АПРИЛ е вече наполовина, бебчета чакаме още мнозина!!!

  • 15 152
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 100
Tedi ip,  надявам се да си остане само предродилна тази моя скапана депресия..Момичета,брагодаря ви за разбирането... HugВече съм по-добре,наистина.
Емма,късмет утре(ако устискаш де Winkbouquet!!
ЧЕСТИТО на мама АЛОКАЗИЯ!!!!!!Да й е жива и здрава мадамата!!Ето,и тя е от подранилите мами с моя термин....,чудно,чудно Simple Smile!!!Може и на мен да ми се падне ред скоро,знае ли човек.Това ще ме направи щастлива ,ама повече от всякога!!! Hug
Ехеее,браво!! PraynigОще  една мома!!ЧЕСТИТО и на мама ЕВА-МЕРИ!!!
Нелимакс-на мен Соня Peace по-ми харесва.

# 181
  • Мнения: 6
Честито на всички мами от мен!!!
Аз много отдавна не сам писала, така че да драсна някой ред.
Днес ми е термина ама моят малчо не иска да излиза, днес доктора каза че ще си стои вътре сигурно още една седмица. Как искам вече да се гушкаме с бебчо!!! Късмет на всички мами!!!

# 182
  • Мнения: X
А така , всички ме изпреварват.....ааааа да ги нямаме такива пък  Crossing Arms!
 ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ НИ МАМЧЕТА   bouquet  bouquet  bouquet
 Ако някой знае телефон на Alokazia и мисли, че няма да я притесня-нека ми го даде (може на лични), че ако наистина ида утре вечер...да се видим барем, пък и секциото май повече седят, така че ще се засечем....

# 183
  • София
  • Мнения: 262
БРАВО! Много бебенца се появиха вчера и днес! Да са живи и здравички и да радват майчетата си  Heart Eyes

Нелимакс, от двете имена повече ми харесва Соня

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Ася, Лара, забравих- ЧЕСТИТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ПРАЗНИК    bouquet
Аз го посрещнах призори, оплескана с кърма отпред и с бебешо повърнато на гърба Joy Joy Joy
tedi_ip, баткото засега приема много добре бебата, непекъснато й се радва и я целува. Но на мен ми е страшно мъчно, че не ми остава почти никакво време за него, направо си поревавам отвреме-навреме Cry Cry Cry Гледам да компенсирам, колкото мога, но постоянно нещо съм заета с бебето или съм толкова уморена, че...Незнам, да кажат другите мами как се справят, особено тези с по 3 деца newsm78 На мен майка ми помага с домакинството, баткото сутрин отива към 9 при другата баба и си го взимаме към 5-6 и пак не мога да се оправя. Да ви кажа, като беше само 1 дете не беше май така, сама си се оправях чудесно с всичко. може би се получава така, защото той си е още 1 голямо бебе, нищо, че в сравнение с бебето е направо голям. Ще ми е интересно да чуя другите майки, особено тези, на които по-голямото детенце е на 2-3-4 години.

# 185
  • София
  • Мнения: 262
Честито на всички мами от мен!!!
Аз много отдавна не сам писала, така че да драсна някой ред.
Днес ми е термина ама моят малчо не иска да излиза, днес доктора каза че ще си стои вътре сигурно още една седмица. Как искам вече да се гушкаме с бебчо!!! Късмет на всички мами!!!

krischan наредили сме се тука едни мами с упорити бебенца. Много добре те разбирам и аз вече нямам търпение да го гушна малчо, ама може и да почакам още.

# 186
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
   
   baraborka спокойно не си сама. И аз като теб от време на време съм на тази вълна, особено напоследък.
Даже моя уж пораснал батко, който би трябвало да слуша и помага повече,  като чели усеща, че нещо става и иска още повече внимание. А и в чужбина няма кой освен семейството да ти помага или съчувства. Тук си наистина Сам. Така че те разбирам, но сега не е момента да се отдаваш на такива размисли, а да се настройваш позитивно. Знам , че от страни изглежда лесно, но... Hug Hug.
 
  Честито на Ева_Мери и Алоказия, да са им живи и здрави девойките .!!!

