4ужденците се обли4ат като полуклоШари

  • 7 052
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 294
Мда и майка ми обича да казва, че напоследък много съм се поевропейчила. Не знам защо, звучи като да е нещо лошо.  WinkТова предполагам значи, че ходя с ниски обувки, вместо на ток и се гримирам почти незабележимо. <Преди по се поддържаше> казва ми мама критично <По се издокарваше>. Е, така е, модата е такава сега, обратно в 80те години.  Simple Smile Но пък и аз винаги съм харесвала по спортни дрехи та ми е добре, в БГ момичетата са много докарани и е неизбежно да го правиш и ти ако искаш да завъдиш гадже  Wink
Но така е и според мен, който си е хубав и неглиже си е хубав и всякак и обратното.
Пък и е въпрос на класа, има хора на които им идва отвътре и постигат добър външен вид лесно и други които въпреки цялото гласене, грим и чудеса пак си изглеждат евтини.

# 46
  • Мнения: 911
ония плетените, мъжки буйки дето ги продават у нас по лев за 2 чифта Laughing
ааа, пичеловкииииии!!!

# 47
  • Мнения: 256
Аз на тез обувки викам плетеняци

По темата - дъщеря ми днес имат в училище pajama day и освен,че ще са по пижами, ще ги пратим и чорлави
И познайте какво направиха повечето българи от училището - ами купиха НОВИ пижами  Laughing
Аз пък ще и сложа най-старата, защото никога няма да я пусна после в леглото с нея, колкото и да пера
НО -- - абе думи нямам

# 48
МамаБ съм, се включвам от друг комп, и не си спомням паролата (сори за което)  Blush

Ама не мога да не се включа по темата  Laughing

Първият, който забеляза промяната в "стила" ми беШе бивШият ми съпруг. Дойде на гости, и след 2 дена каза: "лелеее, не мога да те позная. Как може така да се обличаШ?" Това по повод чорапогаЩник под дънки, който се показваШе лекичко от колана им, който беШе покрит от пуловер, но имах неблагоразумието да се наведа, да си завържа обувките Laughing (как така не знам чЕ дънки с ниска талия се носят с чорапогаЩи с ниска талия ooooh! Blush)

живея на 20 градуса по студено и по мокро от София, тогава ходех по 5 км на ден (работа, градина и обратно) и т.н. инересуваха ме обувки с Горетекс (или каквото там е неЩото, което ги прави водоустойчиви), гледах да са поне по "женски", ама който е бил по финландско (не Хелзинки, където е пълно с руски девойки) знае за какъв избор говоря.
Сега с кола ходим на работа и градина, позволявам си да се обличам "стилно", т.е. несезоносъобразно  Grinning. Ама грим пак не слагам  Crossing Arms Открих Ларедут, та и по "европейски" изглеждам  Mr. Green.
ОбачЕ това, което се промени е мисленето ми: примерно: витрините на магазините не са огледала, в които да огледам до къде ми стига полата, колко ми е роЩава косата, отметнал ли се е Щала, и т.н. Нямам огледалце в несесера в дамската ми чАнта (което не е героизъм, ама все забравям да си купя  Rolling Eyes). КАто тръгна през уикенда с кануто и на палатка, нйамам огледало с мен. Даже леЩите слагам на магия  Laughing За мен това е един от начините да се радвам на живота (една предпоставка по малко)  Grinning
А пък за чужденците клоШарите: и майка така мислеШе за приятелите ми  Laughing: "абе тези твоите близки сигурно много ниска стипендия получават, та затова парички нямат да си купят по стегнато пуловерчЕ" (цитатът не е точЕн, ама смисълът е съЩия) Аз веднъж и намекнах, чЕ въпросното разтегнато пуловерчЕ е 100?. ВечЕ свикна. И даже спря да ми копува дрехи в България  Laughing

А по повод реплиаката:
Мда и майка ми обича да казва, че напоследък много съм се поевропейчила.
При мен е леко различна: "уууу, съвсем на скандинавка си заприличала, с тези Широки скули" (тук се има предвид бузите ми, които рефлектират 5 кг повечЕ от колкото в Бг  Laughing

# 49
  • Мнения: 256
Заведох малката на училище Всички бяха с пижами, включително и учителите, дори с халати отгоре На връщане срещнах един татко-българин и му разказвах как изглежда нашата учителка а той - Ми те така си ходят, как да забележа, че днес са по пижами  Laughing
 Замълчах си и не споделих идеята ми , която имах - да я заведа и аз по пижама, малката щеше да се кефи

# 50
  • Мнения: 1 909
Ето тук един клошар за илюстрация - познахте ли го Wink

# 51
  • далечно
  • Мнения: 1 029
това с обли4ането освен удобство си е и въпрос на ценностна система - в Германия докато живеехме забелязах 4е на тях не са им жизнеоопределя6и дрехите,, а примерно колите (във Франкфурт сигурно две японски коли има6е, едната на6ата  hahaha) и ваканция по н пъти в годината на готини места. В БГ е важно вси4ко да е на витрината - на гол тумбак 4ифте пи6ови.

