С какво да направя отпечатък на краче/ръчичка?

  • 21 596
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
шоколад или червило Peace

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 854
Браво за темата  Peace
От доста време се чудя с какво да ги направя, а то можело да питам "патило".
За боя за яйца не се бях сетила, а ми се струва, че това е нашият вариант. Благодаря за идеите.  Hug

# 17
  • Мнения: 344
И аз си имам отпечатък от 5-6м. краче с червило - стана супер  Laughing  Имам и на ръчички с водни боички  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Мисля, че няма проблем да се направят с водни или темперни бои.
Скоро купих на Дияна боя за рисуване с пръсти, безвредна.

# 19
  • Мнения: 112
Гита Ог на мен ми допада тази идея за отпечатъци, но от къде може да се купи такъв комплект. В сайта на бейбиарт пише че се продават само в София, а в други градове?

# 20
  • Мнения: 523
Става и с боя за яйца , и с водни бои , и с шоколад .

# 21
  • Мнения: 31
Очертахме му ръчичката с химикал. С боя за яйца ми се струва,че не е много подходящо, защото трудно се мие и преди да се измие ще бъде изядена.  Grinning Може би очертана е най-добрия вариант

# 22
  • Мнения: 700
Ние си отбелязахме ръчичките и крачетата в глина. Взехме я от Метро. Размачква се, за да омекне, прави се във форма на плочка, намазва се крачето с бебешко олио, натиска се върху глината, оставя се да изсъхне. Ако искаш можеш да пробиеш дупки на плочката за панделка за закачване, да изпишеш нещо или да сложиш други украси.
Не става за албум, но все пак е мил спомен, а и е по- 3Д от рисунката.

# 23
Може просто да се очертаят ръчичките с химикал или фулмастер, не се занимаваш с бои, измиване и пр. Simple Smile

И на нас ни подариха такъв албум . Мислех си за същия вариант с очертаването , но не знам дали е осъществим като все е със свити юмруци и рита . Ти изпробвала ли си го? Може би докато спи ?
 

# 24
  • Мнения: 65
lo, страхотна идея! Аз очертах ръчичка и краче, но очертанията се получават по-големи отколкото е реално. Искам да кажа, че отпечатъка е по близо до истината. Ще потърся глина, и ще последвам примера ти, въпреки че вече сме "големи" Joy!

# 25
  • Мнения: 1 516
С водните бои става малко бледо. Но пък лесно се измиват...
Това , което lo е описала, ми го подариха приятели от Щатите. Представлява малко комплектче, което съдържа, материал, който прилича на гума, в специална опаковка, който в последствие се втвърдява. Формичка кръгче, за да изрежещ материала, малка точилка, сламка за пробиване на дупчици и 3 панделки - бяла, синя и розова. Много сладък спомен ....

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Привет!и аз вчера си купих комплектче за вземане на отпечатъци, от магазин  JYSK.10 лв . струва и съм много доволна,вътре има- материла за вземане на отпечатъците(глина) ,голяма рамка,от едната страна се слага снимката на бебо ,до нея се слагат отпечатъците ,има букивички и много сладки картинки ,които се залепват отстрани  по рамката.мисля даже днес да и взема отпечатъците,само кофтито е ,че не пише как се приготва материала ,но ще се справя някакси Peace

# 27
  • Мнения: 1 428
Боята за яйца лесно ли се измива newsm78

# 28
  • Мнения: 742
Ако не държите отпечатъците да са в албума, ВИЖТЕ ТОВА Иначе аз ги очертах горе-долу с химикал
  Peace
и ние имаме такъв отпечатък-много е удобно, понеже стои като албумче (може да се затвори), може да се оцветои отпечатъка, а и могат да се направят няколко опита предварителни и чак след като ти хареса отпечатъка да се остави глината да изсъхне  Hug
п.п направихме отпечатъците, когато детето навърши 6 месеца - хем крачето стъпва стъбилно, хем ръчичката е отворена  Hug

# 29
  • Мнения: 4 447
С темперни и/или водни ще стане,
но не слагай прекалено много вода,
за да не стане разплескан отпечатъка.

С по-гъста боя става най-добре.
 Peace

И нанеси боята с гъбичка,
като следите да не остават линии.
Съвсем нежно без да натискаш,
за да останат гънките непокрити.

Така отпечатъка ще е свеж и готин.

Общи условия

Активация на акаунт