# 187
  • Мнения: 794
Джулка, и аз искам вече-е-е! Какво ли не пробвах, ама не и не! И май никакви контракции засега. Измих прозорците, изчистих, обикалях града, само Бунарджика не съм заизкачвала още... Ама тази вечер ще кекся пак, само че без презерватив... Утрешната дата ми е много на сърце! Стискайте палци. Одеве пък се гъзих в складовото помещение да събирам вестници и да ги подреждам, кръстът ми омаля, ама болки и контракции - йок! Честит професионален празник и на теб!

baraborka, не е само твоят мъж такъв, сигурна съм, което не е успокоение, де! Опитвай се да се глезиш, преструвай се от време на време, че ти е много лошо... Или пък направо си му заяви в лицето, че си разочарована от отношението му и те огорчава... Дано помогне!

Кали, не оставяй нещата без последствия! най-малкото им вдигни грандиозен скандал!

# 188
  • варна
  • Мнения: 147
Честито и на eva-merry!Жива,здрава и щастлива мома да си отгледат! newsm51
И какво стана сега-всички варненки се юрнаха да раждат,че май наистина ще се провеждат срещите в болницата Simple Smile.Емма,хайде ти при Alokazia ,аз отивам при Ясмина Simple Smile
За по-големите дечица питам,защото моята кифла всеки ден пита "Мамо,Буба иде ли?",но не знам как ще реагира,когато види Буба наживо Simple Smile
Нелимакс,аз съм за Симона.

# 189
  • Мнения: 6 713
Привет и от мен, момичета! Hug Hug Hug
Много благодаря на всички за милите и топли пожелания! И на вас ви пожелавам най-прекрасни мигове с вашите бебчета! Честито и на всички обебили се мами и леко и безпроблемно раждане на останалите!  bouquet

Да разкажа на бързо за раждането ми: в събота от сутринта започнах да засичам контракции на 10 минути, после ми падна и тапата и към 12 часа отидохме до болницата да видим какво е положението. Оказа се, че имам вече 3 см разкритие и ни приеха. До 5 часа следобед вече имах 5 см разкритие, тогава си поисках епидурална. В 7 вечерта вече имах пълно разкритие и в 8 вечерта се роди моята принцеска! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Мъжът ми присъстваше през цялото време и после ми сподели, че и за него било невероятно преживяване! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ще кача и снимки в албумчето!
Имам един шев, първите два-три дена малко трудно ставах и ходех, но като цяло бързо се възстанових.

Вкъщи сме си от 6 дена и горе-долу имаме някакъв режим - храним се на около 3 часа, но се случва да иска да хапне и час след последното хранене. Аз й давам да си цокне и се успокоява. Относно кърменето - кърмя я първо от едната гърда, другата си тече, на следващото кърмене е от другата гърда. Чета много противоречиви мнения за изцеждането след кърмене - правя го, ако имам някой болезнен участък, въпреки че свекърва ми непрекъснато ме кара да се доизцеждам Rolling Eyes

Относно свекървите и помощта - мога да ви кажа, че моята свекърва ми помага, жената готви, чисти, обаче и психически голямо е натоварването - непрекъснато само се чуди дали Лидия се е нахранила, чудеше се дали ми е била хранителна кърмата, само ми ходи по петите, доста е досадно на моменти!  ooooh!

Малко дълго стана, дано не съм досадила Wink Blush

# 190
  • Мнения: 135
            4ЕСТИТИ БЕБ4ЕТА НА НОВОРОДИЛИТЕ МАМИТА,МНОГО РАДОСТ ДА ИМ НОСЯТ
 Two Hearts 1stroller stork-girlПри мен след в4ерашното туширане,днес сутринта ми падна тапата,а на тоновете се показаха по силни контракции,които не усетих.
От обяд имам силни болки в кръста,и стягания с режещи болки долу ниско,но търпими,а и от тогава сякаш усещам бебо да мърда по особено и по рядко.
Искам да попитам родилите мами дали са имали подобни признаци,и да ми даде някои съвет.МЕРСИ
 newsm17 newsm10ЕММА стискам ти палци,вси4ко ще е о.к Peace.
И  newsm45аз ве4е преносвам 4 дни,и нервите са ми на предела

# 191
Честито момичета! Много да ви радват малките бръмбари!    bouquet

Аз още съм в очакване... Момичета 2 в 1 как сте с нервите? Simple Smile Аз съм доста изнервена и особена заслуга имат доста приятели, които ми палят телефона с проверки. Особено ме изнервят шегички от типа: "Айде да раждаш петък или събота, та да не сме на работа на следващия ден!!!"  #2gunfire

Момичета, които ще раждате утре, имате моите специални благопожелания, защото утре е и моя рожден ден! Дано има много щастливи мами, родили на тази дата!  Hug

Имам и едно въпросче към вече родилите мами, които си оставиха животинките вкъщи: как любимците ви приемат новите човеци? Има ли ревност, как реагират и изобщо има ли интересни случки, свързани с кучета и котки или кой каквото има? Simple Smile

