КРАЖБАТА

  • 4 560
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може би не му е тук мястото, но сега се сетих, понеже става въпрос за кражба на цветя - на личната лекарка от чакалнята й бяха свили няколко саксии с палми, драцени и други екзотични цветя. Та затова тя монтира камери. Е не мога да го разбера тоя манталитет български - от роднини да крадеш, на лекар да идеш, и оттам да крадеш ... newsm78 Ами поискай като хората, да ти се даде, защо е нужно да крадеш?!

# 16
  • Мнения: 0
Нарушили  са  шестата и  десетата  Божии  заповеди  т.е. "Не  кради и не пожелавай ,осела,вола,къщата и т.н. на  ближния си" Бог  да  ги  съди !А ти  прости и  не  трупай  омраза  в  себе  си .

# 17
  • Мнения: 49
Хич и не се учудвам! Човешката грозота, да, точно грозота, но не физическа, а духовна - ей, безгранична е!!!! Как можеш да посегнеш на нещо, което друг с толкова труд, но най-вече с любов е отглеждал, та да може и ти да му се радваш!
Към авторката - възхищавам се на търпението ти, наистина! Първата ми реакция би била да отида и да им оскуба косите, опс, цветята. Но...не съм такъв човек, а като гледам май и ти не си такава. Обаче ще намеря друг начин да им покажа огорчението си. Например - ще направя парти по някакъв повод, ще ги поканя, но и други роднини, всички, които познават въпросните братовчеди, и уж между другото, но на всеослушание ще разкажа в подробности как съм намерила градината си, колко грозна, жалка и недостойна е постъпката на тези хора, които и да са били! Но пък сега съм спокойна, защото съм видяла същите цветя в двора на любимите си братовчеди и ето сега, тук, искам да ги помоля да ми дадат от техните луковици! Мисля, че по-голям срам никой не би могъл да понесе, но пък знам ли....Ти, предполагам, си фин и нежен човек, но....тук не става въпрос да бъдеш груба или агресивна (не че не го заслужават), а с такт и по твоя си начин да им покажеш, че знаеш, най-малкото това!
Абе какво им става на хората, не мога да разбера! Аз живея в блок, извадих си някои саксийки пред вратата, така, за да ми е хубаво. Първо окрадоха разни малки нещица, които красяха саксиите ми, после пък уж неволно счупваха някое цвете. Що за хора, умът ми не го побира....

# 18
  • Мнения: 14 490
не изисквай нещата си от този, който ти ги отнема. халал да са им, от кражба никой не е прокопсал.
в такива моменти най много ни се иска да видим възмездие за това, което са ни сторили и такова наистина има, но когато в сърцето ни няма омраза и, колкото и странно да звучи, желание за отмъщение.

# 19
  • Мнения: 4 404
Изваждането на луковици преди да са пожълтяли листата е пагубно за луковичката т. е не се е ''нахранила'' и дори може и да не цъфне догодина ....... но това някак не е за мен.Мисля че бих се принизила на тяхното ниво ако повторя грозната постъпка.
Не мога да простя и да забравя и съм страшно огорчена .Много ми е мъчно .Признавам си че много ми се иска да видя възмездие,ама няма.
Ще ми се да ги накарам да се срамуват ама чесно казано не знам какво да им кажа.
А   на есен отново ще обиколя изложенията и полека лека бавно  ще почна отново да възстановявам градинката .
Благодаря ви!

# 20
  • Мнения: 17 546
Не се ядосвай! Наистина е много грозно като постъпка, но се радвай на красотата на цветята дори и през оградата. И си припомни старата мъдрост, че "Всичко се връща!".

# 21
  • Мнения: 481
Аз също не съм привърженик на конфликта. Замислих се обаче над съветите, авторката на темата да възстанови градината си, че в този случай нищо не би спряло съседите отново да обогатят сегашната си колекция при сгоден случай. Мисля, че трябва да им покаже, че знае откъде са се снабдили с настоящата градинка и даже много ми хареса идеята това да стане пред повечко хора. Да видим дали ще посмеят да откраднат пак.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 884
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace


 Peace Peace Peace

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Сега се сетих, че можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. А после в твой интерес е да не общуваш с тях и да си вземеш мерки да нямат никакъв достъп до къщата и градината.

# 24
Кражбата е най-големия грях. Кажи им го това на твоите хора, при сгоден случай.
Кажи им , че знаеш, че са посегнали на хобито ти,  че си дала стотици левове за тази колекция, кажи им, че ги гледаш през оградата цветята си . И им кажи, че ще си направиш нова, още по-хубава градина на пук на всички крадци!
Каква наглост.

# 25
  • Мнения: 1 942
Сега се сетих, че можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. А после в твой интерес е да не общуваш с тях и да си вземеш мерки да нямат никакъв достъп до къщата и градината.

И аз така бих постъпила  Peace Само дето няма да успея да се спра само с "мътните ги взели"!

# 26
  • Мнения: 1 942
И на нас ни се случи нещо подобно с лалета.

Преди доста време бяхме решили да се занимаваме със допълнителна дейност и взехме да размножаваме лалета. Kупихме лалета и ги засадихме както се полага в градината на вилата. Е бизнес не направихме, но имахме чудесна градина с огромни червени лалета. След година две гледам тези огромни лалета /колкото двете длани на жена/ в дворовете на съседките. Стана ми много неприятно, че тия баби са ни чакали да ни няма и са ходили и ровили. Но веднъж нещо се заговорихме със едната съседка за цвета и тя вика "А бе тия лалета нашите сигурно са от вашите.  Сляпото куче беше разнесло луковици из цялото ни лозе и като копахме ги събрах и сложих в градинката ни.  Ако си ги искате ще ги изровя като прецъфтят и ще ви ги върна." Та добре че не вдигнах патардия.

# 27
  • Мнения: 1 243
Много грозна постъпка наистина! Колкото и да е дребно, това наистина си е кражба, и то от близки хора, които явно си мислят, че някакси им е разрешено.
Покажи им поне, че знаеш, че са те!!! Иначе след 1 год. като нищо да си видиш и новите луковици да цъфтят пак в тяхната градина. Аз директно бих им казала, че това са моите цветя, не бих могла да ги сбъркам...И че все пак съм доволна, че са се погрижили добре за тях и са разцъфтяли. Дай им съвети как да ги поливат или нещо от сорта, да не става дума за връщане, заплащане или т.н. Мисля, че ще им стане неудобно и повече няма да посмеят да пипат цветята ти. Не ги е срам! Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Стана ми тъжно, като прочетох поста ти и същевременно съм изумена за кой ли път от човешката злоба и простотия.
Аз самата обожавам цветята и въпреки, че нямам лична градина с цветя все още, много се радвам и възхищавам на градини, с цветя.
Пожелавам ти от все сърце много скоро , да възстановиш градината си и да я направиш още по-хубава от преди  Hug.
А на съседите си и роднини, покажи по някакъв начин, както те съветват преди мен, че знаеш, че това са твоите цветя и постъпката им е грозна, но не си хаби нервите излишно да се караш и спориш със такива хора излишно е, просто им покажи че знаеш и не пасеш трева.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 17:29 от nellyani

# 29
Много грозна постъпка. Аз ако съм на теб няма да ги пусна вкъщи повече да припарят. Спирам да говоря или направо ще им кажа, че се съмнявам в тях, а те каквото искат да му мислят. Въобще няма да ги жаля, щом могат да ме крадат, ще могат да понесат и упреците.
 smile3512

Общи условия

Активация на акаунт