Акт за раждане?

  • 4 659
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 610
От общината в която се води майката.

# 16
  • Мнения: 498
Акта за раждене се взима в общината по адресна регистрация на майката.
Ако майката е с местожителство в друг град, тогава се взима от общината, към която е болницата.

# 17
  • Мнения: 323
От общината, в която се води майката по лична карта.
Peace  и личната карта на бащата

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От общината където живееш  Peace

# 19
  • Мнения: 29
Взима се от общината където е регистрирана майката, а личните карти се искат и на двамата
родители.

# 20
  • Мнения: 523
От общината където живееш  Peace
Peace

# 21
  • Мнения: 266
Aз съм от Панагюрище,а раждах в Пазарджик.Още в родилното ни казаха да си го получим от newsm78 Пазарджик.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Където живееш.

# 23
  • Мнения: 4 621
При нас така се получи, че акта за раждане на малката го издадоха от общината, в която е регистриран баща и.

# 24
  • Мнения: 679
Аз раждах в Тина Киркова, и двамата с бащата имаме само временна регистрация в София, като регистрациите по лична карта и на двамата са в различно населено място. Акта за раждане го взе таткото от общината в Красна поляна с двете лични карти.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От общината, в която се водиш по лична карта. Т.е официалният адрес, вписан в личната ти карта - от тази община издават акта за раждане на детето.
bowuu

# 26
  • Мнения: 83
Аз съм от Русе,но раждах в Шейново,а акта за раждане-община Средец. Naughty

# 27
  • Мнения: 118
Двамата с мъжа ми сме с различна адресна регистрация, но получихме акта за раждане от общината по моето местоживеене, 14дни след раждането. Също съм  раждала в Тина Киркова.

# 28
  • Мнения: 903
От общината, в която се водиш по лична карта. Т.е официалният адрес, вписан в личната ти карта - от тази община издават акта за раждане на детето.

Много точно казано Simple Smile

# 29
  • Мнения: 679
От общината, в която се водиш по лична карта. Т.е официалният адрес, вписан в личната ти карта - от тази община издават акта за раждане на детето.

Много точно казано Simple Smile

Naughty Никак не е точно казано, официалния ми адрес, вписан в личната карта е в Хасково, акта на детето е издаден от община Красна поляна, което няма нищо общо с личната ми карта, нито пък адреса, вписан в личната карта на таткото.

bobvan , а в Красна поляна ли се водиш по адресна регистрация  newsm78

Аз съм от Русе,но раждах в Шейново,а акта за раждане-община Средец. Naughty

А пък този пост още веднъж потвърждава, че акта се издава от общината, в чийто район се намира болницата  Peace

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 13:55 от бебка и бебко

Общи условия

Активация на акаунт