Късно захранване при хранене само с АМ?

  • 1 909
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз смятам да захраня на 5 навършени месеца моята бебка, до тогава ще сме само на АМ.

# 16
  • Мнения: 1 335
Моя син почти отначало беше на АМ (изцеждах малко кърма, ама много малко) и го захраних на навършени 5 месеца със зеленчуково пюре. Сокове още не съм давала, въпреки че педиатърката говореше за сокове, когато детето нямаше още месец.

Детето няма нужда от друго освен от мляко до 5-6 месечна възраст, нито ще седи гладно, нито ще развие рахит от липсата на сокове. Педиатърката ти е супер зле на тема захранване, моята също затова ходиме и при неонатолог. А съветите за захранване на джи пи ги пропускам край ушите си и казвам добре Simple Smile Според нея и жълтък трябва да давам вече... и кви ли не глупости ма аз се дърпам и го държа бедното гладно.

# 17
  • Мнения: 1 165
Аз захраних дъщеря ми на 6 месеца, коригирана възраст/недоносена е/. Четири месеца беше на кърма, а оттам насетне на АМ. Не смятам,че е проблем.

# 18
  • Мнения: 22 436
Това са пълни глупости на педиатърката, нито ще стои гладно, нито ще се разболее.
Захраних дъщеря ми на 7месеца, (5м коригирана възраст) напълно здрава си е и няма никакъв проблем.
Захрани поне на 5месеца ако не ти се чака до 6тият месец. Сокове не давай, чак по-късно. Започни с оризова каша или пюре тиква.

# 19
  • Мнения: 1 367
И аз бих те посъветвала да не бързаш поне докато детето не навърши 4 месеца.Нищо няма да му стане.Но не захранвай със сок,особено ако има колики или по-чувствително стомахче!Аз дадох на моето дете сок на два месеца и с това му докарах ужасяващи колики.Захраних го на навършени 4 месеца с бананова каша,но можеш да пробваш и зеленчуково пюре.Доколото знам,по-добре зеленчуково,отколкото плодово като за начало,защото децата свикват с по-сладкия вкус на плодовите и после по-трудно приемат зеленчукови.АМ са достатъчно обогатени с всичко необходимо и няма опасност да го оставиш гладно или да получи рахит.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 172
Благодаря на всички ви  Hug. И ние ще сме от отбора на "гладуващите". Въобще не бързам със захранването и ще почакам до 5,5-6 навършени месеца.

# 21
  • София
  • Мнения: 672
Руси стоя "гладен" до навършване на 5 месеца.  hahaha Joy hahaha Joy Да ти кажа, няма по-голямо удоволствие детето ти да е готово за захранване и да видиш как на 5 месеца си яде с лъжичка все едно цял живот е ял така. Остави това (не при всички бебета е така), но сега с пюретата е по-гледен от преди с АМ Simple Smile Нещо повече, казват че АМ-то си остава основната храна на бебето дълго време докато не се захрани добре, защото в него си има всичко!

# 22
  • Мнения: X
Еххх, няма ли да ги забранят тия пусти сокчета, че ми писна от тях. Само споменаването на "даваш ли му вече сокче на детето' ме хвърля в ужас! Кажи на педиатърката ти да си гледа работата по-свястно и да вземе да попрочете това онова за новостите при храненето на бебетата.
Най-рано след навършени 4 месеца и то с пюре или каша, соковете след 6 месеца най-рано.

# 23
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз захраних Алекс,когато беше на 6 месеца.Тук също ме посъветваха да не избързвам със захранването.Детето ми е здраво и жизнено.

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Захраних Алекс на 5 навършени месеца с оризовата каша на Милупа-от първия ден си беше на АМ. Цял месец хапваше само кашата на обед и от 6 навършени започнахме със зеленчуковите пюрета. Сокове не съм давала и няма да дам скоро-не виждам смисъл...
Не е толкова страшно детето ти на 6 месеца да не е пило сокчета и да не яло плодови пюренца... Много се ядосвам на такива теми Thinking
И да отбележа за протокола - до 5я месец наддавахме почти по 1 кило, а и изследванията ни бяха ОК!

