Готвите ли с мас?

  • 17 840
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 407
По принцип не ползваме мас у дома, но съм чувала, че пържените картофки стават много по-вкусни, приготвени именно в такава мазнина.
Знам също така, че масленките, някои кифли и козунаци се правят с мас, за да се постигне търсения ефект, а именно сполучливо приготвено и пухкаво тесто.

# 16
  • Мнения: 1 122
Аз я ползвам само за баници и сладки. И една питка правих с мас. Само с домашна разбира се.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не готвя, но за месени неща понякога е страхотна! И за някои сладки също. Абе хубави рецепти има с мас. Друг е въпросът, че нямам откъде да се снабдя с хубава мас, купешка надали бих ползвала, защото вероятно мирише и така...реално не съм правила нищо с мас от години.

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не, не готвя.Едно време баба ми всичко правеше с мас и беше много вкусно Peace

# 19
  • Мнения: 1 174
Не, не готвя с мас, но някога и моята баба често я използваше за голяма част от ястията си.Многократно преварена, няма никакъв мирис.

# 20
  • Мнения: 2 241
Аз лично нямам навик да ползвам, но и моята баба правеше страхотна македонска баница с мас, вита и с много разлистени кори, та тя казваше, че само с мас става хубава. Аз пробвах да направя същата с масло, но наистина не стана толкова хубава.

А пържени картофи с гъша мас съм яла и твърдя, че са най-вкусните пържени картофи, но тук май не съм виждала да се продава някаква друга освен свинска мас.  newsm78

# 21
  • Мнения: 966
Не. Не ми е вкусно с мас.

# 22

.......второ тук и да искам, няма от къде.

мис З, има - виждала съм дори и в американските си магазини , Juwel Osco например ( но на я нама тази тежка миризма като при българската).

# 23
  • Мнения: 5 001
Ами аз използвам мас само зимно време.И то само ако аз съм си я приготвила(купешка не ползвам)
Използвам я за всички ястия с кисело зеле и месо,за масленки (които правя рядко оба4е...),понякога когато приготвам "бабините питки" ги пържа в мас.Или пържени банички....

Но това само зимно време.Тогава върви ...

# 24
  • Мнения: 2 957
Никога не съм готвила с мас.

# 25
  • Мнения: 4 111
Не. И аз никога не съм готвила със свинска мас и нямам такива намерения. Чувала съм, че е вредна за стомаха и без това не я харесвам.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами аз използвам мас само зимно време.И то само ако аз съм си я приготвила(купешка не ползвам)
Използвам я за всички ястия с кисело зеле и месо. Но това само зимно време.Тогава върви ...

Абсолютно същото правя и аз!

# 27
  • Мнения: 2 926
Не готвя с мас абсолютно нищо,макар че винаги имам в къщи - слагам я на косата  Grinning

# 28
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Баба ми прави чудесна мас - без никакъв дъх и снежно бяла Mr. Green
Използвам я за сладки, питки и банички. Не готвя друго, но съм яла и е вкусно Peace

# 29
  • Мнения: 11 747
Лилянчо, хващам се за твойто изказване, но не е лично, а понеже ти първа споемна, че е вредня маста.
Да, сигурно е вредна, от гледна точка на това, че е мазна и се дебелее, вдига се кръвно, сигурно и други неща, не разбирам толкова. Напоследък си мисля, че по-добре мас, поне е произлязла от животно, отколкото маргарин, който идва от лаборатория. Според мен, няма по-вредно от пластмасите и химикалите, които ядем, вместо храна!

Общи условия

Активация на акаунт