как да отговоря на въпроса " мамо, ти какво имаш?"

  • 13 607
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 701
Не виждам нищо сложно. Мъжете имат пениси, жените вагини.
Ако на някого не му харесват точно тези думи най ми допадна вариантът с паца и маца  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 092
и в   тази тема може да погледнеш Peace

# 17
  • Мнения: 606
Джанка          Joy

# 18
  • Мнения: 3 367
Вагина-не е имала проблем с произнасянето, или не повече от други по-засукани думи. Пенисът го докарват от раз,и 2та Grinning Не харесвам и не ползвам умалителни или измислени имена ,нито с децата,нито принципно.

# 19
  • Мнения: 2 448
Моя е на 4 и за сега се задоволява само с това , че мама  няма чурка. От там нататък не е проявил интерес да пита какво има. Laughing Знае, че той и тати имат, това е и не ма разпитава повече.Доволна съм.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря пък си казва, че има  дудолинка, а татко и има чурка. Правилният начин на произнасяне чак сега се замислих , че не съм го въвела.
Шпунц вашият вариант ми хареса Joy

# 21
  • Мнения: 14 654
Според мен на тази възраст свързва пишката си единствено с пишкане, а не и с други функции, така че е нормално да му отговориш, че жените нямат пишка а пишкат от една дупчица. Вагина и пенис- когато детето пита за секс.

# 22
  • Мнения: 536
И аз съм за произнасянето на думите такива каквито са, но доколкото разбрах детето се интересува не от органа с който майката прави секс, а как се нарича това с което пишка. За какви вагини говорите тогава?! Отворът от където излиза урината на жената а и на мъжа се нарича "отвор на пикочния канал".  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 8 999
Мама има ..... дупчица.

# 24
  • Мнения: 1 547
За какви вагини говорите тогава?!

Да, това се чудя и аз. Децата нямат представа, че тоз орган сложен продължава отвъд видимото, тоест, правилно е да се каже "имам срамни устни, мамо"  Mr. Green У нас сме на паци и дуди засега, за другата терминология има време...

# 25
  • Мнения: 4 841
Имам вагина и дупчица, през която се пишка.

Дори когато бях малка не съм имала "дуди", "пишони", и прочие недомислици. Да не говорим, че в една подобна тема разбрах за странни наименования като "мидичка", "кутийка" и т.н.
Хора - разни  Hug

Виж, разказаното от Шпунц наистина сърдечно ме разсмя. Само че сега май съвсем няма "маци", а как беше... "голи охлюви"...

# 26
  • Мнения: 9 481
И на мен ми предстоят отговорите на тези въпроси Whistling
И понеже ми е крайно неприятна и смешна употребата на разни епитети/дуди, пеперудки и пр. hahaha/, смятам да постъпя като Янита Peace
Още повече, че само в нашите глави /на възрастните/ подсъзнанието "заработва"...децата не приемат така нещата  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 172
Синчето повдигна въпроса преди седмица във връзка с обяснения за бебче в корема на бременна жена. Тогава той се въодушеви да пита как излиза бебето от корема на мама. Аз му казах "през една дупчица" и детето като взе да се интересува къде е дупчицата ... Казах му, че не мога да му я покажа и че това е отворчето на влагалището, което се уголемява, за да излезе бебето. Последното го затрудни и просто получих отсрочка, защото за момента спря да пита.  Макар че после пак питаше къде е дупчицата, това доста го е заинтригувало детето Grinning

# 28
  • Мнения: 7
Искам да попитам как се справяте с неудобните въпроси на вашите деца? Снощи 4-годишният ми син ме попита от къде чурка Ива/сестричката му/. Преди няколко месеца ми каза "Дай да ти видя чурката". Сигурно скоро ще последват и въпросите за бебетата. Не искам да му разказвам някакви измислени истории за щъркели и тн. Искам да му кажа истината по начин по който ще ме разбере и да не изпитам неудобство.

# 29
  • Мнения: 2 331
Аз казах, че момчетата имат чурка-от чишкам, а момичетата имат пише-от пишкам.Този отговор го задоволи.

Общи условия

Активация на акаунт