за доверието... (в яслата)

  • 1 370
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Аз също бях проучила детските градини, но в тази която ми се искаше да запиша детето беше мисия невъзможна, защото е ОДЗ и за градина бройката е ограничена. Децата от яслата директно преминават нагоре и ако има свободни места се приемат нови. Преди реда беше различен и трябваше  да подам молба за градина веднага като съм си родила детето едва ли не. А аз подадох молба една година преди да реша да я пускам на градина, но беше късно списъкът от чакащи беше огромен. И затова бях принудена да подам молба във всички ДГ харесвани и нехаресвани. Записах детето си в една от градините, които не са ми били много хвалени, но нямах избор.Опитах се да вляза в добър контакт с персонала, но не се получи. Не ми спечелиха доверието. Винаги съм подхождала дипломатично към проблемите , които са ме тревожели( не съм целяла да правя скандали, а и не съм такъв човек), но не се обърна внимание на това...Затова бях се и оплакала тук във форума. Постът ми беше прочетен от госпожите по случайност. Нещата се промениха, но защо това трябва да е начина. Дано не се отрази върху детето ми, макар че малко се съмнявам в това.  Ако има места в градините и може човек да има избор едва ли персонала на въпросното ОДЗ ще си позволява да се държи по този начин. Та  нали ще останат без деца и съответно без работа.
boyova, напълно те разбирам и ти съчувствам. Ако продължават да ти стресират детето го махни от тази ясла, но не оставяй нещата така. Дай гласност на проблема с персонала за да се вземат някакви мерки. Не може да имат претенции за заплатите а да се държат неподобаващо с децата.  Hug

# 16
  • Мнения: 3 929
boyova, напълно те разбирам и ти съчувствам. Ако продължават да ти стресират детето го махни от тази ясла, но не оставяй нещата така. Дай гласност на проблема с персонала за да се вземат някакви мерки. Не може да имат претенции за заплатите а да се държат неподобаващо с децата.  Hug
Ако все още не работиш, гледай си го ти, докато намериш по-подходящо място.

# 17
  • Мнения: 9 814
Много ми стана мъчно за детенцето ти. Ако имаш възможност, спри го от тази ясла, щом така са започнали нещата, така и ще си продължат.

# 18
  • Мнения: 1 134
Писала съм и преди по темата. Дъщеря ми не е ходила на ясла, но пък това от своя страна направи ужасен прехода към градината, защото беше свикнала само с мен и баща си.
Ако персоналът на детската градина, която избрах не беше толкова човечен, професионален и отзивчив, детето ми днес щеше да има сериозни психологически травми.

Периодът на адаптацията беше ужасно тежък и за двете - плачеше като я оставях, плачеше като я взимах, плачеше на сън... Не я спрях, защото: от моите прегръдки сутрин се озоваваше в прегръдките на г-жата; за мое успокоение ми предлагаха да звъня малко по - късно по телефона, за да чуя, че вече е спокойна; детето ми започна да искри от всяка хвалба и поощрение на пресонала. Към края на втората седмица вече им носеше цветя...

Най - важното нещо не е колко е отдалечена градината, колко басейни и играчки има в нея, а именно какви са хората, с които детето ти ще прекарва повече време на ден, отколкото със самата теб.
Така, че се присъединявам към съвета да смениш яслата.

# 19
  • Мнения: 2 090
Просто си представям как си се почувствала CryНаистина някакси не мога да проумея такова отношение и то не от един служител ами целия от персонал #Cussing out,а за съжаление напоследък често започнах да чувам оттук-оттам за подобни случаи.Незнам как бих постъпила на твое място Rolling Eyes,на човек докато не му дойде на главата много неща може да говори... Със сигурност обаче бих потърсила друга алтернатива.
Моето дете е на ясла от един месец и половина,още от самото начало бях очарована от персонала-първо се запознах със завеждащата на яслата,която беше много мила и любезна,обясни ми всичко което ме интересуваше,правилата и изискванията.После се запознах със сестрите на нашата група,които ми отвърнаха със същото внимание и ми обясниха всичко за режима в яслата-за приема,храненията,хигиената,игрите,спането и другите занимания.Първите дни аз бях притеснена,сигурно ми е личало,без да питам ми казваха как е минал престоят на детето ми-дали е плакал,дали се е хранил,с какво е играл,дали е общувал с децата.Първите дни ми казаха,че много обичал да се гушка Heart Eyes,не са го изолирали когато се е натъжавал.И е бил спокоен.Разбираемо,с такъв персонал HugДиалога възпитател-родител е също много важен,не може само:''Добро утро дайте детето,добър ден вземете си детето.''Говоря в мин. време защото от две седмици сина ми е вкъщи болен,но това добро отношение и заинтересованост са постоянни,не само в началото при приема на детето.Това го казвам и от моите наблюдения и от тези на много друго майки,чиито деца са в нашата ясла.Навсякъде би трябвало да е така newsm26.Доверието в персонала е най-важният фактор за да може човек да повери в ръцете им своето детенце,и да е спокоен че то ще е обгрижвано,и обичано Heart Eyes.Който не обича децата няма работа в тези детски заведения Stop,а за съжаление май доста хора са се намърдали там ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 197
Много неприятно. Явно трябва да се прави проучване какъв е точно персонала в яслите. Аз лично съм изключително доволна от нашата. Сестрите са много симпатични, възпитателката също. Преобуват я (тя е още с памперс), хранят я (не че има проблем с храненето, предполагам, че изяжда храната на цялата група), не съм видяла да е жадна като я взимам. Е, не се разминахме с разболяване и плачове в началото, но това отмина. Надявам се да продължават така.

# 21
  • Мнения: 10
Много благодаря на всички за отговорите!Когато споделиш ти олеква.Дълго мислих по въпроса и мисля ,че наистина човек не трябва да си затваря очите в такива ситуации.Влизам в положението на персонала,че наистина са малко парите за това което вършат ,но само човек,който истински обича работата си ще знае,че децата не са жертви,които попиват негативите от проблемите им...Утре ще постъпят така и с друго дете.Трябва да се дава гласност на подобни проблеми,защото става въпрос за нашите деца,и сме длъжни да им дадем най доброто!Да не се позволява това да става практика ,за да растат самостоятелни и щастливи!

# 22
  • Мнения: 770
boyova за коя ясла става дума все пак?

# 23
  • Мнения: 10
За 41 постоянна в Люлин, за която по принцип съм чувала добри отзиви,но само за яслата.Градината им е зле(също).Знам няколко недоволни и напуснали оттам.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
boyova аз си мисля , че на тези жени там колкото и да им направят заплатата работата ще е една и съща. А ако им тежи да я вършат или ако нямат желание за това няма да се подобри отношението им към децата. Жалко, че си попаднала на такъв персонал. Дано да успееш да преместиш детето от това място. Hug

Общи условия

Активация на акаунт