Ядосвам се , но не го показвам от страх?!

  • 3 631
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
Нали са ти близки, нема се пУашиш!

Аз с много близки хора в такава ситуация бих се уговорила да минат по-късно (ако наистина е невъзможно да е в друг ден) за по питие. Предполага се, че всички вече ще са вечеряли. Другият вариант е да дойдат по-рано - за следобедно кафе.
мисля, че въпросът не е на страх, а на липса на желание за компромисен вариант.

О, да и те предлагат да дойдат след обяд, но рожденния ден е на детенце, има подготовка, заети сме с други мероприятия, а самият празник с духане на свещички си е радост за детето и то се радва като са се скупчили всички и му пеят хепи бъртдей, а не да седят на кафе и уиски и да не му обръщат внимание?!

# 16
  • Мнения: 4 435
Щом не са ви толкова близки,не смятам,че за детето ще е проблем да ги няма на свещите.Едва ли без двама човека ще е проблем за другите да изпеят Хепи бъртдей.Пък и толкова можеш да си оправиш нещичата,за да си свободна един час да пият по едно кафе,вместо да се ядосваш и после да ги чакаш тепърва да идват в 22 часа.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Подобна ситуация имахме само преди седмица - на рождения ден на Габа. Направихме празнуването удобно за всички.
1. Наспиване и късна закуска с подаръци от нас
2. Детски празник в "Патиланци" - с всичките веселби, торти и песни
3. Гости за следобедно кафе
4. гости за вечеря

И още едни гости да бяха дошли, да изпием по чаша вино след вечеря, нямаше да провалят празника на детето.  А Габа се зарадва истински на целодневното празнуване.

Вземете се в ръце и не разваляйте празника на детето със сърдене и фасони.

# 18
Щом не са ви толкова близки,не смятам,че за детето ще е проблем да ги няма на свещите.Едва ли без двама човека ще е проблем за другите да изпеят Хепи бъртдей.Пък и толкова можеш да си оправиш нещичата,за да си свободна един час да пият по едно кафе,вместо да се ядосваш и после да ги чакаш тепърва да идват в 22 часа.

Е, ако вуйчо и вуйна не са близки, кой ли?!
А и те са загори тенджери, кафенцето е само 2-3 часа, а ако е и с алкохол, отиде до сутринта, и да с дете сама толкова мога да се оправя, при все че го водя и на детски кът,  за да усети че е неговия ден! Много съм неоправна, пфу да му се невиди!

# 19
  • Мнения: 4 784
Аз на твое място бих им казала, че след 22ч не е удобно да идват. Няма от какво да те е страх. Те трябва да се съобразяват с вас, щом ще има празник на малко дете, а те се ослушват и едва ли не се чудят как да огреят навсякъде. Казвай си каквото ти е при сърце, защото иначе само трупаш в себе си.

# 20
  • Мнения: 4 965
Щом не са ви толкова близки,не смятам,че за детето ще е проблем да ги няма на свещите.Едва ли без двама човека ще е проблем за другите да изпеят Хепи бъртдей.Пък и толкова можеш да си оправиш нещичата,за да си свободна един час да пият по едно кафе,вместо да се ядосваш и после да ги чакаш тепърва да идват в 22 часа.

Е, ако вуйчо и вуйна не са близки, кой ли?!
А и те са загори тенджери, кафенцето е само 2-3 часа, а ако е и с алкохол, отиде до сутринта, и да с дете сама толкова мога да се оправя, при все че го водя и на детски кът,  за да усети че е неговия ден! Много съм неоправна, пфу да му се невиди!

Е, ако става дума за собствения ти брат, къде е проблемът? Казваш всичко "право куме в очи". Странно ми е, че те е страх да кажеш на брат си, че часът на гостуването те притеснява или да обясниш как се чувстваш...

