Фотография 24 епизод

  • 26 726
  • 624
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 1 117
най-много харесвам ей тези, чудесни са:


също вратата, другата лодка, и мандариновото дръвче пред акведукта(?). Жалко само за тая  тънка облачност, дето е избелила небето.....

Слави, и аз тайната градина я харесвам, а жълтурчестото макро и пчеличката имат много хубав детайл!

# 77
  • Мнения: 1 052
Има и още, но тях довечера или утре.
Лоис, не е толкова до облачността Simple Smile, а до това, че не съм си чела упътването. Не всичкие снимки са с добро качество, и това е поради простата причина, че не си познавам апарата. Там пробвах различни режими на снимане, програми-главно приоритет на бленда, различни режими за фокусиране и мерене. Всичките снимки са в един времеви момент, вярно, че по едно време привечер излязоха облаци, ама това не ми е оправдание. Трябва да попрегледам онази тухла...

# 78
  • Мнения: 1 117
абе виж, когато небето е синьо, то става синьо и на снимките, мисля аз. Или пък с плътна сива облачност - пак така. Ама в такива дни, особено при високо слънце, мисля че нищо не помага. Аз ползвам един CPL филтър, но пак зависи от мястото на слънцето, дали ще е наситен цвета на небето или пък блед (бял Rolling Eyes)

Пък аз вчера разбрах, че проблема ми с нефокусираните кадри не идва от камерата или обектива, а от шейкинг хендс, дет се вика.......

# 79
  • в баира
  • Мнения: 861
Здравейте,
Чета тази тема още от самото й начало, но не смея да пиша - твърде голям аматьор съм. Обаче от няколко дни имам макро леща Raynox 150 и много й се радвам. Та от драго се престраших да си покажа "улова":
http://farm4.static.flickr.com/3021/2409491589_809dfd6dfd_b.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3004/2409535479_134cb37f2b_b.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2273/2410324624_6a04bb813a_b.jpg

# 80
  • Мнения: 1 117
Фифундрела, браво, страхотен детайл! Особено на жълтото си справила супер, като знам как избива тоя цвят...
Само дето скакалеца ти е "гъзлем"  Embarassed  към камерата, ама нищо  Hug
дай линк към профила във Фликър?

Айде бе мацки, къде сте!? Козунаци ли месите, никой няма  Crossing Arms

# 81
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хей, аз съм тук, чета ви, когато имам време, ама ей на- пак съм изпуснала много РД-та ooooh!...
Живи и здрави да сте, рожденици! Много усмивки и радости ви желая Hug!

В последно време нито мерак имах за снимане, нито време, нито нищо. Знам ли що така стана, май се отчаях от липсата на средства за нов обектив, както и от липсата на моторче в моя Ник ooooh!. Както и да е, сега пак ме връхлетя някакво желание да щракам и противно на всичко, което бях казала, че само портрети на деца ми се снимат - еми китките ми станаха интересни изведнъж... Mr. Green
Да си призная - Джем много ме вдъхнови с лалетата си.

Ще ви пиша пак тези дни.
Мляски  Hug

# 82
  • Мнения: 219
Здравейте, само се записвам, чета ви с интерес, супер сте.  bouquet

# 83
# 84
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ех, Фрида, Фрида, направо ти завидях. Морско и едно такова празно, точно каквото го харесвам, е било. Райско спокойствие лъха от снимките. Най-много ми харесват :
1. Залезът, рамкиран дискретно от дясно
2. Празните столчета (първите)
3. Шамандурата!
Прави ми впечатление, че на някои им липсва контраст, но това е, защото си снимала по обедно време, предполагам...
Другият път - хайде и ние, мацки - барабар Петко с мъжете Mr. Green.
Фрида, благодаря ти за обяснението за Nikon Capture. Тия дни ще се престраша и ще го сваля, пък да видим. Ако имам въпроси, ще ви тормозя.
Хубав ден от мен!

# 85
  • Мнения: 1 117
охо, нови Тасоски снимки?
За мене въжетата!, шамандурата!, и залезът също, въпреки и даже заради светлинните аберации, много приятно стои.

За другия път, съгласна съм и аз. Така съжалявах, че не отидох в Мелник на представянето на Е3, а пък сега още повече, че има ли море, все едно къде!

# 86
  • София
  • Мнения: 983
Фрида, чудесни снимки си показала   bouquet Много от тях ми харесаха, но в тези двете ми останаха очите  Heart Eyes

   

# 87
  • в баира
  • Мнения: 861
Фифундрела, браво, страхотен детайл! Особено на жълтото си справила супер, като знам как избива тоя цвят...
Само дето скакалеца ти е "гъзлем"  Embarassed  към камерата, ама нищо  Hug
дай линк към профила във Фликър?
Гъзлем е, защото пустата му буболечка беше сигурно около сантиметър голяма и бая зор видях с фокусирането. Ето ми профила:
http://www.flickr.com/photos/14041076@N05/

# 88
  • Мнения: 11 329
Фрида, от вчера си ги отварям непрекъснато - истинска наслада за очите! Новите - също! Hug
Фифундрела, много хубави макро показваш! Добре дошла!
Муцунче, лалета ли си снимала - много интересни са станали!
Аз ви пускам една дъга от миналата седмица
http://www.flickr.com/photos/arwen-abendstern/2433146127/

# 89
  • Мнения: 2 242
MardiGras моля моля пак заповядай няма да се притесняваш  hahaha

Муцунке не се ослушвай - я виж как е нацъфтяло навън, музата сама ще те връхлети. Де ги лалетата? А снимки на малък Муцун.. сигурно е пораснало детето  Twisted Evil

Веч ти понатрупа опит с новия - кажи как е? фокус, бързина, острота....

да се похваля - намерих гледачка, и записах шифиорски (утре сутрин не ви препоръчвам разходки Mr. Green) Днес ми беше първият път- обяздих едно младо ауди (на 1 седмица). харесаааа мииии!!!!

Общи условия

Активация на акаунт