престъпна небрежност в детска ясла

  • 4 281
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Съжалявам много за случилото се.
Преди няколко месеца синът ми беше нахапан в яслата по подобен начин, само че по ушетата и по гърба.
Като видях снимките на детенцето ти все едно преживях всичко отново,  домъчня ми много и се разплаках...
Знам как се чувстваш, но незнам какво да ти кажа, за да те успокоя... Белезите от ухапаното ще минат, по-важно е детенцето да преодолее бързо психическата травма от случилото се.
Кураж и много сили на всички ви. Бъдете неотлъчно до детенцето и го дарявайте с много внимание и любов, за да се успокои,  да чувства сигурност да и забрави бързо за инцидента.
П.П. В нашия случай хапещото детенце бе насочено за работа с детски психолог, а сестрите  получиха дисциплинарно наказание-забележка и официално предупреждение за уволнение от работа.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 15:55 от Ulia

# 16
  • Мнения: 4 784
Егати и хапването и радостта!
Дано детето ти да се оправи по-бързо и да забрави преживения стрес!
На моя приятелка детето и беше наранено от друго дете в градината с пръчка в окото - бръкнало му, ама то не било кай знае какъв проблем, щяло да му мине. Това обяснение й дали лелите, когато майката отишла да забира детето си от градина и видяла зачервеното му око. Случката става преди обяд, но никой не е потърсил майката, да дойде да си види детето, при положение, че в градината нямали възможност за промивки, капки или каквато там помощ е би трябвало да се направи. След като майката попитала детето вижда ли, отговорът бил - "само с едното око", грабва го, води го в болницата, там офталмолозите потресени. Спешна помощи така нататък, добре че са уцелили свестни лекари, та са им обърнали подобаващо внимание и детето вече е добре, но беше на крачка от операцията, защото имаше разранена ретина. За съжаление обаче тя се отказа да се противопостави в градината.

# 17
Благодаря ви момичета за куража и съветите. Много такива безобразия се случват в детските заведения и няма за кога да оставяме нещата така безнаказано. На толкова много подобни случаи се наслушах покрай нашия, че не е за вярване. И какви нагли коментари има под публикацията във вестника и продължават-най-вероятно от самите виновници или техни приближени. А детето ми продължава да повтаря "мамо не искам гадината, не искам децата, децата хапят..." Още плаче насън, стряска се и маха с ръчички като че се пази. Пазете си децата и си търсете правата! Повиках btv, те заснеха материала, но още не са го излъчили. Говорих с детски психотерапевт, който ме посъветва да си почине добре детето, за да позабрави и после ако не мога да си позволя да си го гледам до 3г. възраст, да потърся ясла, която изобщо не прилича по външен вид на тази, която посещава до сега. А колко време ще мине и дали ще забрави, един господ знае.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 511
Дано да забрави милото. Cry
Намери възможност да си го гледаш до 3 г.,после направо на градинка.
Чакам развръзка и съответни наказания....дано да ги постигнеш.
В крайна сметка не пращаме децата си в тези заведения,за да се травмират психически и физически,а да са ни в помощ.
Кураж!  bouquet

# 19
  • Мнения: 804
Съжалявам много, че така се е случило с детенцето  Confused
Може ли само да ми кажете дали става въпрос за 48-ма ясла, която се намира до детската кухня? Записала съм там дъщеря ми за октомври и да отреагирам навреме ако говорим за едно и също детско заведение.

# 20
  • Мнения: 2 910
Това е безобразие, всички некадърни госпожи и лелки трябва веднага да бъдат уволнени и наказани!
Дано детенцето забрави какво е преживяло на яслата и скоро възвърне предишното отношение към децата.

# 21
  • Мнения: 131
Ех, майчета, така отдалече много строго съдите, но дано не ви се случва в кварталната градинка пред очите ви вашето дете да ухапе или нарани чуждо дете.
То е истина, че тези бели стават мигновено.

# 22
  • Мнения: 1 312

Просто с всеки изминал ден се убеждавам,че за нищо на света няма да запиша детето на ясла...

Аз пък с всеки изминал ден се плаша все повече и повече от момента,в който ще тръгне на градина.
Защото точно там е истинският хаос и несмогване от страна на госпожите.
Ако имаше начин да го държа в яслата щях да го направя,но уви няма.
Явно съм попаднала на хора...

Ужасно е неприятно станалота.
Дано не остане травма за детето и спомена избледнее.
Раните зарастват.

Синът ми беше с тъмно синьо петно от ухапване по бузата от едно от децата в първите месеци,когато тръгна на ясла.
Еднократно.
Скъсаха се да ми се извиняват и оправдават как станало за секунди.
Не ги упрекнах.
На другия ден майката на хапльото само дето краката не ми целува заради случката.
Грам вина не намирам у нея,нито в детето и.
Казах и,че просто няма за какво да се извинява-може да е всеки.

