Смуче си палеца ?

  • 1 065
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Моето дете още си смуче палеца, вече говори всичко, голяма е , но проблемът не е решен. Като и направя забележка спира, но не за дълго. Забелязала съм, че ако е заета с нещо- с рисуване, с игра , с нещо , което и е интересно не го прави, затова гледам да е заета. Вечер обаче не заспива без палец в устата.
 От една страна не искам да я мажа с кремове, но от друга вече се притеснявам и може би ще пробвам . Педиатърката ни каза, че е възможно да се откаже сама, но като гледам няма никакви индикации , че това скоро ще се случи.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето бе еси смуче палеца, когато заспива и когато е гладно Crazy
На година и половина е почти и няма изгледи аз отказване Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Не травмирай детето. Ръцете, както и устата, са си негови.

# 18
  • Мнения: 17 407
Даум- ексолът е за над 10 м или една година, не помня точно. Дъщеря ми, голямата, сигурно е рекордьорка- на 4г4м и все още смуче палеца(като спи или е много нервна). НЯма отказване- ни с даум ексол, ни без Laughing
МАлката е на 10м и тя на там върви.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 18:21 от Дренка

# 19
  • Мнения: 498
И мойто. Като трън в очите ми е тоя палец, като го засмуче, няма пускане. Ще чакам до 1.2 месеца и после почвам с кремчето, дано да има успех. Никак не ми се иска, да стане голяма и още с палеца в уста.

# 20
  • Мнения: 789
Колко е голямо детенцето?
Моята щерка също си сучеше палеца и не признаваше биби.Оставих я така да си задоволява сукателния рефлекс до към годинка и половина.Ама сучеше здраво. LaughingЗапочнах да я мажа с Даум Ексол...една седмица тормоз и за двете ни и я отказах напълно.Сега дори не се сеща,а като види някой да си суче палеца се смее и го нарича "бебе". PeaceМазилото горчи наистина,но свърши перфктна работа. Peace

Зависи колко е упорито детето. Ива си смуче палеца, въпреки горчилката. Успокоението ми  вече е, че го прави само за приспиване и ако се поразбуди през нощта.

# 21
  • Мнения: 92
 Rolling Eyes Добре ми е познат този проблем. Още от мъничък си смуче палчето. Опитах да го пригодя за биберон, ама не би. Сега като малко по големичък си лапва пръстчето, като е гладен или му се спинка. Аз като малка дълго време съм си сукала палчето Embarassed

# 22
  • Мнения: 21
 И моя син си смуче палеца,а е на 1 година и 10 месеца.Има дни,в които го смуче само като заспива.Мазахме го,но не се отказа.Надявам е като тръгне на детска или като почне да разбира повече сам да се откаже.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз отказах Тери с този лак,но беше на година и половина.Много сте малки още за него.Пробвай други методи или пък изчакай малко  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт