Първо зареждане на сол в съдомиялна машина

  • 45 709
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 103
И аз имам нова съдомиалня Electrolux за 9 комплекта и в инструкциите пише , че преди първото  пускане в резервоара да се сложи 1л вода и да се  напълни със сол . Аз съм си взела таблетки 5в1та се чудя дали има смисъл да се слага сол  newsm78 а и водата в София е мека  Thinking
И моята е същатата марка и пише същото на инструкцията, обаче нещо ме притеснява :  след като я купихме и инсталирахме мих 1 месец с комбинирани таблетки и друго освен това като препарати не съм слагала в машината. Преди около месец си купих прах, гланц и сол и мия с тази комбинация. Заредих си солта според инструкциите и гланца също. Обаче за този месец 2 пъти ми свършва гланца и доливам, а за солта нщо не ми е показал индикатора. Притеснява ме дали си ползва солта мацката и как да разбера какво става ? А при нас водата  супер варовита и солта е абсолютно задължителна за да не се скапе машинката.
Ами зависи на каква степен си нагласила дозатора за сол и гланц. Би трябвало да ти светне лампата ако свърши солта .......а гланца на колко си го нагласила ?

# 16
  • Мнения: 282
И моята мирише, маркуча ми е 4 метра дълъг и си мисля, че може да е от това, но като пусна от онези препарати за почистване на миялната, положението се оправя поне за два месеца.

# 17
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
И моята съдомиялна е на Електролукс и я имам от месец. Също мирише много лошо на канал. Като я отворя и една смрад ме лъхва Close Купих си таблетки на Апта 3в1, но въобще не съм доволна и се чудя дали е от таблетките или от машината. Чиниите са на бели петна. В книжката пише че всички програми имат сушене, а защо чиниите се макри и не се изцеждат добре?

# 18
  • У дома
  • Мнения: 96
И аз имам нова съдомиалня Electrolux за 9 комплекта и в инструкциите пише , че преди първото  пускане в резервоара да се сложи 1л вода и да се  напълни със сол . Аз съм си взела таблетки 5в1та се чудя дали има смисъл да се слага сол  newsm78 а и водата в София е мека  Thinking
И моята е същатата марка и пише същото на инструкцията, обаче нещо ме притеснява :  след като я купихме и инсталирахме мих 1 месец с комбинирани таблетки и друго освен това като препарати не съм слагала в машината. Преди около месец си купих прах, гланц и сол и мия с тази комбинация. Заредих си солта според инструкциите и гланца също. Обаче за този месец 2 пъти ми свършва гланца и доливам, а за солта нщо не ми е показал индикатора. Притеснява ме дали си ползва солта мацката и как да разбера какво става ? А при нас водата  супер варовита и солта е абсолютно задължителна за да не се скапе машинката.
Ами зависи на каква степен си нагласила дозатора за сол и гланц. Би трябвало да ти светне лампата ако свърши солта .......а гланца на колко си го нагласила ?
Дозатора за солта съм го нагласила на 2, за максимално варовита вода, а гланца ми е на 4 от 6 възможни степени. Първо го бях сложила на 3 , но съдовете ми излизаха с капки вода, а на 4 добре.

# 19
  • Мнения: 272
Охоо, колко сте изписали, а мен никаква ме няма.  Embarassed Значи миризмата открих от какво е . Мъжът ми вкарал маркуча в тръбата за мръсния канал, който идва от мивката. Не го е уплътнил и то просто няма как да не мирише. Като отворя шкафа и една смрад - да ти прилошее - вече всичко е наред  Peace А за гланца мога да го регулирам, но степени няма, само завъртам със стотинка едно чопче и се увеличава. Ще пробвам днес да го увелича и ще отварям вратичката леко след като приключи миенето. Благодаря ви за помощта!

Общи условия

Активация на акаунт