Kalli,  нямам думи да ти опиша как се ядосах от твойта история! Ако ти трябва помощ да се разправяш с тия некадърници викай!  Laughing

# 192
  • Мнения: 135
ЛУРДЕС ИСКАМ ДА ТЕ ПОПИТАМ КОГАТО ТРЪГНА КЪМ БОЛНИЦАТА БОЛКИТЕ ПОНОСИМИ ЛИ БЯХА.МЕРСИ  bouquet

# 193
  • София
  • Мнения: 749

Относно свекървите и помощта - мога да ви кажа, че моята свекърва ми помага, жената готви, чисти, обаче и психически голямо е натоварването - непрекъснато само се чуди дали Лидия се е нахранила, чудеше се дали ми е била хранителна кърмата, само ми ходи по петите, доста е досадно на моменти!  ooooh!

Това с хранителността на кърмата ми е любимо.  smile3532 Като се роди голямата ми дъщеря живеехме при свекър ми и свекърва ми. За да бъда обективна ще кажа, че все едно не живеехме заедно - изобщо не са ми се натрапвали, даже в стаята ни не влизаха хората. Но първия месец бебчето като наддаде само 0,5 кг свекърва ми я обзе манията : 1. че нямам достатъчно кърма или 2. че имам, но не е хранителна. По цели нощи седеше и пушеше по нощница на стълбите на блока и мислеше с какво да ми я подсили. Е, оказа се, че понеже бях много стриктна и спазвах всички предписани режими - хранех детето ТОЧНО през 3 часа и ТОЧНО по Х минути (не помня Х колко беше). А то детето баш в тия моменти си спяло на гърдата и не яло достатъчно. Ако ревеше в интервалите между "храненията" давах само вода...  Патка глупава hahaha
За това второто дете си го гледах не по часовник, а на поискване. Така правя и сега...въпреки, че някак ми се струва, че юнака не си иска достатъчно, но това е една друга тема...

Емма, моята лекарка нищо не ми забрани да ям докато кърмя, само ми препоръча храни, на които да наблягам, за да увелича кърмата. Наред с ядките ми каза да заложа и на бирата Simple Smile Предствяш  ли си...сега пия бира едва ли не по задължение  Joy
Шоколада не съм го спирала, нито намалявала... не че бих могла Simple Smile А би ми било полезно - така гадно съм се заоблила отвсякъде ..

Децата ми приемат чудесно появата на нов член в семейството. Е, вярно е, че те сега са големи и разумни (въпреки, че пубера понякога добре го прикрива), но голямата беше на 4 когато се роди сетра й и беше по-щастлива даже и от нас с баща й. Тя ми беше най-голямата помощница. То други нямаше, де. За всичко съм разчитала на нея. И никога, ама наистина никога не е ревнувала. Но имайте предвид, че винаги е била до мен - един час не е прекарала в "командировка". Много пъти ми е било мъчно, че съм я лишила от много внимание и нежност за сметка на малката в тази крехка детска възраст, въпреки че детето никога не ми го е показало.

Леле, млъквам  smile3505

Само последно да кажа :

Честито на eva-merry и alokazia !!!! newsm51

# 194
  • Мнения: 134
Здравейте и от нас ,аз докато исчета всичко и се наканя да пиша вие вече сте исписали темата !
Честито на новите ни майчета !!! Да са ви живи и здрави рожбичките !!!
Ние вчера си взехме Акта за раждане и си оправихме всичките документи. Малкия е добре папка ,спинка и дриска  Joy аз да се похваля най-накрая се осмелих и отидох на зъболекар и сега се почва едно ходене по-мъките ама няма начин като трябва да се правят тея зъби ........
rocobaroco3 Болките в началото са поносими да не казвам незабележими ,чак накрая стават силни ,ако имаш съмнения бегай в болницата ,аз те чакам на телефона  Peace
Качих малко нови снимки в албумчето на малкия бандит ,на въпроса за по-големите деца : Нашия Сашко е толкова очарован само повтаря че обичал бебето и пита дали и то него обича ,постоянно го целува иска да го носи и гушка .
Момичета какви са тея депресий ? я се стегнете  Hug Аз постоянно мога да го гушкам и целувам тоя фъстък малкия ,въобще не ме е грижа кое кога трябвало да се свърши ,моя мъж много ми помага а и аз първо гледам децата после примерно да готвя ,чистя ,мия и т.н.
Пращам ви много целувки и прегръдки  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт