Май отглеждам канибалче...

  • 1 661
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 912
Райче, съжелявам за Бобче.... но ако бях на мястото на майката на момиченцето, със сигурност и аз щях да ти се разкрещя.... моя съвет е, след као Боби хапе така наред, просто не го слагай с други деца на места от които не можеш да го вземеш или спреш веднага, все пак те не са виновни, че Боби хапе...
Изобщо не ми е хрумнвало, че майката на момиченцето не е права. Разкреща се другата майка. А и Боби до сега никога не е хапал по люлки и въртележки. Но вече ще имам едно на ум и ще си се вози сам. Дано обаче не реши, че тези съоръжения са си за негово лично ползване, че тогава вече ще се видя в чудо.

# 16
  • Мнения: 1 366

Всъщност, с какво обиждам детето?


"Май отглеждам канибалче..." Shocked Става дума за ТВОЕТО детенце!!!
Но, разбира се, няма да взема повече отношение по темата, защото в крайна сметка, всеки избира "своята истина" и и остава верен.

# 17
  • Мнения: 6 243
Не искам да реши, че видиш ли, който хапе най-силно, той е шеф-диригента.
Ами то си е така, Рая, само дето ние се мъчим да ги научим хем да са борбени и амбициозни, хем да са кротки...
сещаш ли се за това:
"Мечето учеха с търпение да е с културно поведение
На гости ти не се лези, помни и не забравяй
културно поздравявай..."
и т. н. , ама мечето като се приберяло вкъщи, и ставало гад Grinning

Просто сте в кофти период, бъди търпелива (към себе си също) и ще мине, друго ще дойде. Иво като спря да хапе, се научи да попържа от едно дете в детската ясла и питаш ли ме как съм го водила по разходки из града, докато той скандира разни анатомични термини. newsm78

# 18
  • Мнения: 191
Дано да мине с времето baby_neutral, защото и аз го имам същият проблем с моят син той е на почти 3 години и хапе от много малък(още нямаше с какво). Напълно съчуствам на Рая. Пробвала съм какво ли не - да го игнорирам (когато хапе мен), да го ухапя и аз, да го плясна, но повярвайте нищо не помага. Човечето продължава. Вчера ухапа братовчед си по пръста и детето е синьо. Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
ами като хапе- ухапи го и ти. поне така една приятелка се справи със същия проблем... Embarassed
Е, добър пример, няма що... Ами то детето ще си каже, че щом и мама го прави, защо и то да не го прави. А и без да го хапеш, детето знае, че боли - то и затова хапе - като е ядосано иска да причини болка. На тази възраст момиченцето на моята най-добра приятелка  хапеше така и тя мнооого се притесняваше. Момиченцето вече е голяма мома на 5 г и отдавна не го прави. Рано или късно и този период отминава - трябва да си търпелива, да обясняваш и т.н.... проблемът при хапещите деца е, че те са много емоционални и трудно се научават да въздържат емоциите си /добри и лоши/. Дъщерята на приятелката ми обикновено се нахвърляше върху моята да я целува и прегръща и когато не получеше подобаващ "отклик" /защото моята не е така емоционална/ се ядосваше и я хапеше.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Знам, че не е добър примера, но детето наистина се отучи. Честно казано ако имахме този проблем, последното нещо, което щях да направя е да го хапя...

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе, какво критикувам и аз. То като ти дойде до главата не знаеш как ще реагираш. Аз например съм против боя, но вчера и днес така пердаших, че чак ръката ме боли Embarassed.
Просто трябват яки нерви и търпение - рано или късно минава. Може би ще е добре, ако ВСЕКИ път когато ухапе го изолираш от другите деца - да разбере, че ако хапе, няма да има с кой да играе. Това обаче е трудно реализуемо. 

# 22
  • София
  • Мнения: 3 912
Благодаря на всички за подкрепата.

Днес нямахме такива изцепки на пясъка. Даже едно по-малко момиченце го плесна с лопатата. А Боби само стои и гледа тъжно. Майката на момиченцето се притесни и бързо-бързо го прибра, въпреки, че от моя страна нямаше остра реакция. Разбира се, похвалих Боби за стоицизма и го пазих от девойчето.

За това пък после отидохме при свекърите и баба беше порядъчно нагризана. Но поне си беше между свои.

Явно търпение и приказване трябва. За сега ще действам по метода на моркова и тоягата - ако не хапеш, ще си играеш с децата, а ако хапеш, ще си сам (с мама). Дано има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт