Моята дълга и тъжна история... с щастлив край

  • 4 042
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
И една хитринка - веднъж в седмицата му отпускайте края.  Rolling Eyes

А, е това не мога да си го обясня!И при мене е същото - цяла седмица примерно диета, резултат - нищо и половина.Щом хапна една така хууубавичка пица  и да речем нещо сладко на корем/ама само веднъж/ - хоп, на другия ден светкавично съм едно кило надолу.Я бързо някой, дето разбира от метаболитни процеси, да поясни  umnikuu

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Белинда, така става, защото се забавя метаболизма и по този начин го "разиграваш". Тоест, ако опъваш каиша стриктно дълго време, резултат има отначало, после намалява, защото хитрото ти тяло се нагажда. А така, като го шокираш, се пренастройва. Затова, идеалният вариант е пет-шест дена да си добра и послушна, един ден го удряш на живот. После пак повтаряш цикъла и така, докато постигнеш и задържиш заветните килца. Моята трагедия е, че издържам  около три дена, а това е малко. Но сега, като се затопли, на човек не му се яде толкова и се издържа. Но на човек му се плаче, когато мъжът се върне вечерта и си спретне голя-я-яма трапеза с кулинарни чудеса (сготвени от скимтящия в ъгъла гореописан човечец, който дави мъката си в някакво гадно чайче). Ох. За недосетливите, този мъченик съм аз. Ох.

# 32
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Браво!  bouquet
много ти се радвам!

# 33
Качих 20 кг. и излизайки от болницата бях - 5, но и за миг не съм се притеснявала,че няма да вляза във форма. Бягам си от години по час поне 5 пъти в седмицата. Свалих всичките си 15кг. за по-малко от 4 месеца.С бебчо никой не ми помага,което си е значително изразходване на още повече енергия.И така, сега съм в много по-добра форма от преди забременяването.Бягането с времето се превърна в истинско удоволствие.Ужасно крива съм,когато нямам възможност да си изразходя енергията.Не бих заменила джогинга с никакъв друг спорт!

# 34
  • Мнения: 2 674
мисля да си купя пътечка, дали ще стане работата. newsm78....за да не бягам навън...

# 35
Аз смених няколко пътечки вече и не ти я препоръчвам. На тях се бяга много по-трудно,много натоварват краката и обиколките стават по-големи.В затворено пространство не се издържа дълго време - скучно е и времето минава по-бавно.Вече е топло и мисля, че навън ще ти е много по-приятно.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С бебчо никой не ми помага,което си е значително изразходване на още повече енергия.
А как успяваш тогава да бягаш по 1 час (после и душ докато вземеш- става час и половина...)? На мен това ми е проблема- няма на кой да оставя малката за да изляза да бягам. Иначе много искам, преди да родя първото и аз бягах редовно newsm78

# 37
  • Мнения: 4 204
Поздравления.Моят съпруг е спортист и твърди ,че тичането е най-полезно и дава резултати за отслабване.Съвет/проверен,защото преди да родя тичах под контрол/-тичайте бавно.Така не тормозите сърцето.А мускулите пак се натоварват.АУ-У как ме запали!Направо си викав"Как може толкова години така да се залежа".Айде в паркаааа.

# 38
  • Мнения: 500
Поздравлвния!!! От миналата година си бягам редовно, но не повече от 30 мин, да ви кажа при мен бяхгането не върши чудеса, но на мен ми харесва и ми е като допинг, за това не съм се отказала от него.

# 39
  • In transit
  • Мнения: 11 864
И аз започнах да бягам, чувствам се страхотно свежа, само се чудя защо ме е срам като покрай мен минат хора докато бягам, вместо да не ми пука или да се кефя, защото аз спортувам а те не ? Embarassed

# 40
  • Мнения: 2 332
Съвет/проверен,защото преди да родя тичах под контрол/-тичайте бавно.Така не тормозите сърцето.А мускулите пак се натоварват.
Да, така е - плюс това важното е колко време тичаш, а не с какво темпо. Като тичаш по-бавно ще издържиш по-дълго. И нещо офф: момичета, вчера ходихме да тичаме пак, и като ни заваля големия дъжд (вечерта)... Скрихме се под козирката - добре, че има; почнахме да правим известно време упражнения... но трябваше да чакаме около половин час преди да тръгнем - на бегом, за да не ни намокри прекалено много. Е, не се прибрахме сухи де Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 500
И аз започнах да бягам, чувствам се страхотно свежа, само се чудя защо ме е срам като покрай мен минат хора докато бягам, вместо да не ми пука или да се кефя, защото аз спортувам а те не ? Embarassed
Taka  е само в началото, после вече няма да ти пука, а пък си носиш и музиката- тогава е направп песен.
Момичета, за съжеление аз обаче май само от тичане не мога да си вляза във форма...някой ако има някакви други идеи?

# 42
  • Мнения: 6 315
Браво на теб Василиса!

Аз без да тичам успях да смъкна 9 кг за месец и половина - два. Е, имам още, но се надявам килограмите да продължат да намаляват. Правя 200 коремни всеки ден, лицеви докато мога и упражнения за краците, както и при хубаво време съм с колелото на работа. А при лошо време ходя пеш...... Храня се в много по-малки количества, но си позволявам от всичко по малко. Това е моята рецепта!

 bouquet

# 43
  • Мнения: 488
Поздравления и от мен! Наистина звучиш заразително и дано и мен да ме хване тая зараза!
Винаги съм имала килограми в повече и естествено...все ме мързи да свалям. Но имаше период, в който се бях амбицирала и аз (ехееее, отдавна беше  Embarassed) и ставах в 5,30 всяка сутрин да тичам. Ефект имаше - с намаляване на яденето и тотално изключване на хляба - свалих 8 кг за месец и половина - два.
Ама сега... не знам как да вместя бягането в ден, изцяло зает с бебе... Сутрин той много се буди и ако изляза в зори да тичам, означава мъжа ми сигурно да не спи...
Но пък се замислих да пробвам, сега му е времето, щото после през зимата съвсем няма да ми се иска. Досега само с ограничаване на тестените, за 2-3 месеца свалих около 10 кг, но процесът вече спря и явно опираме до спорта... newsm78
Не ме е срам, като бивша спортистка, да съм такъв мързел! Embarassed
Обещавам, че ще се поправя!
Вие сте ми свидетели, започвам! Grinning

# 44
С бебчо никой не ми помага,което си е значително изразходване на още повече енергия.
А как успяваш тогава да бягаш по 1 час (после и душ докато вземеш- става час и половина...)? На мен това ми е проблема- няма на кой да оставя малката за да изляза да бягам. Иначе много искам, преди да родя първото и аз бягах редовно newsm78

Аз живея сама-искам да кажа с бебчо, но имам си една приятелка, която води детенцето си рано сутрин на градина и остава в къщи с бебчо,понеже знае колко важно е за мен да потичам.Съответно и се отблагодарявам скъпо и прескъпо  Simple Smile - не зная какво щях да правя без нея...

Общи условия

Активация на акаунт