Аз ли съм единствената бременна, която реално я пращат на ЛКК?

  • 6 170
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
И аз си ходих на комисиите, но не съм плащала нищо за болничните.  Не са ме мотали. Не са оспорвали терапията на моя доктор. И преди 5год изискването беше да са най-много 180 дни.
Затова ми се наложи да си пусна малко отпуск преди да мо издадат болничния преди раждането.

# 16
  • София
  • Мнения: 672


 Вергилия, внимавай с болничните!Новото изискване на НОИ е да не надвишават 180 дни за бременност.Да не се чудиш след това какво да правиш.Има и вариант да влезеш за няколко дни в болница.

 И стига плащала тези такси, ти ще им дадеш така по една Великденска заплата Close

 Peace
Бременните не плащат потребителски такси! Моля ви хорааа  Peace

# 17
  • Мнения: 1 240
Нито един път не съм платила такса, когато бях бременна. При първия ми болничен с ЛКК се явих лично с картона, болничния и някакъв лист от гинеколга с описание на състоянието ми. След това всички болнични с ЛКК ми ги заверяваше мед. сестрата, а аз само си ги взимах от регистратурата.

# 18
  • Мнения: 285
Никога не съм плащала за ЛК,а мисля,че и така е редно! Момичета сигурни ли сте за 180 дни до 45 дни преди термина? Така ли е според НОИ? Много ми е важно да знам,защото другия месец ще надхвърля 100 дни и искам да знам! Благодаря ви!

# 19
  • София
  • Мнения: 618
Бях болничен през цялата бременност и нито веднъж не съм ходила на ЛК. Оставях листовете в кабинета, където трябваше да е комисията и ми казваха на другият ден да дойда да си ги взема с болничния. На мен пък ми взимаха по 1.80лв за болничен  newsm78
Никога не съм плащала за ЛК,а мисля,че и така е редно! Момичета сигурни ли сте за 180 дни до 45 дни преди термина? Така ли е според НОИ? Много ми е важно да знам,защото другия месец ще надхвърля 100 дни и искам да знам! Благодаря ви!
Да, на мен ми се наложи да взема 10 дни отпуска до болничният за 45 дни преди термин  Peace

# 20
  • Мнения: 101


 Вергилия, внимавай с болничните!Новото изискване на НОИ е да не надвишават 180 дни за бременност.Да не се чудиш след това какво да правиш.Има и вариант да влезеш за няколко дни в болница.

 И стига плащала тези такси, ти ще им дадеш така по една Великденска заплата Close


Искам да попитам в тези 180 дни се включват и 45 дни които се дават преди термина,нали????

# 21
  • Мнения: 14 133
Искам да попитам в тези 180 дни се включват и 45 дни които се дават преди термина,нали????
Не, те са отделно.  Wink

# 22
  • Мнения: 101
Искам да попитам в тези 180 дни се включват и 45 дни които се дават преди термина,нали????
Не, те са отделно.  Wink


ох добре,че е така!!!  Сега си ги сметнах и до 45 дни се оказа,че ще съм 200 дни болнични,,,т.е. надвишавам позволените с 20 дни. Какво мога да направя в този случай????

# 23
  • София
  • Мнения: 618
Можеш да си вземеш платен отпуск, ако не си го използвала за тази година или неплатен  Peace

# 24
  • Мнения: 132
На ЛКК се ходи само ако пациента се нуждае от болничен лист за повече от 7 дни. Според НЗОК и според законите бременните жени са освободени от всякакви потребителски такси през бременността и 45 дни след раждането.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Нито потребителски такси дължиш, нито има логика да ходиш при комисията. Лекарите си се срещат и толкоз.

# 26
  • Мнения: 1 195
Бременните са освободени от потребителска такса.
Аз не съм ходила на комисия, а и не познавам никой, който да е ходил реално - моята гинеколожка ходеше с документите и другите лекари само се подписваха. А бях в болнични през цялата бременност.
Peace
Честито : ) Здраво бебче и лека бременност ти желая Simple Smile

Искам да попитам в тези 180 дни се включват и 45 дни които се дават преди термина,нали????
Не, те са отделно.  Wink


ох добре,че е така!!!  Сега си ги сметнах и до 45 дни се оказа,че ще съм 200 дни болнични,,,т.е. надвишавам позволените с 20 дни. Какво мога да направя в този случай????

Странно newsm78
имам много добра приятелка която от втория месец е в болнични поради ниска плацента високо кръвно и ...... И сега като е била повече от 180 дни в болнични какво? Няма да и дават майчинство ли? Сори ако ми е глупав въпроса но се зачудих

# 27
  • Мнения: 4 406
Вего, още веднъж те призовавам да си вземеш малко акъл, когато отиваш при лекар!стига дава тези дарения, щото не знам как иначе да ги нарека. то не бе потребителска такса, не бе такса мастило на болничен лист.
 ами вземи веднъж и смело кажи на лекаря, че си все пак бременна и не подлежиш на таксуване!!!!! много добре си знаеш правата, защо позволяваш да те баламосват???????

# 28
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Защо плащаш потребителска такса???  Shocked Бременните жени са освободени от тези такси.

И аз плащам такса, но не потребителска. На вратата на гинеколожката пише, че таксата от 3 лв. отива за обработка на документите. А за болничните да не говорим - дава ми ги за 15 дни, два пъти за 7 дни и един път за 30 дни. Взимам болнични от януари...  Да не говорим, че  според гинеколожката, все не ми се полагат по здравна каса направления за рутинните изследвания на кръв и урина. Е, плащам си ги и тях. Добре, че не са скъпи - 5 лв.
Така че, Вергилия, не си единствената балама - ако те успокоява това, де! Grinning Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 370
В болницата, където се следях, принципно си гледаха и къткаха бременните като писани яйца и сами ми предложиха, ако трябва, да ме пуснат в болничен. Но аз по принцип много повръщах до 4 месец, а после почнах да получавам и контракции. Никога не са ме карали да ходя на специална комисия, там винаги си имаше и други гинеколози, които разписваха болничния.
Иначе по принцип имах платена ЖК.

Общи условия

Активация на акаунт