спонтанен аборт по време на цикъл?невъзможно е нали?

  • 10 876
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Може да е бил по-голям кръвен съсирек. При доста жени се образуват такива по време на цикъл. Спонтанният аборт до 12-та седмица прилича на засилено и по-болезнено менструално кървене, което не е задължително да съвпада с дата на цикъла. И всъщност доста жени дори не разбират, че са пометнали. При много от тях се случва в такъв ранен стадии, че се проявява като по-обилна менструация.

# 16
  • София
  • Мнения: 521
Единствено лекар би могъл да  обясни, но след като те е прегледала и не е казала нищо...не знам, но аз си мисля, че ако е имало бременност, то матката се увеличава и доки би видяла това при прегледа. При мен се е случвало да има съсиреци, но за мен това си е обичайното.

# 17
  • Мнения: 4 335
Лекаря е щял да види,ако си бременна,но за твое успокоение отиди отново на преглед.Според мен е било от цикьлати,сьсирек.

# 18
  • Мнения: 75
момичета,изкарах си акъла Rolling Eyes
От месец пия Редуктил,имам 4-5 кг.за сваляне.На 15-ти май с мъжа ми имаме годишнина и като сметнах,щях да съм на червено Embarassedкофти.Влезах в аптеката и питах за хапчета,забавящи цикъла и си купих.Днес го спрях,реших да почна противозачатъчни,днес ми е втори ден.Цикъл уж няма,но имам леко кървене,а преди малко излезе нещо леко прозрачно и слузесто от мен,приличащо на сопол Embarassed Rolling EyesБебе не сме планували за сега,но се постреснах малко,а и толко хапчета Rolling Eyes Shocked

# 19
  • Мнения: 740
Какви хапчета си пила и по каква схема? Кой ти назначи схемата? А противозачатъчните от кой ден ги започваш?
С хормоналните препарати шега не бива.

# 20
  • Мнения: 75
Оргаметрил. EmbarassedНе съм ходила на лекар,прочетох тук за тях.А противозачатъчните-Регулон,започнах от първия ден на цикъла,въпреки че немога да го нарека цикъл

# 21
  • Мнения: 425
Оргаметрил. EmbarassedНе съм ходила на лекар,прочетох тук за тях.А противозачатъчните-Регулон,започнах от първия ден на цикъла,въпреки че немога да го нарека цикъл

 Shocked Ти медицинско образование имаш ли, та така си самоназначаваш хапчета?  Shocked Противозачатъчни хапчета се изписват от лекар след обстоен преглед. Специално за Регулона мога да ти кажа, че съм пила и го почнах на третия ден от началото на цикъла - но това по предписание на лекар. Най добре спри всякакви лекарства и иди да те прегледа специалист, ако искаш да приемаш противозачатъчни. Както каза някой с тях шега не бива.

# 22
  • Мнения: 740
Подкрепям изцяло мнението на Берушка Peace
Ето за това тук не трябва да се пишат имената на лекарствата, дозите и схемите за прием - все ще се намери някой да го пробва на своя глава ooooh! Не говорим за аспирин, за Бога!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм на мнение,че хапчета се пият единствено и само след лекарско предписание Peace

# 24
  • Мнения: 75
май изчезвам на лекар Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 092
Moмичета , не мога да се начудя честно казано как така тук споделяте толкова интимни подробности с хора , който не могат да ви помогнат по никакъв начин , освен да си почешат клавиатурата ...... ooooh! има си доктори , на който да обясните всичко това - там е мястото , на което да го направите !
Не пиша поста си ,за да се заяждам , просто искам да споделя моето виждане по тези въпроси - търсете компетентно мнение вместо да пишете по форумите !
Относно експериментите , който някой хора си правят като си назначават хапчета ....ще остана безмълвна .

# 26
  • Мнения: 27 524
Др. Мари-Клод Дьолае:

Особености на менструалната кръв:

Не се съсирва. Това се дължи на наличието в маточната кухина на ензими, които втечняват кръвта. В зависимост от количеството изхвърлена кръв, ензимите могат да покажат известни "пропуски" в дейсността си, което обяснява наличието на малко съсиреци в в менструалното течение. В по-голямата си част менструалната кръв представлява кръв, но съдържа и слузест секрет, отделян от жлезите на матката, както и парчета от маточната лигавица.

Около седмица след оплождането яйцето е голямо едва 250 хилядни от милиметъра, просто няма как да бъде видим съсирек, спокойно  Hug

# 27
  • Мнения: 317
Може да е бил по-голям кръвен съсирек. При доста жени се образуват такива по време на цикъл. Спонтанният аборт до 12-та седмица прилича на засилено и по-болезнено менструално кървене, което не е задължително да съвпада с дата на цикъла. И всъщност доста жени дори не разбират, че са пометнали. При много от тях се случва в такъв ранен стадии, че се проявява като по-обилна менструация.


Съгласна съм!  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Кой спомена плацента?  Shocked На този етап на бременноста такава няма.  При пиене ня някакви хормони и лекарства може да има такъв цикъл с изхвърляне на съсиреци, и мисля че това просто е парчета от маточната лигавица,която заради хормоните е станала доста по-голяма. Блонди ясно пък е обяснила за ензимите и големината на яйцето.

# 29
  • Мнения: 9 973
мисля,че е от цикъла

Общи условия

Активация на акаунт