да тръгваме ли за испания или не

  • 4 344
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ако си склонна да се разделиш с татито ви за известно време става...Нека той отиде намери работа стъпи на крака пак после и вас да прибере,но това ще отнеме време...Ако не владееш испански ще имаш време тъкмо да се приготвиш.Късмет независимо какво ще решите

# 16
  • Мнения: 5
Здравейте Simple Smile от скоро съм в сайта . Бих искала да се обърна към всички майки които имат дете и са били на дилемата дали да тръгнат за Испания с него . Имам син във втори клас . От скоро учи англ . език . Испански изобщо не знае нито той нито аз  .Баща му е в Мадрид . Много се колебая дали ако загърбим всичко в БГ и търъгна със сина ми за Испания . Дали ще се справи с испанското у-ще ? Ше се радвам някой да сподели мнение по проблема ми .  Simple Smile

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
zyyzyy ,детето ти лесно Ще нау4и испански Wink,него няма какво да го мислиШ Laughing,ти си проблема Wink,на теб Ще ти коства пове4е време да го нау4иШ.

Кьм авторката на темата,и аз бих ви препорь4ала пьрво да дойде таткото и после вие Thinking,неЩата тук са много сложни в този момент ,дори да имате образование и някаква спеиалност ако не дойдете с договор от БГ ,в Испания не могат да ви направят договор в момента Thinking.

КьСМЕТ  bouquet

# 18
  • Мнения: 5
Благодаря ти за отговора. Съпруга ми сега е там в Мадрид и абсолютно легално в Испания с трудов договор и осигуровки и джи пи там. Замина преди 2 години . Сега стоя пред делемата дали да отиваме при него или той да се върне при нас  ? Thinking

# 19
  • Мнения: 142
2 години - това е доста време...

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Благодаря ти за отговора. Съпруга ми сега е там в Мадрид и абсолютно легално в Испания с трудов договор и осигуровки и джи пи там. Замина преди 2 години . Сега стоя пред делемата дали да отиваме при него или той да се върне при нас  ? Thinking
Това можете да  го ре6ите само вие....
вси4ки деца се справят в у4или6те,  както ти е казала Вал, това не го мисли.....
вие съ6то 6те имате безплатна медицинска помо6т...,  джи пи и педиатър.....
държавните у4или6та са безплатни,пла6та се само комедор(стол) 4астните си имат такса.....
Едва ли някой може да ти даде съвет....
остават разходите за наем или ипотека,  храна, .....
Вие най добре си знаете каква е ситуациата...., какъв 6те  бъде  социалния ви  статус  тук,  и какъв 6те бъде в България

# 21
Neiskam da otchaivam nikoi koito e reshil da idva nasam (kum Ispania) no tuk e dosta trudno.Jiveia s muja mi i svekurvami v edno jiliste zastoto ne mojem da si pozvolim kvartira a i ochakvame bebe.Naskoro ostanah bez rabota i niama da poluchavam nikakvi pomosti osven sled rajdaneto 2500? ako ne promeniat zakona.Tuk nerabotiat li i dvamate chlenove ot semeistvoto e mnogo mnogo trudno a da ne govorim za detskite gradini i uchilistata...vsichki uchebnici ot samoto nachalo se kupuvat, i detskite gradini i uchilistata sa plateni! Ima i neplateni razbirase no tam uchat chujdenci kato nas i ot vsiakakva rasa koiato mojesh da se setush.Dano da sum ti pomognala!
Uspeh na vsichki!

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
.Naskoro ostanah bez rabota i niama da poluchavam nikakvi pomosti osven sled rajdaneto 2500? ako ne promeniat zakona.Tuk nerabotiat li i dvamate chlenove ot semeistvoto e mnogo mnogo trudno a da ne govorim za detskite gradini i uchilistata...vsichki uchebnici ot samoto nachalo se kupuvat, i detskite gradini i uchilistata sa plateni! Ima i neplateni razbirase no tam uchat chujdenci kato nas i ot vsiakakva rasa koiato mojesh da se setush.Dano da sum ti pomognala!
Uspeh na vsichki!
за 4астните у4или6та и градини се отпускат пари4ни помо6ти( на тези, които отговарят на показателите), и съ6тествуват беки за комедор и у4ебници...
май4инството е 16 седмици, полу4ава се 100% от заплатата на която е осигурявано лицето, като не се отдържа ИПРФ, на работе6ти майки се полагат 100 евро месе4но, докато детенце навър6и 3 години.

# 23
  • Мнения: 5 183
на работе6ти майки се полагат 100 евро месе4но, докато детенце навър6и 3 години.

100 евро на месец? За какво по-напред?  newsm78

# 24
Аз съм от 6 години в Испания.В момента си търся работа .До сега бях по маѝчинство.Добре че ,съпруга ми има постояна работа иначе е немислимо.Детето е на15 месеца .От както забременях не работя.Имам документи,говоря добре испански и англиѝски, но работа няма.Заради кризата и заради многото имигранти,всичко взето заедно.Успех на всички които са решили да доидат тук.Но имате ли дом и работа,семеиство в Бг по добре не рискуваите.  bouquet

# 25
  • Мнения: 67
 :naughty:Zdraveite,
az jiveia v ispania ot 3 godini ojenih se tuk i otskoro imam bliznaci i bih kazala na vsi4ki koito iskat da doidat 4e s vsiaka godina po zle pone za men i pri vse 4e sam dobre realizirana tuk i govoria perfektno ispanski gore-dolu angliiski,no ne mislia 4e tuk e po dobre ot bg.Az li4no v bg biah 100 pati po dobre ot tuk i koito kazva 4e tuk e lesno i edva li ne parite ot nebeto padat laje :outtajoint:Otgore na vsi4ko triabva silna psihika zashtoto e mnogo trudno bez semeistvo blizki i priateli,i kazvam tova vapreki 4e sam mnogo silen 4ovek no sam tuk e kofti.Ako ne e tolkova prekrasen saprugat mi otdavna da sam se varnala v bg,oshte pove4e sega ,kogato e tolkova zle tuk i vse po zle stava zaradi krizata.Kuraj i kasmet na vsi4ki ot men. Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт