Защо има татковци, които не държат да виждат дечицата си?

  • 11 308
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
уфффф една латино серия ми се завъртя пред очите преди време .... работата до днк беше стигнала ... не е истина

Как ли се чувстват такива,
които без основание подлагат
на съмнение и след ДНК-то ми
е много интересно как се чувстват.

Ти казваш, че и жени има такива.
Да, ама как да каже майката на бащата
това дете не е от мен  Joy

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за жените визирам тези които изоставят децата си я в домове или при бившите си мъже.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456
Мдам, за съжаление има и майки, които изоставят децата си, но мисля това е друга болна тема.
Според мен броя на незаинтересованите бащи е по-голям и ми се ще да схвана мисленето на тези индивиди.

В конкретният случай, бих желала да намеря някакво логично обяснение за подобно поведение на баща, който не само не се е отказал от детето, ами го е признал и е създал битови условия още преди да се роди за отглеждането му. Никога не е казвал, поне гласно, че не желае детето или пък се е съмнявал в това, че той е бащата. И без анализ на ДНК е видно, че детето е негово щото е "одрало" кожата му.  Heart Eyes

Ето в един такъв, на пръв поглед идеален вариант, липсата на интерес и внимание в последствие, когато детето и майката не живеят с бащата, ме озадачава и ме кара да си задавам въпроса.

Мисля, че съм права да мисля, че дори и двамата родители да не желаят да продължат живота си заедно, детето е друга тема и те трябва да поддържат културно общуване именно заради него.

Дали пък има смисъл да търся логични  отговори на подобни въпроси?

Чудя се ако има татко тук в подобна ситуация, как изглеждат нещата от неговата страна?  newsm78

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Поне аз не бих могъл да дам каквото и да е логично обяснение ... може би въпрос на приоритети и поемане на отговорност.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:58 от Labrador

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
Лабрадор, благодаря ти, че се опитваш! smile3525

# 20
  • Мнения: 13 512
Моите набл'дения показват, че бащите проявяват интерес към децата , защото считат, че те са пътят към майката. Ако бащата е изгубил интерес към майката, губи и към децата. Видяла съм го в много примери около себе си, наблюдавала съм го години.

# 21
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Моите набл'дения показват, че бащите проявяват интерес към децата , защото считат, че те са пътят към майката. Ако бащата е изгубил интерес към майката, губи и към децата. Видяла съм го в много примери около себе си, наблюдавала съм го години.


Абсолютно си права! В онзи момент, в който посочих вратата на бившият ми съпруг , дъщеря ни беше "задраскана" , заедно с мене -няма издръжка, няма посещения-лесно и безоотговорно!Не съм страдала особено по този михлюз, но за дъщеря ми беше обидно! Появи се, когато детето стана на 15г. и влезе в езикова гимназия. Тогава се появи в "целият си блясък " и реши , че трябва да се хвали на целият свят каква страхотна и талантлива дъщеря има! Разходи я насам -натам, накупи й разни парцалки, похвали се как приятелите му мислили, че това е поредното   му младо гадже, което си е хванал, но издръжка -нъцки, /щото не съм слушкала и съм го изгонила!/ После и това му омръзна и пак изчезна!Не искам да ви казвам -кога пак се появи? Не задруго, а защото и дъщеря ми чете тук! Все пак й е баща , а аз съм направила грешката да го избера, но пък нямаше да си имам такава прекрасна дъщеря!! Изводът е , че просто има и такива мъже и други! Бракът е лотария! Който има късмет уцелва, който няма се радва на други неща! Аз съм си ги намерила.... newsm53

# 22
  • Мнения: X
Пълни кукувици Tired

# 23
  • Мнения: 1 425
Моите набл'дения показват, че бащите проявяват интерес към децата , защото считат, че те са пътят към майката. Ако бащата е изгубил интерес към майката, губи и към децата. Видяла съм го в много примери около себе си, наблюдавала съм го години.
Съгласен съм с Монда. Особено в случаите когато контакта с детето е бил много за кратко - мъжете губят интерес да общуват с децата когато загубят интерес към майката. Съжалявам ако прозвучи зле, но мъжът най-вероятно смята двамата за отминал етап от живота си и продължава напред. Срещата с детето ще му навява спомени и за майката, а може би той не иска да си спомня за нея. Поне се е постарал да ви създаде някакви битови условия. Има къде-къде по-големи тъпанари.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Мдам, Монда,много пъти съм си мислила и аз върху думите ти?!
Вероятно ще излезеш за пореден път права, защото друга причина аз не намирам. Странно ми е как изведнъж можеш да загубиш интерес към някой, който ти е помогнал  и морално и финансово, грижи се  за теб, изглежда страхотно, държи се изключително добре с теб иблизките ти...

