.d-rmario.com  Peace

Общи условия

Активация на акаунт