Да го пускам ли сам в България?

  • 7 943
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 526
Оставяла съм децата си за по месец в БГ с баба им. Много се радват и им се отразява много позитивно. Но те са свикнали с нея, защото три години сме живяли заедно (т.е. тя беше при нас).
Все пак бяха по- големи на 4 и 5 години.
Мисля, че кратки периоди през ваканцията са нормални и дори желани и от двете (трите) страни  Peace.

# 16
  • далечно
  • Мнения: 1 029
За мен мястото на детето е до родителите му.

100 % съгласна, но все пак ако детето се 4увства добре с баба и дядо, то смятам е ценно за него да прекарва време с тях. Имам познати, които малко преувели4ават на тема "ние-сами-6е-си-гледаме-детето" до степен, 4е налагат едва лиу не ограни4ения на сре6ите/времето с баби/дяди  ooooh!  Whistling не го намирам правилно

Не разбрах мането дали пита за кратковременен престой или за "гледане".

# 17
  • Мнения: 3 611
ЗаЩо да не го пуснеШ?
Аz моя синковец сьм го оставяла много... еле миналата и поминалата година му се сьбра една цяла година беz да се прибира насам...
Преди това пьк минимум по 3 месеца сме си стояли там дружно...
Ама моя zнае бьлгарски и не се ЧувстваШе иzоставен, напротив много му харесваШе даже... Щото там има с кого да си играе, има и кьде... по цял ден тиЧа на воля...
а тук...  Confused

# 18
  • Мнения: 314
Нямам особен опит, защото досега не съм оставяла детето си само в бг (на 6 години е). Продпочитам да поканя баба и дядо тук, или да сме заедно в бг. Иначе ако имаш доверие на хората, при които го оставяш (родителите ти или родителите на бащата), не виждам никакъв проблем след известна подготовка, при условие че детето се чувства добре.

# 19
  • Мнения: 1 363
Аз не мога дори и в по- смелите ми представи да си представя да оставя сина си с хора, в чужда държава, които то не познава (само от приказки).

Майка е болна и просто не би могла да се справи със сина ми, но ако беше здрава, права, млада - да. Бих се чувствала по- спокойно и може би бих го оставил с нея за 3 - 5 дена, след като са се опознали.

Но определено раздялата с майката и сигурността, която си има в къщи би оказало голям стрес на дето. В първите няколко седмици. Особено ако баба му и дядо му са напълно непознати хора и България е едно чуждо място. Ако ти можеш да го преживееш факта - го ахед.
Аз не бих могла.

# 20
  • Мнения: 27 524
Имах предвид възрастта на детето, на две годинки и 5 месеца ми се струва прекалено мъничък да бъде оставен без майка си и татко си за месеци и месеци при хора, които не познава и не говори езика им. Според мен ще е стрес за него. Иначе за по-големи деца, които разбират е чудесно; ако изяви желание и аз бих пращала сина, си, но не и на тази възраст.

Иначе, Калинке, за липсата на бабите и дядовците е тъжно и за двете страни, така е. Не всеки може да се прибира често или да гостуват родителите при него  Sad

# 21
  • далечно
  • Мнения: 1 029
в чужда държава, които то не познава (само от приказки).

Особено ако баба му и дядо му са напълно непознати хора и България е едно чуждо място.


и чуждо място ще си остане, ако децата ни нямат шанс да прекарват време там (не е заяждане, тъжно ми е от факта). аз също не мога засега да оставям сина ми в БГ по ред обективни причини, за което много съжалявам и се надявам скоро да се промени. А като работещи родители ние нямаме толкова време че да изкарваме подготвителни седмици и месеци с него в БГ...абе сложно е

на мен две годинки и половина не ми се вижда толкова крехка възраст - въпрос на възгледи  Peace

# 22
  • Мнения: 3 804
аз моите не съм ги оставяла,ходим си заедно,но при предишното посещение ми разказаха следния слу4ай майката довежда детето при бабата и го оставя там-детето е било на 3 год и не знаело бг-та бабата купува самоу4ител и запо4ва да у4и английски и в същото време и да у4и детето на бг -та така са си изкарали цялото лято без проблеми

# 23
  • Мнения: 6 390
Сигурно на теб няма да ти е леко, но това са много ценни моменти, както за детето, така и за баби и дядовци. 
О да, мисля че е много егоистично от родителите да не оставят внуците с прародителите - било то за дни, седмици или месец - след като няма проблеми и за двете страни и е желано.

