Време ли ни е за захранване?

  • 1 228
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мисля че е време  Wink
моя сладур почнах да го захранвам постепенно към края на 4 м Peace


Peace

# 16
  • Мнения: 1 197
И аз мисля,че ви е време  Peace
Щом млякото не я засища вече,би трябвало да е време за захранване  Peace Ако започнеш с плодово пюре слагай по 1-2 мерителни лъжички АМ,за да няма от толкова малко безмлечно ядене

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 11:41 от nell@

# 17
  • София
  • Мнения: 928
И аз се присъединявам към момичетата - време ви е за захранване  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Moжеш да увеличиш млякото на 180мл и на обед да даваш по-малко оризова каша. Аз направих така-давах оризовата на Милупа цял месец-Алекс много я харесваше, а и е най-леката и щадяща храна. От 6я започнах с пюретата...

# 19
  • Мнения: 22 433
Пак да се изкажа по темата, но според мен признаците за захранване са доста по-различни от това, че бебето се буди нощем за храна.
Да има някакви наченки и опити да стои седнало, да проявява интерес към някаква друга храна и т.н.

Дъщеря ми от 1месец е захранена, вече няколко пъти на обяд си изяда едно цяло пюре от 125мл. След него огладнява доста по-бързо, тоест след 3ч вече е гладна, а с млякото яде на 4ч, 4.30ч. Едно пюре според мен не засища така, както млякото.
Съвета ми отново е да увеличиш млякото, а не да захранваш. Изчакай още месец.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че отдавна е било време. Към 6ти месец вече трябва да почне да приема месо. А е добре преди това стомахчето да е било свикнато с твърда, намлечна храна. Месото е доста по-калорично, а обемът на бебешкото стомахче все пак е ограничен. Млякото само по себе си не може да задоволи енергийните нужди на бебето в количеството, което е разумно да приема.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 26
Благодаря ви много момичета! Peace Увеличих и млякото на 180-200 мл. и наистина спахме добре през ноща, явно не и е стигало количеството преди. Ще изчакам още малко със захранването поне до навършване на 5 месеца. Между другото тя вече почти може да сяда, но аз гледам да не я държа много, за да не се натоварва. А също така почти са избили и първите ни зъбки! Страхотни сте всички и следващия път когато се колебая за нещо ще се допитам до вашето мнение. Hug

# 22
  • Мнения: 27 524
Бебето не е добре да сяда преди да е навършило 6 месеца  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
Консултирай се с педиатъра и започни да захранваш,а може и млякото да увеличиш и мойта бебка сега пие по 150мл,пък няма 4 месеца

# 24
  • Мнения: 1 367
Добре си решила да изчакаш.Съветът ми е да не започваш захранване с плодово пюре.То е сладичко и има опасност по-трудно да приеме несладка храна.Пробвай със зеленчуково пюре или каша.

# 25
  • Мнения: 1 800
Първо пробвай да увеличиш последното хранене, според мен 150мл са малко.

Ако през деня не иска да яде често, може още малко само на АМ, след 6-ти месец е за предпочитане да се захрани Peace

# 26
  • Мнения: 8
И СПОРЕД МЕН ВИ Е ВРЕМЕ

# 27
  • Мнения: 502
аз захраних дъщеря ни в края на 5 месец с оризова каша постепенно, но ние в този месец пиехме по 200 мл АМ, а и аз не бързах със захранването въобще.

Общи условия

Активация на акаунт