Ужасен, плашещ рев след баня

  • 4 210
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 212
Привет ! Да не би наистина да и е студено след топлата баня ?!  Thinking
А относно плача след 5 ч. .... то си е статистическо доказано : умарят се младите дами и господа  Wink , изнервят се и реагират както могат  Wink
Дали спи достатъчно през деня ?!
Успех и бързо преодоляване на периода  Peace

# 16
  • Мнения: X
Нормално, повечето са така, после не дават да им миеш косата, после изобщо да се къпят, после пък не искат да излизат от банята.......така се расте  Grinning

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нормално, повечето са така, после не дават да им миеш косата, после изобщо да се къпят, после пък не искат да излизат от банята.......така се расте  Grinning


 Peace  Grinning

# 18
  • Мнения: 315
На всички бебчета им харесва да стоят във водата и да са голички. Плаче защото знае че ще я облечеш. Моята госпожица като беше малка беще същата. Веднъж дори вдигна температура -от топлата вода и от надуването след това да плаче, беше прегряла. Като я съблякох млъкна и започна да се смее. Пробвай като я подсушиш с една хавлийка да я увиеш в друга и не я обличай веднага и така я накърми. Като се поуспокои тогава я облечи. Като се научи, че няма да я обличаш веднага може да не реве вече. Също може би, ако  я къпеш с много топла вода и ако в стаята е много топло, възможно е  да прегрява . Аз все се страхувах да не изтине и я къпехме на много топло в къщи, а после я обличах повечко. Тя се загряваше много и плачеше още повече. Сега с второто дете съм решила да не правя тази грешка Peace

# 19
  • Мнения: 257
Ужаса с обличането след баня го има и при нас WhistlingКато го извадя от водата и почна обличане се почва-рев до посиняване. ooooh!
Опитвах най-различни неща-слагам бибата докато се облича,веднъж не затоплях стаята въобще и не плака newsm78или таткото му говори докато аз го обличам-без особен ефект Naughty
И си месля че просто не обича дрехи  Hugили му е много топло след ваната и за туй реве Shocked
Успех.опитвдай разни работи да видиш какъв ще е ефекта

# 20
  • Мнения: 96
Благодаря ви за съветите и отговорите. Пробвала съм да я къпя по-рано - същата работа. Няма как да я накърмя след баня, а после да я обличам, защото тя си заспива още докато суче, страх ме е, че ако я разсъня пак ще има рев и много трудно ще заспи, а и без това сънят при нея е мисия невъзможна. Правим се на маймуни и двамата, докато я обличаме, песни, танци, дрънкалки и какво ли не, няма и няма ефект. По-топла, по-хладна стая - не става. А току-що такъв номер ми врътна, че направо съм излязла от кожата си. Приспах я, сложих я в легълцето, веднага си отвори очите, пак я приспах, пак я сложих, този път си отвори очите след пет минути. Ако не спи сега целият ден се превръща в ад, защото колкото повече не спи, толкова по-трудно заспива. Освен това в момента се захранваме и ако е неспала и крива опитването на пюре просто не се случва, то са едни сълзи, едно сополи Cry Понякога ми идва просто да се гръмна и да се свърши.

# 21
  • Мнения: 1 103
Ние сме  големи но пак се ревем  но защото не иска да излиза от банята.

# 22
  • Мнения: 315
Благодаря ви за съветите и отговорите. Пробвала съм да я къпя по-рано - същата работа. Няма как да я накърмя след баня, а после да я обличам, защото тя си заспива още докато суче, страх ме е, че ако я разсъня пак ще има рев и много трудно ще заспи, а и без това сънят при нея е мисия невъзможна. Правим се на маймуни и двамата, докато я обличаме, песни, танци, дрънкалки и какво ли не, няма и няма ефект. По-топла, по-хладна стая - не става. А току-що такъв номер ми врътна, че направо съм излязла от кожата си. Приспах я, сложих я в легълцето, веднага си отвори очите, пак я приспах, пак я сложих, този път си отвори очите след пет минути. Ако не спи сега целият ден се превръща в ад, защото колкото повече не спи, толкова по-трудно заспива. Освен това в момента се захранваме и ако е неспала и крива опитването на пюре просто не се случва, то са едни сълзи, едно сополи Cry Понякога ми идва просто да се гръмна и да се свърши.