в Италия ранните ми Фпе4атления са, 4е фасадката си е важна (4есто за да компенсира липса на природни даннни, малко да съм гадни4ка), а който има и за готина кола - добре до6ло. На6ите приятели немци тук много се гневят колко било скъпо да яде6 на ресторант (уто4нявам ресторант, а не пицария), оба4е как това е важно за италианските семейства. Та хора всякакви - и всякакви ценности.

# 52
  • Мнения: X
понеже стана дума за Дания
там наистина се обличат ужасно, въпреки че са чисти  Mr. Green

но не знаеш клошарят срещу теб колко милиона има докато ти му се фръцкаш изтупан

имах колеги там (португалци), лееко пострадали от такова отношение към шефа си с вид на клошар
още разказват потресени за случките

та не само в БГ се робува така на дрехи и външен вид
явно е присъщо на южоевропейците, докато не се опарят

# 53
  • далечно
  • Мнения: 1 029
явно е присъщо на южоевропейците, докато не се опарят

smile3521 то4но smile3532

# 54
  • Мнения: 2 032
Обобщението- „чужденците”- обикновенно се съдържа в изказване, „блестящо” единствено с ограничеността си. Цитатът в заглавието не прави изключение.



ПС. Момичета, намерете "ч" на кий-бордовете си, стига с това "4".

# 55
та не само в БГ се робува така на дрехи и външен вид
явно е присъщо на южоевропейците, докато не се опарят

4акай, едно е да робуваШ на хорско мнение и марки, друго е да изглеждаШ добре и да се поддържаШ
като цяло на итал. им е особено развито естети4еското 4увство, във вси4ко трябва да има красота и хармония....

# 56
  • NL
  • Мнения: 520
Почти нищо не се промени в стила ми на обличане.С изключение на това,че вече не  си купувам палта за зимата а нещо по-спортно и удобно тъй като много често се придвижвам с велосипед.За макияжа-пак се гримирам по един начин-скромно но редовно Wink.От "холандския" стил на обличане съм изкопирала начинът по който си връзват шаловете и .... newsm78май само това.Не съм си отрязала косата,както повечето тук се носят с къси коси,дрехите са ми предимно в светлите гами-тук по мое впечатление повечето наблягат на тъмно зеленото,кафяво,бяло,сиво т.е предимно тъмни цветове и вече в по-напреднала възраст започват да се гласят я в червено я в  светло зелено.
Далеч съм от полуклошарната мода Joy както и тази като магистрална труженичка ,която се забелязва при някои в Бг.


# 57
  • Мнения: 251
 Много интересна тема.
 Моят начин на обличане не се е променил. Аз и в България си бях "мърла", тоест не съм слагала грим, не носех токчета, дълбоки деколтета и къси поли. Сега с двете поредни бременности, кърменето и натрупаните килограми гледам да съм практично облечена. За мен е важно дрехата да ми е удобна, пък другото са "бели кахъри".
 На мен пък ми е странно как се облича брат ми и приятелката му, които 5 год. живяха в Южна Италия и сега се върнаха в България. То не са разни прически с маша, обувки, скубани вежди, "маркови" дрехи  ooooh! Ама всеки си има ценности и сам избира как да си харчи парите и да си прекарва времето.
 Наистина в САЩ хората ходят доста раздърпано облечени, но не се обръща внимание. В тази връзка има едно много нашумяло телевизионно предаване - казва се "Какво да не обличаме".  Намират някоя девойка, която се облича наистина по безобразен начин и я учат как да промени стила си, да стане елегантна, но да запази и своето усещане за модата. Много е интересно.
 Другото нещо, което тук ми прави впечатление е накипрените прически на някои възрастни дами и маникюра. Имам чувство, че някои от тях прекарват половината от деня си във фризьорския салон.  Simple Smile
 

# 58
  • Мнения: 5 462
Ето тук един клошар за илюстрация - познахте ли го Wink


Тцъ ... ???? newsm78 Embarassed

# 59
Италианците  ме вдъхновяват с усета си,  особено мъжете.
И особено тези над определена възраст.
Днес наблюдавах при зъболекаря един господин на преклонна възраст и неговия ... стайлинг. Гениален. Идеше ми да му съблека малиновото джинсово сако и да побягна. Или да му поискам автограф.
Забелязала съм , че елегантните стилни мъже по правило са по-ниски.
Често, сякаш компенсират от височината си със стил и вкус. Разбира се, не говоря за южно-италианския мъж, който  по мое мнение е толкова зализан, че е чак мазен и отблъскващ.
Жените пък могат да са цял ден да се разхождат като полу- клошарки , но понякога, в някоя лятна вечер, виждам жени, които излизат като Афродита от пяната -  прекрастни и много, много модерни.

Общи условия

Активация на акаунт