# 21
  • Мнения: 1 172
Идва ми отвътре да им кажа, че по това време нямам желание тепърва да посрещам гости, когато ще изпращам другите, първо защото тържествената част ще е приключила, и второ ние сме много ранни птици и след 10 сме направо off line, и изобщо няма да сме адекватни , а заспали?!
Първо, те единствените поканени ли са? Сигурно не. Защо тогава страдаш, че ще изпуснат официалната част. Купонът си има обявено начало и кой дошъл-дошъл. Останалите ще се включат, когато се появят. Те едва ли те карат да отложиш старта заради тях.
Второ, вие планирали ли сте да приключите купона в 10? Ако да, направо предложи да отложите виждането си за друг път, тъй като в 10 вече празникът ще е приключил. Ако не - тогава си давайте по плана, който в началото сте имали. Защо това, че някой ще се включи по-късно, те притеснява? Аз не бих си променила графика. Но бих се зарадвала, че са успели да уважат и двете семейства.

И не на последно място, при нас също има съвпадащи празници. УЖАСНО е да си поканен и на двете събирания и да няма как да пропуснеш едното. Знам какво е да лавираш и искам да ти кажа, че понякога се чувствам като изнудвана от двете страни. Защото след като им е известно, че се застъпват празиници, и са си толкова близки или държат на присъствието на толкова близки, винаги могат да планират така, че да не се засекат тържествата. Но не, някои страдат от желание да бъдат предпочетени. И нямат логичен отговор защо всяка година ни подлагат на това.

Вземете се в ръце и не разваляйте празника на детето със сърдене и фасони.

# 22
  • Мнения: 3 929
Това е прекалено късен час за гости дори и за онези, които са on line. Аз бих ги помолила да отложим вечерята за друга вечер, когато е удачно и за двете страни, но в никакъв случай не бих направила компромис, защото наистина за мен  22,00 ч. си е доста късен час за подобни мероприятия.

# 23
и аз се чувстваам така по коледа , прошка, велик ден и други семейни празници. И двете роди (на съпруга и моите) ни канят, обаче ако предпочетем да посрещнем Коледа с моите родители, свеки ще се разсърди сигурно до другата Коледа, а и не го крие , казва си го, и така се чувствам изнудвана, за това не ходим никъде, стоим си сами в къщи, въпреки че ми се искало да сме с родителите си?!
Моите родители не се сърдят , ако ходим у свеки, не ме пришпорват и може би затова повече там ми се ходи, те дори ми казват да ходя у тях след като са ме канили, но аз не искам никого да предпочета или пренебрегна, още повече че обичам повече родителите си от свеки - какво да се прави, това е истината!
Но, иначе , не бих си доизкарвала празника някъде, предпочитайки друг, няма да ми е удобно, а и не отивам на дискотека , за да отида в 10?! Това ми се струва като дрехи втора ръка?! Бих се обидила!

# 24
Това е прекалено късен час за гости дори и за онези, които са on line. Аз бих ги помолила да отложим вечерята за друга вечер, когато е удачно и за двете страни, но в никакъв случай не бих направила компромис, защото наистина за мен  22,00 ч. си е доста късен час за подобни мероприятия.

Да, това е прекалено късен час, не само за гости, а и за други мероприятия. Мен близки са ме молили да стоим някъде до 21 ч.(защото сме с една кола), за да си тръгнат с мен, без да се съобразяват, че на мен ми е късно след това да се оправям - къпем, сушим коси, гладим за другия ден и наспим?! Но , понеже те стоят до 1-2 през ноща, ми се чудят колко пък е късно да се оправяш в 22ч.?! Е, може да съм кокошка, но на мен не ми е нормално да шетам нощес, а денем да дремя и да съм неадекватна?! Но, и ми се подиграват, че съм ранна кокошка, която си ляга в 22, а в 21 вече съм в хоризонтала пред ТВ-то, но за целта още от 19ч започваме с оправянето. Всеки си има режим и нужди, не може да съдиш, че те не са като твоите?!

# 25
  • София
  • Мнения: 903
Не виждам защо се притесняваш толкова от собствения си брат. А и наистина, *SV*е права, ако няма да е приключило партито до 22 часа, тогава какъв е проблема. Просто няма да присъстват на духането на свещичките.
 А и честно казано на мен дори 20ч за детски рожден ден ми се струва късно, аз лично организирам рождените дни на дъщеря си  в следобедните часове, а и всички детски рождени дни, на които сме били канени са били все около 16-17 часа най-късно. Ако гостите ще дойдат в 20 ч, докато дойде време за тортата ще стане поне 21ч, и моята дъщеря вече ще е почти заспала. Това разбира се е мое мнение.