Явно е на мама и на тати глезанка. Сякаш говориш за моята щерка - приспивах я до 3 години и като не можех да я приспивам вече на ръце, слагах една възглавничка на краката си (опънати върху леглото) и нея върху краката ми и я клатех с крака, защото много ми тежеше вече.
И сега си е глезанка - така се научи от малка. Опитай се просто да приемаш нещата по-спокойно. Те малките бебчета всичко си разбират и като вижда, че като плаче получава повече внимание - ще го прави. При мен имаше период в който ми писна да плаче за всичко. Беше на около годинка - отварях вратата и я оставях в коридора, да плаче колкото иска. Казвах и - като се наплачеш и вече може да се говори нормално с теб, влез в стаята. След това тези номера ги прилагаше само на баба си, но при мен видя, че не вървят. Трябваше по-рано да й покажа, че плача й не ме трогва. Просто като заплаче, не показвай, че се тревожиш и прави нещата както когато не плаче. Говори й спокойно, нахрани я и като се събуди, ако си я сложила да спи, остави я да си поиграе. Не започвай пак да я приспиваш - създаваш й навик така да спи все на ръце. Опитай се да бъдеш по-хитра от нея и не се оставяй да те манипулира, защото мъничките са много хитрички. Нека разбере отсега, че многото плач не помага.
Успех ти желая, знам колко е трудно, ние с моя съпруг за това толкова много време не се навивахме за второ дете, защото се бяхме напатили с първото.
  bouquet
Успех!

# 23
  • Мнения: 774
А сигурна ли си, че кърмата й стига? Наддала ли е добре през последния месец?

Моят син, когато беше на 4,5 месеца, след баня ревеше и даже се пляскаше по бедрото. После се оказа, че е наддал много малко. Т. е. - просто е бил гладен човекът, ама аз как да разбера? Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 41
И при нас малката се съдира от рев в момента, в който се усети, че е извън коритото и в хавлията.
Нищо не я успокоява, докато не започна да и обличам ръкавите на бодито и тя започва да смуче ръце, ръкави, каквото и попадне. Т.е. гладна е.
Не се стресирам от рева и, защото все пак тя е бебе, не може да говори, а само да реве, трябва някак детето да си изрази емоциите.
Мазането и обличането са не повече от 5 мин. Чак толкова не мисля, че трябва да се драматизира 5 мин рев. После суче и заспива и спи до сутринта.

Затова, ако само ревът след баня те тревожи, а няма други видими причини за притеснение, най-добре се въоръжи с търпение, настрой се, че 5 мин ще поплаче и това е. Няма смисъл да се притесняваш и натоварваш. Хората казват, че децата усещат кога родителите им са напрегнати. Т.е. ти се опитваш да я успокоиш, а самата ти си напрегната и ефектът е нулев.

Пожелавам ти успех и бързо отминаване на този период  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 932
И дъщеря ми се дереше, след къпане или плуване.Голяма мъка беше и сега понякога го прави.
Не мисля че е от глад толкова(въпреки че често е и заради това) ,колкото че явно им е приятно във водата и когато ги извадим недоволстват, дъщеря ми примерно реве почти винаги когато я обличам, независимо дали е след баня или за разходка, когато и да е. Хубавото е че с времето рева им от такива процедури, като след баня Simple Smile намалява.

# 26
  • Мнения: 1 710
Много бебета са така. Аз пробвах да затоплям хавлията преди да я загърна в нея и определено има ефект.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
1. Детето е в криво настроение вечер, понеже се изморява и й се спи, а не може "да се настрои" за сън.
2. Качила ви се е на главите, свикнала е с това и вече не знае какво друго да поиска.
3. Ревът след банята е о глад.

Съвет:
Няколко вечери не я къпи (нищо няма да й стане), а само я храни по времето за баня. После я слагай в коритото непосредствено (5 - 10 минути след най-много) обилно кранене. По възможност не ти или тати, а някой, който не се е сблъсквал (или поне не наскоро) с къпещия рев. Вие при всяко положение ще пазите нагласата /  очакването за него и няма начин, малките разбойници всичко надушват. Трябва човек, който ще подходи със спокойствие и игра. И играчки, и песнички. И смях. И при мазането да не бърза, а да подхожда спокойно и с добро настроение. Ако се налага, може да получи още едно шише направо във ваната или на плота на повиване.

За спането:
Не я приспивайте изобщо през деня. Когато се измори достатъчно, сама ще заспи при слагане в креватчето. Не заспи ли, значи ще играе още.

Когато е време за нощен сън, не я вадете изобщо от леглото преди часа за ставане. Може да вземете леггло-люлка, да се дава б ибичка, но никакво вадене от леглото и никакво разнасяне - изобщо.

# 28
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Спокойно, ще го израсте. Ние бяхме абсолютно по същия начин, съдираше се от рев, щом я извадех от коритцето. Едвам я обличах, винаги трябваше да има някой, който да се прави на маймуна наоколко, за да и отвлича вниманието, но и това не помагаше. С времето изчезна. Така че, мога да те посъветвам само да се въоръжиш с търпение. Hug

# 29
  • Мнения: 41
И моето бебче плаче ужасно след баня ,направо се дере.Какво ли не правехме с мъжа ми говорим му ,пеем му песни,пускам му друънкалкатано не винаги има ефект ,слагам го и на гърда което доста го успокоява.Моето мнение е ,че бебчето просто се наслаждава много на банята и самото изваждане от водата предизвиква този рев.

Общи условия

Активация на акаунт