# 24
  • Мнения: 1 559
Знам че има много мнения по въпроса, но искам да питам предимно мамите коита си пращят децата в БГ при баби и дядовци да ги гледат временно.

Аз досега и дума не исках да чуя, но сега почвам да се замислям.

Само дето детето не говори и дума Български а родата в БГ не говори и дума английски и според мен ще се чувства много зарязан (сина ми е на 2.5 год).
С мен е много разглезен и все си мисля, че в БГ сте го научат наред с езика и на маниери и храната е по добра и т.н

Какъв е вашия опит мами?

Как се справяте вие когато децата ви са без вас отвъд океана?



Според мен е много малък за да го пратиш... Naughty
И мн ми е инетерсно,как така не знае бг. newsm78.ти не му ли говориш на бг???
Абе хора,разберете езиците са злато..и ако на детето се почне от бебе да му се говори на няколко различни езика,то ще ги възприеме като родни.Мозъчетата им са като гъпки,всичко попиват

# 25
  • Мнения: 7 837
maneto, трудна е тази възраст, не ти е разглезено детето, не се притеснявай. За езика, също. ГъБки, негъБки, насила не става...
Аз също не бих си пуснала детето и съвет не мога да ти дам. Дори, само мисълта за 9000 км разстояние, ми е достатъчна.
Помисли и дали няма да се почувства пренебрегнат. Мен ме оставят, а бебето не...

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Имах предвид възрастта на детето, на две годинки и 5 месеца ми се струва прекалено мъничък да бъде оставен без майка си и татко си за месеци и месеци при хора, които не познава и не говори езика им. Според мен ще е стрес за него. Иначе за по-големи деца, които разбират е чудесно; ако изяви желание и аз бих пращала сина, си, но не и на тази възраст.

Иначе, Калинке, за липсата на бабите и дядовците е тъжно и за двете страни, така е. Не всеки може да се прибира често или да гостуват родителите при него  Sad
  напълно съм съгласна  Peace

# 27
  • Мнения: 11 315
Имах предвид възрастта на детето, на две годинки и 5 месеца ми се струва прекалено мъничък да бъде оставен без майка си и татко си за месеци и месеци при хора, които не познава и не говори езика им. Според мен ще е стрес за него. Иначе за по-големи деца, които разбират е чудесно; ако изяви желание и аз бих пращала сина, си, но не и на тази възраст.


Блонди, зависи от детето. Аз писах по-напред как протекоха при нас нещата. Не мога да кажа, че е била малка.

Моля ви не бъдете толкова крайни, защо детето не говорело български. Повечето деца избирателно проговарят на по-лесния за тях език. Ако сравним български и английски, то е нормално детето да избере да проговори на английски.

# 28
  • Мнения: 27 524
Блонди, зависи от детето.

И това е, вярно, да. Затова само майката може да си прецени, познавайки детето си  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 559
Имах предвид възрастта на детето, на две годинки и 5 месеца ми се струва прекалено мъничък да бъде оставен без майка си и татко си за месеци и месеци при хора, които не познава и не говори езика им. Според мен ще е стрес за него. Иначе за по-големи деца, които разбират е чудесно; ако изяви желание и аз бих пращала сина, си, но не и на тази възраст.


Блонди, зависи от детето. Аз писах по-напред как протекоха при нас нещата. Не мога да кажа, че е била малка.

Моля ви не бъдете толкова крайни, защо детето не говорело български. Повечето деца избирателно проговарят на по-лесния за тях език. Ако сравним български и английски, то е нормално детето да избере да проговори на английски.

Добре де,права си Wink...ама едно да не говори бг..друго е въобще да не разбира нали??? newsm78

П.С Всеки сам избира как да гледа детето си Grinning..ама щом пита тук,съответно е и да чуе различни мнения нали Whistling

Общи условия

Активация на акаунт