Има ли суеверия за рокля в бяло на савтба?

  • 9 459
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172

   Точно затова е, да не конкурира булката.  Peace Все пак това е нейният ден и тя трябва да е в центъра на събитията. Ако се появите на сватба в искрящо бял тоалет, дори и нищо да не каже булката, бъдете сигурни, че няма да и стане приятно и ще го запомни.  Simple Smile А филма и аз го гледах, "Свекървище" - страхотна комедия !  Party
Нямах спомен за това как са били облечени всички гостенки на сватбата ми. Сега погледнах  - има 2 мадами с  бели поли и бели блузи, даже за едната не мога по снимка да определя дали е рокля или пола и блуза. Не съм ги забелязала на сватбата, нито са предизвикали лоши чувства. Моят отговор е: Зависи най-вече от самата булка - доколко тя ще се впечатли от искрящо бяла рокля на гостенка,  някои биха се сконфузили, други като мен не биха забелязали Wink 

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не става въпрос за суеверия, а за правила на етикета. Бялото във всичките му тоналности и нюанси се смята за цвят, предназначен за булката.
Черният цвят по принцип е признат за цвят за официални мероприятия, но в случаите на сватба не се приветства.
За предпочитане са всички пастелни, не крещящи цветове, рокли или костюми с поли, а не с панталон. Етикетът препоръчва да се избягват прекалено секси тоалети, животински щампи, както и много дългия маникюр в ярки цветове.
Всички тези съвети, разбира се, са само препоръчителни за тези, които искат да изглеждат стилно и да не засенчват булката - все пак това е нейният ден.

# 17
Не зная за такова суеверие. Но със сигурност ако съм кума не бих се облякла в бяло от уважение към булката.

 Peace

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За първи път го чувам, че кумата не трябва да е в бяла рокля.Аз като кума бях в червено и черно, но както и да е. Ако вярваш на суеверия, не ходи така, ако не вярваш- обличай си тоалета.

# 19
  • Мнения: 3 034
Не става въпрос за суеверия, а за правила на етикета. Бялото във всичките му тоналности и нюанси се смята за цвят, предназначен за булката.


именно, въпрос на уважение. пък ти ако решиш, се яви и в бяло. аз лично не бих била очарована, ако кумата ми не се съобрази и реши да се белее до мен  Whistling

# 20
  • Мнения: 1 172

именно, въпрос на уважение. пък ти ако решиш, се яви и в бяло. аз лично не бих била очарована, ако кумата ми не се съобрази и реши да се белее до мен  Whistling

Ама момичето е писало, че ще е обикновен гост, не кума.
Иначе, колкото булки толкова и мнения. Ако се притеснява за облеклото си, най-добре да пита булката дали има нещо против.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не бих се вълнувала за суеверия, но бих се съобразила заради етикета.
Скоро моята кумица ми сподели, че й е станало много неприятно, когато е видяла на сватбата си някои гостенки в бяло.

# 22
  • Мнения: 3 034

именно, въпрос на уважение. пък ти ако решиш, се яви и в бяло. аз лично не бих била очарована, ако кумата ми не се съобрази и реши да се белее до мен  Whistling

Ама момичето е писало, че ще е обикновен гост, не кума.
Иначе, колкото булки толкова и мнения. Ако се притеснява за облеклото си, най-добре да пита булката дали има нещо против.

моя грешка  Peace ами, тогава обличай каквото ти харесва, но може де вземат за шаферка с бялата рокличка и да ти стоварят 3-5 неща за вършене  hahaha аз не бих отишла на сватба в бяло, от уважение, суеверие такова няма  Naughty

# 23
  • Мнения: 148
Чувала съм за кумата,ако е в бяло че може да се получи конфузна ситуация,ама щом ти си само гостенка,спокойно можеш да се барнеш в бяло Peace

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютна проява на лош вкус е да отидеш на сватба с бяла рокля без значение дали си кума или не.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 890
Не бих се вълнувала за суеверия, но бих се съобразила заради етикета.
Скоро моята кумица ми сподели, че й е станало много неприятно, когато е видяла на сватбата си някои гостенки в бяло.

   И на мен би ми станало. Има си някакъв негласен етикет в крайна сметка, уважение и т.н. Е, фактът, че някои си го нямат в главата и не се съобразяват с булката, е друг въпрос.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 172
Не бих се вълнувала за суеверия, но бих се съобразила заради етикета.
Скоро моята кумица ми сподели, че й е станало много неприятно, когато е видяла на сватбата си някои гостенки в бяло.

   И на мен би ми станало. Има си някакъв негласен етикет в крайна сметка, уважение и т.н. Е, фактът, че някои си го нямат в главата и не се съобразяват с булката, е друг въпрос.  Peace

"Що се отнася до бялото – то е разрешено от протокола на сватбения закон. Може спокойно да се появите в бяло, но без да засенчите главният герой на събитието, разбира се.

Ние ви съветваме да не се обличате от главата до петите в бяло (клише), а да използвате цвета частично – в аксесоарите или сакото ви и т.н. изборът е ваш.

А, да, щяхме да забравим – забавлявайте се на събитието!"   оттук http://www.svatba.bg/mojem-otidem-klasicheski-cvetove

# 27
  • София
  • Мнения: 1 890
  Така да, аз имам предвид изцяло бял тоалет, както някой беше писал, че булката и друго момиче били с подобни рокли.  Crazy

# 28
  • Мнения: 1 172
  Така да, аз имам предвид изцяло бял тоалет, както някой беше писал, че булката и друго момиче били с подобни рокли.  Crazy

Май най-важното е да не се засенчи булката  Hug. Била съм на 2 сватби, на които кумите бяха по-наконтени от булките и  ги засенчваха, макар да не бяха в бяло. Така, че такт спрямо булката е нужен, независимо от цвета на дрехите.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не бих се вълнувала за суеверия, но бих се съобразила заради етикета.
Скоро моята кумица ми сподели, че й е станало много неприятно, когато е видяла на сватбата си някои гостенки в бяло.

На сватбата на сестра ми една нейна приятелка беше дошла с къса бяла дантелена рокля. На сестра ми не и стана приятно. И на мен не би ми харесало май newsm78 Но това не е свързано с каквото и да било суеверие, просто въпрос на вкус и етикет.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 14:04 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт