*~*СОФИЯ*~* Ла Лече Лига среща - 19 април, 11 ч.*~*

  • 1 814
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
19 април, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


19 април, 11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Тема: Родителски грижи през нощта Grinning
Чудесна възможност да споделите опит и мнение за нощните грижи за бебетата и децата си, както и да потърсите съвет и информация Simple Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.
Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
  • Мнения: 433
Темата е много актуална за мен и непременно ще дойда. Мястото вече го знам.
Ако някоя мама с бебе или бременна иска да дойде, а й е трудно с градки транспорт, предлагам превоз по линията Княжево - Лозенец (с всякакви отбивки по трасето)  Simple Smile  Колата ми е широчка с голям багажник.   car003

# 2
  • Мнения: 100
Леле болната ни тема в момента.  Tired Ще дойдем със сигурност  Peace

# 3
  • Мнения: 1 216
Леле болната ни тема в момента.  Tired Ще дойдем със сигурност  Peace

Там съм  малчо!

# 4
# 5
Здравейте ! Много ще ми е интересно да присъствам на такова събиране, макар и да не мога да ви бъда полезна със съвети, защото все още не съм станала мама (живот и здраве след около 2 месеца ми предстои). Но отскоро чета много по въпросите за кърменето във форума и в блоговете на Бу, Хедра и Василена. Имам купища въпроси и ако приемате  начинаещи, ще се радвам да се присъединя. 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Надявам се да успеем да дойдем! Константин не суче нощем от началото на месеца, но определено искам да чуя повече по въпроса, за да избегнем това почти двугодишно мъчение с новото бебче наесен.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 348
Ще дойдем аз с 5 месечно бебе и снаха ми с бебче в корема  Peace

# 8
  • Мнения: 256
Една бебеноска ще приемете ли?  Joy И аз ще дойда!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 348
На последната спирка на трамвай 9 ли трябва да сляза?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Мисля, че да  - после се връщаш малко назад и минаваш на отсрещната страна на улицата.
И аз да питам за транспорта -какви маршрутки минават там?

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Търсят се 1-2 доброволци, които да останат до края на срещата и да помогнат с почистването и подреждането Simple Smile
Трябва да оставяме мястото в добър вид, ако искаме да ни взимат с охота Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 2 348
АЗ  newsm10 !

# 13
  • Мнения: 247
Аз също ще дойда с удоволствие, въпреки че не съм много наясно с нощното хранене. Но ще се радвам да науча повече от майките с опит.

# 14
  • Мнения: 106
И аз мисля да дойда. Всяка информация ми е от полза.

# 15
  • Мнения: 1 210
Аз дали ще мога да оставя баткото в Патета? Или ще е поредния РД без външни посещения. Много ми се идва, ама няма кой да гледа баткото Sadа Утре ще взема да звънна в Патетата и дано ми отговорят.

Значи аз отпадам - има Рожден ден по това време в клуба и няма кой да гледа баткото. А той определено не може да си води записки - въпреки че е половин ЛЛЛ консултант.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 19:18 от Anichka

# 16
  • Мнения: X
Бройте ме и мен.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 401
За мое съжаление се налага да ме няма..  Rolling Eyes Темата е доста хубава и все още ми е актуална на моменти, но...

Желая ви ползотворна среща и нови приятели!  Heart Eyes   bouquet

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Хм, някой да има път край х-л Плиска?

# 19
  • Мнения: 19
здравейте!
аз ще дойда с моя син - вече на месец и половина.
да, покрай х. Плиска минаваме, идвайки от жк Младост (но моля да имате  предвид, че в момента имаме авария с багажника и не разполагаме с него). имаме 2 свободни (малко фини) места.
ще остана до края ->> за разтребването
(ако случайно бебчо изгуби търпение, ще се успокояваме с кърмене, все пак  Simple Smile)

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Хм, някой да има път край х-л Плиска?
Търся добра душа, която да ме събере от х-л Плиска и да ме откара до Център Съвременни родители Simple Smile Не се ориентирам особено добре аз.

# 21
  • Мнения: 393
Ние също планираме да дойдем утре Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
Ако не се намери такава, не ти завиждам! Няма директен превоз, освен такси  ooooh! .

# 23
  • Мнения: 42
Аз също имам желание да дойда с 4 месечния си син. До сега не съм идвала на тези срещи, но много бих искала. До скоро  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 12 254
  Засега смятам, че ще успея да дойда  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 19
Хм, някой да има път край х-л Плиска?
Търся добра душа, която да ме събере от х-л Плиска и да ме откара до Център Съвременни родители Simple Smile Не се ориентирам особено добре аз.
здравей, Бу!
ние можем да те вземем от х. Плиска.
дано да видиш това съобщение преди да тръгнеш.
ще ти пратя координати за връзка на лични.
поздрави & до скоро Wink

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Искам да благодаря от името на всички ни на nelit и другата мама, които бяха донесли хапване (и искам рецептата на малките тарталети със спанак и маслини!), както и на всички, донесли сок Simple Smile

Специални лични благодарности на nelit, че ме докара Simple Smile

Надявам се срещата да ви е харесала и да се видим пак през май - не е лошо тук да обсъдим датата, защото третата събота от май се пада 24-ти. Идеи?

# 27
  • Мнения: 1 216
Надявам се срещата да ви е харесала и да се видим пак през май - не е лошо тук да обсъдим датата, защото третата събота от май се пада 24-ти. Идеи?

Имам рожден ден и ще нося торта!  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 100
Надявам се срещата да ви е харесала и да се видим пак през май - не е лошо тук да обсъдим датата, защото третата събота от май се пада 24-ти. Идеи?

Имам рожден ден и ще нося торта!  Mr. Green

Ами супер тогава, ще хапваме   party023  ura  dance

Обаче по моя календар третата събота е 17.05   Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 2 348
Оказва се, че и по моя  Laughing . Май има 5 съботи  Peace

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Ъъъ. Предпоследната събота Simple Smile
Но може да помислим за 17-ти, вместо за 24-ти, например.

# 31
  • Мнения: 5 401
И пак нищо не казвате за снимки, амахааа!!!!  Crossing Arms

... Но може да помислим за 17-ти, вместо за 24-ти, например.

На 17-ти супер добре ще ми дойде среща:
следва концерта на Кайлитууу и най-после Прага-та.  Grinning

# 32
  • Мнения: 94
И аз съм за 17-ти, че на 24- ти сме на бал Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 2 671
17-ти е добре за мен. Ама тоя път без надявам се вече бившото кърмаче  Crazy

Мис Бу за теб рецептата винаги: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75994.0 само че я правя с 1/2 части пълнозърнесто брашно, копър, магданоз, стрък зелен лук, сирене и маслини и в малки формички, вместо в кексова.

Общи условия

Активация на акаунт