Редене на ламинат върху дървено дюшаме

  • 23 499
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 972

писала съм преди, ще го пиша и сега - смятам, че майсторите са много важни, много съм доволна от нашите как го наредиха, и другото е, че никога не съм си мила ламината с вода. с тези реклами на препарати за миене на ламинат се обърква човек, де що изчетох из разни чуждестранни сайтове, никъде не пише да се мие с вода (както междувпрочем и обикновения паркет)


Ето в това се опитвам да убедя всичките си познати. Мажат с мокрите парцали по паркети, дюшамета и ламинати, а после пищят, че майсторите монтирали лошо, некачествено било и се лющело... Дори и ламинатът се влияе от влагата и може да се раздуе от миене, както и естествените настилки, нищо, че отгоре са запечатани с три слоя лак.
Колкото до реденето на ламинат върху дюшаме - по принцип няма значение върху какво се реди ламинатът, ако е равно /без разлика в нивото и бабунки/ и твърдо /не поддава някоя изгнила дъска някъде/.
Какво имате предвид под мокри парцали? Аз винаги си го мия с влажен моп и малко препарат и както казах няма никакъв проблем за 3 години. Нашият ламинат освен, че е с клип с-ма , м/у фугите слагаха и лепило. Ако някой го мие с кофата и парцала, тогава резултата ще е гарантиран ремонт след месец-два  Peace

# 16
  • Мнения: 1 494
Възможно е влагата да играе роля и при нас- не от кофа с парцал де. Laughing Стаята ни е приземна. Не е отоплявана зимата, вероятно и влагата има роля. Но пружинирането го имаше, макар и в по-малка степен, още миналото лято веднага след нареждането.

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз не разбрах все пак, ако не се мие с вода (с разтворен в нея препарат естествено), с какво друго се мие?!  newsm78 Thinking Rolling Eyes На сухо ли ги търкате тия ламинати?! Shocked

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз не разбрах все пак, ако не се мие с вода (с разтворен в нея препарат естествено), с какво друго се мие?!  newsm78 Thinking Rolling Eyes На сухо ли ги търкате тия ламинати?! Shocked

и аз неразбрах същото...  Rolling Eyes
А тъкмо се амбицирах за ламинат.  Thinking

# 19
  • Мнения: 14 490
чистя с прахосмукачка. после с микрофибърна кърпа, леко навлажнена

# 20
  • Мнения: 8 999
Аз не разбрах все пак, ако не се мие с вода (с разтворен в нея препарат естествено), с какво друго се мие?!  newsm78 Thinking Rolling Eyes На сухо ли ги търкате тия ламинати?! Shocked

Ползвам основно прахосмукачка. Ако някое диване покапе нещо гадно, лепкаво и цветно, забърсвам със съвсем леко навлажнена микрофибърна кърпа /имам си една специална на пръчка/, не ползвам препарати за под поради много съображения.

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е, това определено НЕ Е моята система!  Mr. Green Не ми е хич хигиенично да минавам само с прахосмукачка. За мен почистването е даже основно минаване с препарат и вода. Прахосмукачката ми е само за топчета прах, трохи и боклуци.  Peace
Колкото до това дали ще се развали ламината, хич не ми дреме. Взех по-висок клас ламинат, за да издържа на почистване, пък ако се скапе все пак, ще го сменя. Не считам ламината за чак такава ценност, че да го пазя за цял живот! Виж, ако е скъп, висококачествен паркет или дюшеме от истинско дърво, това е друго нещо, ама заради една пластмаса да ставам роб и да търкам с кърпа 100 квадрата на ръка, просто няма как да стане тоя филм!  Naughty  Wink

# 22
  • Мнения: 14 490
за мен пък бърсането с микрофибърна кърпа е много по-добър метод на почистване, отколкото замазването с вода и препарат, ама всеки си го разбира различно Peace

# 23
  • Мнения: 81
А върху теракот може ли да се постави ламинат?

# 24
  • Мнения: 8 999
ама заради една пластмаса да ставам роб и да търкам с кърпа 100 квадрата на ръка, просто няма как да стане тоя филм!  Naughty  Wink

Микрофибърната кърпа е закрепена на дръжка като мопа, с който също се мие "на ръка", не е автоматичен, нали. Може и да я намокриш с препарат, разтворен във вода - твоя воля, въпросът е, че може да се изстиска много добре, така че да не капе вода от нея, а и не замазва като мопа /пробвала съм и двете системи, но с микрофибърна кърпа става лъскаво, а не на черти, както ми се получава с моп/.

# 25
  • Мнения: 2 388
Нашият ламинат е така поставен. В едната стая върху дюшеме, в другите върху паркет. Отдолу се слагаше някаква подложка, доколкото си спомням. Вече е тригодишен, нямали сме проблем.

# 26
  • Мнения: 4 202
Ами зависи до колко е равно дюшемето.
При нас беше доста криво и "изядено" на места, но понеже бързахме, наредихме ламината и след известно време кликовете (така ли се казва  Thinking) започнаха да се разкачат.  Постоянно гледах къде стъпвам, направо се бях вманиачила, това разбира се ужасно ме изнервяше и накрая ние сами си го разглобихме, отдолу сложихме osb плоскости и пак наредихме ламината.
Сега всичко е ОК.

# 27
  • Мнения: 22 905
Онзи ден редиха у майка ми ламинат в/у старото дюшаме.Разбрах,че е добре да се реди в обратна посока на гредите на дюшамето.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Онзи ден редиха у майка ми ламинат в/у старото дюшаме.Разбрах,че е добре да се реди в обратна посока на гредите на дюшамето.
Взе ми думите от устата! Simple Smile Точно така е, фугите на ламината трябва да са перпендикулярни(напречно) на тези на дюшемето. Ако не е много равно, може да се сложи по- дебела подложка и всичко ще е наред.  Peace

# 29
  • Мнения: 5 401
В кухнята имаше едно гадно дюшеме, но нямахме време и пари да го махаме и да правим изцяло нов под. Сложихме си ламиниран паркет и кухнята стана супер уютна. Никакви проблеми не сме имали - това се случи преди 5 год.

Общи условия

Активация на акаунт