Синът ми беше супер свито и кротко дете,когато го закачаха се криеше в ъгъла,но не плачеше,просто наблюдаваше.
Сега се е научил да се пази,да си взима обратно играчките,да бута нахалниците и ако го ударят да си го връща.
Няма да го уча на смирение.
Искам да може да се защитава.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 444
Днес с дъщерите ми четохме статията за детето ти в "Телеграф" и коментирахме.Кошмарно преживяване за малкия най-вече, дано успее да се съвземе бързо милото.Въпреки това те съветвам да не оставяш случая ненаказан, защото не е единичен доколкото разбрах.Да стане инцидент веднъж-добре, не очаквали, не успяли да отреагират и т.н., но щом е имало предшестващи и щом знаят нрава на това момиченце, е това е вече престъпна небрежност и безхаберие.Вярно е, както пише по-долу една майка, че инциденти стават и пред очите ни, но тук не се касае за инцидент, щом са били наясно с изблиците на "радост" на това момиченце.Голямата ми дъщеря като малка удряше всяко дете, но аз не го позволявах и след като видях, че го прави непрестанно, дебнех като орлица да не посегне на някое детенце.
Не бъдете така крайни към яслите, има и много добри ясли и изобщо детски заведения.И двете ми дъщери посещаваха 50 ОДЗ от яслите до края, нямам думи да кажа колко доволна съм.Не е имало никакви проблеми и при двете, въпреки че става въпрос за дълъг период, те са със седем години разлика.Лелките в яслата са още едни и същи, директорката също е желязна, страшно изкъсо държи на реда и дисциплината.Яслата и градината там са безупречни и като отношение и като хигиена и условия................имат всичко, като допълнителни занимания, включително плувен басейн и плуване съответно.Та не бива да осъждаме яслите като цяло, според мен директорките са "визитната им картичка".Ако е стегната, сериозна, оправна и добре поддържана жена-всичко ще е ок, ако е някоя раздърпана, развлечена, с прорасли корени рошла-е тогава какво да искаме.Така е и с училищата-убедила съм се.
Бързо съвземане и забравяне на кошмара пожелавам на дечко и на вас, родителите му

# 24
  • Мнения: 9 973
 ooooh! ooooh! нямам думи
дано детето се възтанови бързо и забрави тази случка

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Weary Weary Weary Аз просто незнам какво да кажа,всичко в мен се сви като видях това.Нямам друг коментар,просто ми стана много мъчно за детенцето ти и за теб,и аз съм майка...... smile3518
и аз....нямам думи

# 26
  • Мнения: 1 049
Заведи граждански иск срещу тази институция. Искай мноого пари. Не че с пари щв върнеш времето и спокойствието на детето, но поне трябва да си платят за нехайството. Дете и куче, които хапят, не носят ни вина, ни отговорност. И двете се падат за собствениците / водачите / родителите / отговорните - за момента - възрастни. В случая това са възпитателите и директорът на Детското Заведение. Смятам, че си длъжна да направиш нещо - и то не само заради себе си и детенцето си. Аз лично не искам да плащам заплатите на тези особи.

Това би било пьрвото нещо, което аз бих направила. Ако не го направиш няма да има полза само от приказки, колкото и да се вьзмущаваме всички тук... Ужасно е.  Confused

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Weary Weary Weary Аз просто незнам какво да кажа,всичко в мен се сви като видях това.Нямам друг коментар,просто ми стана много мъчно за детенцето ти и за теб,и аз съм майка...... smile3518
и аз....нямам думи
И аз така........... Praynig

# 28
  • Мнения: 7 391

Аз пък с всеки изминал ден се плаша все повече и повече от момента,в който ще тръгне на градина.
Защото точно там е истинският хаос и несмогване от страна на госпожите.
Споко ,миличка! Не ядем деца в ДГ.Работя от много години като учител и няма " несмогване" и "истински хаос". Интересно ми е къде точно го видя /за хаоса говоря/ ?Това ,което със сигурност мога да ти кажа за твое успокоение  е ,че нито един учител НЯМА да се съгласи да вземе повече дори едно дете над регламентираната бройка,която по обновената наредба е 22. А за поведението на децата отговорността е обща.Колкото и да го учиш ,каквото и да правиш ,ако в къщи всичко това не е подкрепено от родителите полза 0.Там където се работи съвместно агресия няма. А където персонала се държи "на страх" /както беше писал някой/ нищо не се получава.И аз мога да кажа,че в петък висях на едно банково гише точно 45 мин за да ми се намери сметката,но това не значи,че всички банкови служители са смотаняци и мързеливци,които създават опашки и ти тровят нервите.
               

# 29
  • Мнения: 1 312

Аз пък с всеки изминал ден се плаша все повече и повече от момента,в който ще тръгне на градина.
Защото точно там е истинският хаос и несмогване от страна на госпожите.
Споко ,миличка! Не ядем деца в ДГ.Работя от много години като учител и няма " несмогване" и "истински хаос". Интересно ми е къде точно го видя /за хаоса говоря/ ?Това ,което със сигурност мога да ти кажа за твое успокоение  е ,че нито един учител НЯМА да се съгласи да вземе повече дори едно дете над регламентираната бройка,която по обновената наредба е 22. А за поведението на децата отговорността е обща.Колкото и да го учиш ,каквото и да правиш ,ако в къщи всичко това не е подкрепено от родителите полза 0.Там където се работи съвместно агресия няма. А където персонала се държи "на страх" /както беше писал някой/ нищо не се получава.И аз мога да кажа,че в петък висях на едно банково гише точно 45 мин за да ми се намери сметката,но това не значи,че всички банкови служители са смотаняци и мързеливци,които създават опашки и ти тровят нервите.
               
Естествено,че не значи,че такава е практиката.
Далеч съм от мисълта,че навсякъде цари хаос.
Обаче пусто не попаднах на едно мнение от заобикалящите ме майки с деца в ДГ,което да ме успокои.
Едните се били,надрани и насинени си ги прибирали,другите необлечени ходели,понеже не можели сами,пък госпожите не помагат-да не са в ясла,че да ги обличат,друго без чорапи по цял ден понеже не знае как да си ги обуе само,следващото пресъхнало от жажда,щото не говори много и не си казва,а никой не се сетил да му предложи вода...
Във филми на ужасите ме вкарват с тия разкази.

Общи условия

Активация на акаунт