Какво ви е отношението към руския народ

  • 20 445
  • 439
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ето три поздрава и от мен. Руските песни, които разтапят мен -
http://www.vbox7.com/play:d8b695c2  (в задушевна компания, на чашка водка, някъде към 2.30 ч.)

http://www.vbox7.com/play:28b98a4a (на тази винаги плача с едри сълзи и затова я слушам само на 9 май)

А тази си я слушам самичка понякога преди сън: http://www.youtube.com/watch?v=9dkAEHgmtWM

# 76
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Обичам ги и ги уважавам, не мога да си кривя душата.за разлика от англичаните................

# 77
  • Мнения: 2 152
Обичам ги и ги уважавам, не мога да си кривя душата.за разлика от англичаните................
за разлика от американците
няма по-тъп народ...и ограничен, и елементарен
всеки случай има изключения, разбира се, но при тях са най-малко

# 78
  • Мнения: 2 697
Обичам Русия както се обича родина - отношението ми е много лично, както писа и Лео.

Между другото понеже беше спомената неведнъж руската слабост към чашката, ще вметна, че тя няма нищо общо с българската...Руската алкохолна слабост има други мотиви, а и е сантиментална, което е дори симпатично според мен.

Апропо, от няколко месеца обичам още повече Русия заради балет Тодес - покланям се ниско пред Алла Духова и особено пред солистите, танцуват неземно.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 840
Някога Русия и руснаците бяха голямата ми любов.

Естествено сега, когато страстите утихнаха, отношението ми е сдържано, по-скоро клонящо към хладно.

# 80
  • Мнения: 1 282
Няма начин отношението ми към Русия да не е специално и твърде лично. Мама е рускиня, аз съм родена там. Думите са излишни...

# 81
  • Мнения: 3 034
топло ми е отношението. уютно ми е там. аз също съм руски възпитаник, семейството ми е било свързано с Русия много поколения. Санкт Петербург не е град, а любов  Hug водката и болотньiе (съжалявам, няма как другояче да го изпиша) - и те са ми на сърце. горест някаква има в цялото изкуство на тази нация, напомня ми за топла, душна есен, преди да умрат листата и да скове студ. велика нация с неподражаем дух  Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 5 877
Какво отношение да имам към "народа"? Едни са симпатични, други не са. Като навсякъде.
Хората са хора. В "народи" не вярвам.
Путин не го харесвам. Харесвах Политковская. И двамата са руснаци.
Харесвам и Каспаров, виж, той не е.

"Харесвате ли руснаците" звучи като "Баби, всяка жена трябва да има една голяма любов в живота си. Моята бяха моряците".

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 179
Аз съм руски възпитаник, дори съм с руска диплома за средно образование, обаче без да напускам България..  Laughing
Обожавам руската класика, музиката... но преди една година бях в Русия.. видях хората, видях как живеят, макар и бегло.. и вече определено имам резерви... просто хората се оказаха много далеч от моите представи за тях..

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Най-много в руснаците ме дразни склонността им към драмата.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 623
Обожавам руския език  Hug
Лятото на плажа си говорих
с едни русначета покрай Божо
и когато им казах, че съм българка
те направо се опулиха  Shocked
Нямам нищо против руснаците и
може би дори ги обичам, а руските
народни приказки са ми от любимите.
За "Ну Погоди!" да не говорим.
Като цяло мнението ми е положително
с много малко изключения  Hug

# 86
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 701
Като към братски  Hug
И моето семейство е свързано с Русия - мама и татко са били седем години там, преди да се родя.
Бих искала да си организираме с майка ми една екскурзия до там, знам, че ще й се сгрее сърчицето да се види с приятели, а и на мен ще ми хареса.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 079
Отношението ми е топло, приятелско, радушни хора са.
Имам прекрасни спомени от тази страна, от Москва, Санкт Петербург, Свердловск ....
А да не говорим за приятелите там!  Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 1 072
Аз съм руски възпитаник, дори съм с руска диплома за средно образование, обаче без да напускам България..  Laughing

Много добро училище. Лични впечатления.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 10 806
http://youtube.com/watch?v=YhvGmC8xqm8&feature=related

Тази песен без да ми се насълзяват очите не мога да я слушам...

Общи условия

Активация на акаунт