ТОПЧЕ В СЛАБИНИТЕ-ПОМОГНЕТЕ

  • 79 474
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Аз имах такова топче, точно на същото място, беше доста голямо и ме болеше, носих си го около 7-8 месеца.
Но, когато отидох на лекар, вече почити беше отминало, налагах го с "вълшебната питка" за която прочетох случайно в rozali.com, всяка вечер, може би близо месец.
Ходих на лекар - хирург-онколог, оказа се че е за пушена жлеза.
Не ми предписа лечение, каза че е възможно пак да се възпали от самото триене на тесни дрехи, бикини, или топлото време.
Но, да чукна на дърво, от тогава не се е възпалявало пак, минаха около 3г. от тогава.

П.П. За да си спокойна, най-добре е да отидеш на лекар.
Благодаря ти много!Ще ми кажеш ли каква е тази вълшебна питка?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
1 жълтък
мед (колкото жълтъка или 1ч.л.)
брашно - колкото поеме

Това се замесва и се съхранява в хладилник в затворен съд.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 521
според мен си е лимфен възел,но това опеределено не бива да те успокоява.подутите лимфни възли сигнализират за инфекция/а и по-страшни неща/в организма и трябва да се направят изследвания,за да се повери състоянието ти.подут лимфен възел от 3 месеца,болезнен и с такъв размер не бива да се подценява.може да е нещо незначително,може и да е проблем.иди на лекар,направи кръвни изследвания.
не искам да те плаша,но не си завирай главата в пясъка,така нешата не се оправят.
успех и ти желая да не е нещо сериозно. Hug

Подкрепям!
Като ходя при моя АГ който е онколог, първата му работа е да пипне лимфните възли в слабините!

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз имам подобно топче, но въобще не боли. И аз се бях притеснила, че е лимфен възел, но ходих на АГ онколог и на хирург и двамата казаха, че е липом- образувание на мастната тъкан, което ако се увеличи трябва да се махне, но засега не се налага.

# 19
  • Мнения: 541
Аз имах такова нещо, няколко пъти се появява. Последния път беше по време на бременноста ми и тогава не можех да пия никакви лекарства.
Това което описваш беше абсолютно същото. Ходих на дерматолог. Оказа се, че е възпалена потна жлеза. Явно съм предразположена към това.
Изписа ми мехлем- антибиотик Фуцидин и антибиотик на хапчета- Далацин С.
Със започването на хапчетата болката изчезна , но самото образувание остана и лекарката ме прати на физиотерапия.
Доколкото се сещам 3 пъти се образува в рамките на 1 година и половина, но от последния път  преди  2, 8 години нищо не се е появявало.

# 20
  • Мнения: 18
 Simple SmileБлагодаря на всички ,които се опитаха да ми помогнат.Незнам какво точно е било това топче,но преди 3 дни се образува връхче и се пукна,сега си тече кръв и нещо гъсто като слуз,не е точно гной.Може би е било подкожно косъмче,незнам,но Слава Богу сега намалява и почти не ме боли. HugЕдинственото ,което ме притеснява в момента е-да не се възпали.Мажа го с реванолов мехлем и винаги е с марля,за да не се замърсява.Трябва ли да го мажа с нещо друго или да си го оставя да си изтече като само го мажа с този реванолов мехлем Praynig

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз знам, че ако е лимфен възел не се пипа  Naughty Направи консулт с лекар  PeaceДано всичко да е О' кей   bouquet
точно така  Peace

# 22
Здраевйте! Аз сега съм с такова нещо. От няколко дена е много подуто, червено и боли ужасно. Ходих на лекар и ми каза че е обърнато косъмче. Изписа ми Anaclosil и Varidasa, но не помага. Същото си е. Каза  ми да правя компреси с гореща вода, за да може да избие по бързо, но от това се подува и боли повече. Не знам вече какво да слагам, търсих Ихтиол, но тук (в чужбина) ми казаха, че въобще нямат такова нещо. И преди ми се е случвало, но си минава само и не се подуваше чак толкова. Сега е ужас.
Моля ви, кажете какво да слагам, да пия, само нещо да спре тази болка.
Благодаря

# 23
  • София
  • Мнения: 665
svasileva, ако в гугъла напишеш "цирей" може да ти е от полза.

# 24
  • Мнения: 27 524
Илзлизали са ми преди години такива няколко пъти. Мастна тъкан е. Минават от самосебе си, не се шашкай  Hug

# 25
Кажете поне нещо за болката. Непоносима е, трябва и да ходя на работа. От време на време имам чувството че ще припадна от болка. Обърнато , или няколко обърнати косъмчета са, разгледах в гугъл и май доктора се оказа прав, но не минава и не спира да боли.

# 26
  • София
  • Мнения: 665
тази силна болка е сериозен сигнал и няма да мине докато не се излекува инфекцията. Най-добре отиди пак на лекар. Иначе ако имаш под ръка Fucidin-това е антибиотичен крем може да ти е от полза, обаче така както го описваш не знам само външно третиране дали ще е достатъчно.

# 27
пия антибиотик и още едни хапчета, но не помага. Дори се подува още повече

# 28
  • София
  • Мнения: 665
май остава само да чакаш да подейства антибиотика, дано да е правилния.

# 29
zdr az imam takowa top4e i malko se pritesnqvam kakvo e?imam i leka bolka moje li nqkoi da mi kaje kakvo e ustanovil lekarq sled pregled pls blagodarq predvaritelno

Общи условия

Активация на акаунт