Усетихте ли го?

  • 3 589
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Не съм го усетила, но април 2002 и аз го усетих. Беше към обяд, спомням си, че обядвах с една приятелка в един ресторант под земята.  Няма нищо по-страшно от природните бедствия и най-вече заметресението. Не напразно при застраховка на имущестрвото за земетресение се изчислява отделено

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Веднъж съм усещала,всички мигове от живота ми ми минаха пред очите.Април,2002 година.
Бях на 11 етаж на една "тънка" сграда.Неописуемо беше.Rolling Eyes
И аз имах запомнящо се преживяване този ден- бях заключена сама със спящото ми бебе, докато прозорците дрънчаха и леглото се тресеше... щях да откача от ужас Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 15 467
Слава богу не го устетих, спала съм.Но усещам когато има някъде земетресения със ужасно главоболие. Винаги ,когато ми се пръска главата от болки следя новините и търся дали е имало някъде земетресение и винаги е имало някъде.

# 18
  • Мнения: 11 004
Епицентърът на това земетресение е бил в едно село до нашия град, но не усетих нищо. Спя като пор Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 092
Веднъж съм усещала,всички мигове от живота ми ми минаха пред очите.Април,2002 година.
Бях на 11 етаж на една "тънка" сграда.Неописуемо беше.Rolling Eyes
И аз имах запомнящо се преживяване този ден- бях заключена сама със спящото ми бебе, докато прозорците дрънчаха и леглото се тресеше... щях да откача от ужас Sick

Ако ще говорим за ужас,тъкмо бях родила близнаците,те на два дни,някъде из болницата,аз в стаята на леглото....
Е вярвай,изтрещях докато не ги видях и не спря всичко Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 15 467
Не съм го усетила, но април 2002 и аз го усетих. Беше към обяд, спомням си, че обядвах с една приятелка в един ресторант под земята.  Няма нищо по-страшно от природните бедствия и най-вече заметресението. Не напразно при застраховка на имущестрвото за земетресение се изчислява отделено
Онова беше гадно, защото имаше доста време последващи по-слаби трусове.На едно по-чувствително детенце в градината му беше станало лошо и имаше линейка пред градината. Дъщерите бяха едната на прозореца в едната стая, другата на другия балкон и всяка си беше помислила,че другата прави нещо.Аз пък се бях подпряла на един шкаф в кухнята и той взе да ме побутва.Малката се вцепени посред стаята и се разпищя, че не иска да умира, това и беше първото което усети.Аз само им казах вземете си ключовете, каишките и кучетата и да излизаме. После те ми се чудеха как съм била толкова спокойна, а на мен така ми се повръщаше и виеше свят, че едва гледах.

# 21
  • Мнения: 46 522
Това е било усетено само в Дряновско, Великотърновско, по-слабо в Казанлъшко, Търговище, Шумен.

Най-силното, което съм усещала беше това в Турция. Ние бяхме на море в Поморие в една гредоредена къща, все едно в дупки стъпвах, бях на терсата, едва успях да мина 1 метър, за да се добера до стаята  ooooh!

# 22
  • Мнения: 5 370
Земетресение? Днес??? Аз къде съм била??? Shocked
НЯма земетресение, което да не съм усетила досега, дори и посред нощите (а на другия ден колеги и близки са ме обвинявали за луда  Mr. Green).

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
При земетресение знам, че не трябва да се излиза навън. Най безопаснпо е в банята или под касата на вратата

# 24
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не съм го усетила, но април 2002 и аз го усетих. Беше към обяд, спомням си, че обядвах с една приятелка в един ресторант под земята.  Няма нищо по-страшно от природните бедствия и най-вече заметресението. Не напразно при застраховка на имущестрвото за земетресение се изчислява отделено

Днес, ако е имало земетресение, не съм го усетила. Но това през април 2002 ми е като на лента. Бях в кантората и се чу ужасен грохот. След малко сградата започна да се тресе, а едни големи папки с Държавен вестник замалко да се стоварят върху мен /паднаха зад стола ми/. На следващата секунда се оказахме с шефа под касите на вратите - всеки на неговата стая. Най-смешното е, че при него по това време имаше клиенти - само чух как вратата се отваря и някой тупурка по стълбите навън - бяха изхвърчали за отрицателно време.

# 25
  • София
  • Мнения: 443
Не съм го усетила, но всички спахме много леко и неспокойно тази нощ. Детето непрекъснато се хвърля и въздиша. Отворих едно око към 6ч и пак задрямах. Може и да няма връзка с земетресението

# 26
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Да, в Търновско се усети много добре. Аз се събудих от разклащането на спалнята. Мъжът ми спеше здраво, събудих го, а той човека си мислел, че аз клатя леглото.  Не сме излизали на вън, валеше  дъжд.  От цялата работа най-стресирана беше котката, шмугна се под завивката ми и не искаше да излиза Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 7 041
Днешното не съм усетила, това през април 2002 - мисля, че беше 24.04.2002 г. го усетих много добре. Точно 1/2 час преди това ми откраднаха GSM от офиса и  бях полегнала отчаяна върху бюрото си, когато то започна да се мести и да се чува едно ужасяващо скърцане. По-голям шок  изпитах от едно друго зeметресение 88-90 год., не си спомням точно, но бяхме с приятелки на висок етаж в блок - кошмар - 4 сами деца, паника, хукнахме на долу по стълбите ужасени, не искам да си спомням. Аз се ужасявам от природни бедствия, дано не ви се сторя смешна, но се страхувам и от силен вятър и  гръмотевици.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 12:55 от buni

# 28
  • Мнения: 1 212
В Габровско и околия .... сигурно са го усетили 4 и нещо по Рихтер  Peace
В голямото село ... аз спах като пор  Mr. Green
Иначе, скоро ме друсна в Загреб .... бях позабравила какво е  Laughing Точно обявиха независимостта на Косово, та реших, че почват бомбадоривките  Mr. Green
Имам ранни детски спомени 1978 г ли беше , онова по якото ?  Thinking
Бяхме низлезли всички навън и аз успокоявах бабите , че всичко е о.к . .....
А дали си струва усещането ..... да кажат японците  Party

# 29
  • Мнения: 389
Усетих, го но беше съвсем леко, като се сетя преди 3 години как се тресеше всичко, това земетресение беше съвсем незначително!

Общи условия

Активация на акаунт