До кога.........?!

  • 5 582
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Така, и аз да се изкажа като бивш служител на Общинско предприятие Гробищни паркове. Работех там много години, преди да имигрирам.
Първо, за отстроянието 300 м, поне преди в Наредбата за гробищните паркове на територията на СО, тези 300 м са когато се изгражда ново гробище. Затова около доста от гробищните паркове, като например Владая, Драгалевци и Бояна, има къщи, които са на доста по-малко отстояние - точно защото първо е изградено гробището, а след това къщите.
За мен по-важен е следия въпрос - ще се обезщетят ли наследниците на погребаните там с нови гробни места в Княжево. Отговора ми е ясен. И ще продължи ли да е функциониращо това гробище?
А иначе не виждам нищо лошо в това, да го наричат парк - още по-хубаво, ако и се ползва като парк. Ще има повече хора и така ще се намалят посегателствата над надгробните плочи и атрибути.
Не съм професионално изкривена, но аз лично обичам да се разхождам в гробища - така помня смъртта и живея  по-пълноценно.
Извинявам се за дългия пост.

# 16
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
В тази държава всеки си прави каквото иска.А не мога и не искам да си представя как ще се чувстват близките на починалите да се гаврят с паметта им.
Законите са за да не се спазват-това важи за България

Общи условия

Активация на акаунт