# 26
  • Мнения: 1 172
Не виждам защо се притесняваш толкова от собствения си брат. А и наистина, *SV*е права, ако няма да е приключило партито до 22 часа, тогава какъв е проблема. Просто няма да присъстват на духането на свещичките.

А може и да повторят духането на свещичките. Моят син с гордост духна свещичката, забучена върху парчетата на закъснелите гости. И така повторихме този вълшебен миг с духането на свещичките, от което най-щастливо беше детето. Всичко е въпрос на разбиране и възприятие - ако гледаш на закъснението като на неуважение, то и детето ще страда като му се вменява, че чичо или леля не го уважават. Ако обаче, не гледаш на закъснението им като на сериозен проблем, и детето ще го приеме така.

Гледам, че в последните постове се пише за 2ра ръка хора и т.н. И точно защото всички са еднакво важни, обикновено поканените на 2 места правят планове да посетят и двете тържества за по малко. Когато търча и правя какви ли не комбинации, за да уважа всички, последното, което искам да си мислят, е че предпочитам някой. Ако предпочитах, щях да ида само на неговия празник. Това от моя гледна точка, от другата страна в подобна ситуация.

# 27

Гледам, че в последните постове се пише за 2ра ръка хора и т.н. И точно защото всички са еднакво важни, обикновено поканените на 2 места правят планове да посетят и двете тържества за по малко. Когато търча и правя какви ли не комбинации, за да уважа всички, последното, което искам да си мислят, е че предпочитам някой. Ако предпочитах, щях да ида само на неговия празник. Това от моя гледна точка, от другата страна в подобна ситуация.

хмммммм, май си наистина права, ако уважаваха едните щяха да стоят само на едното парти, а не да търчат вместо да си пийват и веселят?! като се сетя как съм по Коледа , и как искам хем да сме с нашите, хем и с мъжова рода да не ги обидя и си стоя като кукувица после сама, вместо да се веселим???!!!

# 28
Ох, почувствах се жалка и дребна, че правя проблем за закъснение при гостуване, обаче, може би съм предубедена точно към тези свои гости, защото те ме пренебрегват на техни празници (канят си въпросните роднини), а нас не, само когато детето им има рожден ден ни канят и нас, щото канят и родителите и няма как, и племеника ни обича, а като идват при нас на гости, отбиват номера с по някоя тениска за подарък от 10 лв, при положение, че са трима, имат възможности и сме ги водили двойно да празнуват - и на обяд  роднините и на вечеря с приятелите, тоест по цял ден са на наша почерпка, но и за цветенце им се свиди да не се охарчат повече?!
Незнам , сигурно съм дребнава и пресметлива, но тези жестове ги забелязвам, и то не щото аз ще съм мината, а щото ми показва колко ме уважават, а като дойдат, започват да ми дават акъл как да си организирам празника според техния вкус, моя няма значение, аз не разбирам, щото съм по-малка, и съответно с по-малко житейски опит във всичко. Е, дребнава съм и пресметлива и обидчива, но не се чувствам зачитана точно от тези хора.

# 29
  • Мнения: 2 439



Ох, почувствах се жалка и дребна, че правя проблем за закъснение при гостуване, обаче, може би съм предубедена точно към тези свои гости, защото те ме пренебрегват на техни празници (канят си въпросните роднини), а нас не, само когато детето им има рожден ден ни канят и нас, щото канят и родителите и няма как, и племеника ни обича, а като идват при нас на гости, отбиват номера с по някоя тениска за подарък от 10 лв, при положение, че са трима, имат възможности и сме ги водили двойно да празнуват - и на обяд  роднините и на вечеря с приятелите, тоест по цял ден са на наша почерпка, но и за цветенце им се свиди да не се охарчат повече?!
Незнам , сигурно съм дребнава и пресметлива, но тези жестове ги забелязвам, и то не щото аз ще съм мината, а щото ми показва колко ме уважават, а като дойдат, започват да ми дават акъл как да си организирам празника според техния вкус, моя няма значение, аз не разбирам, щото съм по-малка, и съответно с по-малко житейски опит във всичко. Е, дребнава съм и пресметлива и обидчива, но не се чувствам зачитана точно от тези хора.
Не ги кани и ти тогава.

Общи условия

Активация на акаунт