# 25
  • Мнения: 3 376
Според мен и 4 месеца е раничко за захранване,но това си е мое мнение.

Захраних сина си на 6 месеца,не съм го кърмила изобщо и до годинката,че и досега е основно на АМ.

# 26
  • Мнения: 142
Здравей,
Изчакай - на детето храносмилателната система не е добре развита. Соковете издуват стомаха (помисли си добре ли се чувстваш като изядеш три четири  ябълки наведнъж). Световната Здравна Организация  е издала препоръки за захранване. В тях се казва, че до 6 месеца на бебетата им е достатъчно само кърма и/или АМ. От 6 месеца нагоре, трябва да се започне захранване (главно заради желязото - децата се раждат с резерв от желязо за 6м).

Поздрави

# 27
  • Мнения: 472
аз нещо не разбрах - тук на бебета, които са на АМ витамин Д не се дава допълнително, защото в млякото има всичко! затова пък се дава на кърмените бебета, заради опасност от недостига му  newsm78 а захранване ми казаха след 6-тия месец, не правят разлика кърмено/некърмено, всички са на късно захранване  Peace
не съм съгласна с теб.когато отидеш на косултация лекарят преглежда детето като опипва главичката и ако му се стори мека при нужда изписва допълнително вит Д за да предотврати рахит.колкото до това дали да захраниш или не се води повече от своя инстинкт защото ти най-добре знаеш кое е по-добро за ТВОЕТО дете но не игнорирай съвсем и мнението и на лекарите все пак те нали са за това да се косултираме с тях.ако се съмняваш в преценката на твоята педиатърка отиди при детски гастроентеролог-д-р Миглена Георгиева   е мн добра по-голямата част от децата ж североизточна бг ч посещавам ако отидеш сама ще се увериш.просто чуй още едно според мен компетентно мнение.такъв специалист най-добре би ти обяснил каква храна да въведеш,кога и защо..не подценявам опита на мйките във форумите разбира се но все пак тези лекари са специализирали точно в тази област и си мился че все пак са прочели повечко от всички нас взети заедно.всеки има различно мнение,но ти си човекът чийто инстинкт ще покаже на кого да се довериш

# 28
  • Мнения: 467
Здравей,

Бих искала да ти кажа да не се тревожиш, ако млякото, което използваш съдържа витамини, можеш да въведеш пюретата след навършване на 6 месеца !
Моят син се храни само с такова мляко с пълното одобрение на педиатъра, до момента ; той е сега на 8 месеца и все още не иска да иаде пюрета. Confused..Най-важното е да пълнее нормално и да е във форма. Grinning

# 29
  • Мнения: 3 034
не съм съгласна с теб.когато отидеш на косултация лекарят преглежда детето като опипва главичката и ако му се стори мека при нужда изписва допълнително вит Д за да предотврати рахит.колкото до това дали да захраниш или не се води повече от своя инстинкт защото ти най-добре знаеш кое е по-добро за ТВОЕТО дете но не игнорирай съвсем и мнението и на лекарите все пак те нали са за това да се косултираме с тях.ако се съмняваш в преценката на твоята педиатърка отиди при детски гастроентеролог-д-р Миглена Георгиева   е мн добра по-голямата част от децата ж североизточна бг ч посещавам ако отидеш сама ще се увериш.просто чуй още едно според мен компетентно мнение.такъв специалист най-добре би ти обяснил каква храна да въведеш,кога и защо..не подценявам опита на мйките във форумите разбира се но все пак тези лекари са специализирали точно в тази област и си мился че все пак са прочели повечко от всички нас взети заедно.всеки има различно мнение,но ти си човекът чийто инстинкт ще покаже на кого да се довериш

в Канада съм  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт