За раждането в домашни условия.

  • 5 168
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029

Че в болницата системи, ножове, доктори, лампи - стряскаща работа, ще се шашардисам тотално. Crazy


ох, Ео, глупости. В болницата, ако всичко е наред те пускат да се разхождаш, за да слезе бебето по-лесно, после си полежаваш, до като стигнеш пълно разкритие, после раждаш и край. Кво му е страшното не мога да разбера. Няма ножове, спокойно.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък не разбирам кому е нужно моето мнение за нещо толкова лично.
Всеки има свободата да роди където и както поиска.
Хич не ми е работа да коментирам, квалифицирам и остроумнича на тази тема.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 12:57 от Reza

# 17
  • Мнения: 14 133
Всеки сам си решава. Не бих рискувала живота не бебето си.  Naughty
Може да се наложат спешни действия.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 2 161
Човечеството се стреми да се движи напред и нагоре.А някои упорито се връщат назад.Следващият етап е да се изхождат в гърне,скрито под балдахина и да се измиват в порцеланово легенче,после да се попият с кърпа,закачена на желязната топка на леглото.

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
Раждането не е болест и не мога да разбера защо е този панически страх от него.

Защото боли, защото те шият, защото се притесняваш от всевъзможни усложнения, защото дори можеш да умреш.
По темата: Не! Да не съм идиот?!  Naughty

Erica, абсолютно Peace

моя роднина акушер-гинеколог казваше : шофьорите по пътя са с единия крак в гроба, а раждащите жени - с двата!



# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В България ли? Абсурд.
Аз благодаря на бога, че се измъкнахме живи и здрави от болницата, хем два пъти. Голям късмет извадихме.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Бих, но не в България сега. Където това е практика, има осигурена възможност за светкавично транспортиране в болница със съответно оборудвана линейка. При това положение - да. Доказани са предимствата на домашното раждане, но за да не бъде "като баба ти на нивата",  са важни тези условия. При сегашната ситуация у нас не бих рискувала.

# 22
  • София
  • Мнения: 672
Твърдо против за България!
Нали има болници, защо да раждам у дома? Направо ми се вижда адски глупаво...

Темата е болна за мен, защото една моя приятелка реши, че ще ражда у дома. До последно седяла в хола и си чакала да роди, докато брат и за малко не я ошамарил и не я завел в най-близката болница, защото желаната болница била вече прекалено далече. Да,ама детето с омотана пъпна връв, не могла да роди нормално и взели та и направили секцио. Май сега ще съдят болницата, защото не е искала секцио. След това, до колкото разбрах не е искала да режат пъпната връв на детето - да си поседяло 3-4 часа с пъпна връв било много полезно за бебето. Лекарите и тук и теглили сиктера и му прерязали пъпната връв. След това, не дава да му се слагат ваксини - май са я излъгали че не са му сложили на детето първата ваксина в родилното, а всъщност са му я били. Не съм сигурна. След това ще кърми, ама не и достига кърмата, а помпа не иска да използва - било антиестествено... Резултат: детето е толкова слабичко и жълто, че тръпки да те побият като го видиш. И само плаче. . .
 
Та сега се чудя, кога ще и дойде акъла?!?

Иначе знам че в Ирландия можеш да родиш у дома, но как става - не знам. И какво става ако се получат усложнения - пак не знам.

# 23
  • Мнения: 4 195
Не бих родила в къщи  Rolling Eyes
но пък ми е супер инстересно, защо в много страни, масово раждат у дома. Доколкото знам, имат всякаква апаратура и имат вариант за бързо стигане до болницата Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 038

Малеее, приятелката ти според мен е пълно куку.

# 25
  • Мнения: 1 477
Аз също гледах предаването.Честно казано нищо романтично не видях в двете истории.Прекалено интимни моменти са това(лично мнение),за да се споделят пред цяла България.Мисля ,че на края самият специалист успя да развенчае напълно мита за едно невероятно красиво и естествено раждане у дома.В други страни може и да е практика.Но в нашата  ooooh!Това си е чиста лудост.Без присъствие на лекар и условия  ooooh!След предаването никога не бих си и помислила да родя в къщи.Било то и с акушерка като мъж ми  CrazyТова е ненужен риск...

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Попитах в една тема дали искат да стане като в Англия например.Раждаш и след 2-3ч. те изписват с бебето и се прибирате вкъщи.Девойките които искаха да ражадт вкъщи казаха, че искат това да се случи и то по-бързо.

  Аз пък съм за трите дни в болница!Хем с бебето под наблюдение, хем няма туку-що родила да се прибирам!

# 27
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
И аз не бих родила вкъщи в БГ. Ако съм в чужбина пък защо да го правя, след като там болниците са страхотни. Според мен е много трудно да родиш вкъщи, защото така майката поема цялата отговорност от избора си. И ако стане нещо непоправимо не знам как бих живяла с тази мисъл. Има ситуации, когато всяка секунда е от значение.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064


 Попитах в една тема дали искат да стане като в Англия например.Раждаш и след 2-3ч. те изписват с бебето и се прибирате вкъщи.Девойките които искаха да ражадт вкъщи казаха, че искат това да се случи и то по-бързо.

  Аз пък съм за трите дни в болница!Хем с бебето под наблюдение, хем няма туку-що родила да се прибирам!


А защо да не е по избор? Аз бих си спестила 3-те дни.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573


 Попитах в една тема дали искат да стане като в Англия например.Раждаш и след 2-3ч. те изписват с бебето и се прибирате вкъщи.Девойките които искаха да ражадт вкъщи казаха, че искат това да се случи и то по-бързо.

  Аз пък съм за трите дни в болница!Хем с бебето под наблюдение, хем няма туку-що родила да се прибирам!


А защо да не е по избор? Аз бих си спестила 3-те дни.

аз пък не. когато бебето ми е на броени часове, предпочитам около него да има специалисти, които да следят състоянието му, по-стерилна обстановка и възможност да се реагира веднага. Вкъщи нямам нито апаратура, нито обслужващ персонал.

Общи условия

Активация на акаунт