Лабрадор, относно битовите условия, да създаде ги, но в неговата къща , където вече не живеем и където, дори и опит не направи да ни върне. Така, че пак излиза че си е създал удобства за себе си. Но, това не е важно. Оправяме се и до доста добре.

Не знам как може човек да приеме детето си като минал етап от живота  и да продължи напред. За майката, до някъде приемам- изстинали чувства или осъзнаване на пълната липса на такива и т.н, но относно детето... newsm78 Да се лиши от радостта да вижда как расте детенцето му, само за да не се вижда с майката. newsm78

Наистина ми е толкова нелогично. Ако майката е постъпвала некоректно, ако е подло същество, което го тормози само за пари, би могла да е причина...нНо, тук ситуацията е различна.
 

Dianivo, точно това би ме потресло. Да се появи някога след години и да има претенции за баща, след което пак да за чезне.
Ако разбера причините за липсата му сега, сигурно ще избегна създаването на причини за появата след години....

# 25
  • Мнения: 3 727
Моят мъж е в подобно положение. Твърди, че не иска да вижда детето от бившата си жена, че не иска да му се напомня за тях. Той обаче не е изоставял никого, тя го напусна с 5 год. им дъщеря и сега имат нов татко и бебе.  bouquet
Според мен мъжът ми смята, че бившата се справя по-добре без него и се страхува да не развали нещата, ако се намесва в живота им. Това съвсем не означава, че детето не му липсва и не го обича...  Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
GeoNadin, вероятно защото и пре двамата има нова
връзка и ангажименти. Дали преди да срещне теб е търсил поне
детенцето си?
Чудя се как то ще разбере, че татко му го обича, като
дори не го търси??? И как да разбере, че му липсва?

Не занм кое е по-объркващо вече за детето- да вижда баща си, но да знае, че живее в друга къща или да не го вижда,на да знае, че го има и че го обича. newsm78

# 27
  • Мнения: 1 599
Ох а какво да правят тези татковци, който след раздалата им с девойката се опитват да си видят детето... пращат подаръци (които после се хвърлят) а тя не му дава детето??? само в нейно присъствие можело...какво да кажем за тези???? То нали знаете различни хора различни случки..аз познавам татко , който би дал всичко, за да си вижда детето... и това не му пречи на новата връзка!!!

# 28
  • Мнения: 3 727
GeoNadin, вероятно защото и пре двамата има нова
връзка и ангажименти. Дали преди да срещне теб е търсил поне
детенцето си?
Чудя се как то ще разбере, че татко му го обича, като
дори не го търси??? И как да разбере, че му липсва?

Не занм кое е по-объркващо вече за детето- да вижда баща си, но да знае, че живее в друга къща или да не го вижда,на да знае, че го има и че го обича. newsm78
Не го е търсил. Детенцето си има нов татко, който да го обича и да се грижи за него, така че по-добре да не се обърква между двама бащи. Това е логиката на мъжа ми, не моята! И аз не знам кое е по-добре, но не ми звучи правилно-все пак кръвта вода не става.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 456
Много пъти съм си мислила да ида и да му кажа
" Слушай, бе байчо ти това детенце няма ли да дойдеш да го видиш, поне!" Ама после се замислям, че няма голяма полза. То като не го прави воден от чувставата си... и като претегля плюсовете и минусите, май з адетенцето е по-добре да не го вижда, че да не чувства липсата му после.
Сещам за многото филми, дето бащите не търсят децата си, пък като прекарат време с тях не могат да се разделят newsm78 Това сигурно го има само по филмите, обаче?

Aia, то добре, че ги има и другия тип татковци иначе докъде ще я докараме? Не знам какво би подтикнало една майка да не допуска бащата до детето, но сигурно и това си има обяснение.

Аз се опитвам да разбера, защо има татковци, които дори не търсят и възможност за подобни срещи и ако има нещо,което мога да направя  в ролята си на трезво мислещ човек да го направя аз, пък дори и да е моя първата крачка.

Общи условия

Активация на акаунт