Отговори
# 135
  • Мнения: 7
Аз съм в четвъртият месец чувствам се много добре и ще си работя до като мога а и работата ми е много лека

# 136
  • София
  • Мнения: 2 381
Пак се включвам. Не ми тежи работата, но почна да ми тежи пътуването. Слава Богу, останаха ми само 4 работни дни.  Grinning Сутрин съм ок, защото автобусът идва празен, а се качвам от 2-та му спирка, но вечер... И понеже съм слабичка, ако съм с връхна дреха почти не ми личи, че съм бременна. Прави ми впечатление, че в градския транспорт на бременни място да седнат правят само момичета и жени. Мъже - никога. Еми, не им е било до главата, за да знаят какво е.  #2gunfire Отклоних се от темата малко, за което се извинявам. 

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Работих, докато не започна да ме стяга корема от преумора и стрес и в началото на 5-ия месец излезнах в болнични. Повече не се върнах на работа, но не съжалявам, защото определено имах нужда от почивка и спокойствие. Всяка бъдеща майка решава сама за себе си, според състоянието й.

# 138
  • Мнения: 86
Работих до началото на 5 месец защото професията не ми позволяваше и без това

# 139
  • Мнения: 229
Аз спрях да работя в 9 седмица поради кървене.

# 140
  • Мнения: 247
аз работих само седмица след,като разбрах,че съм бременна
Обаче работата ми беше такава ,че не може бременна

# 141
  • Мнения: 220
Моята работа изобщо не е тежка и в началото мислех да работя до последно, защото и нямах никакви проблеми, но от влизането в 7 месец е някакъв ад. Не мога да ходя, боли ме кръста и дори не съм полезна и за фирмата, затова скатавам от работа. Ходя в 9 и 30 и си тръгвам в 12. Но и така не е лесно. Само разходки до офиса. А в къщи не ми е скучно, свалям си филмчета от нета и си лежа по цял ден.  Peace

# 142
  • Мнения: 678
Прения път излязох в болничен в 8 г.с. за задържане и си стоях вкъщи през цялото време. Не ми е било скучно - работата ми не е тежка физически, но психически  Crazy, а и това пътуване в тази луда, луда София  ooooh!
Сега съм доста по-добре физически, ходя на работа, но съм страшно изморена, аще повече, че малкия човек вкъщи не се интересува много, много че ноща е за сън  Mr. Green
Мисля си да изляза болничен откъмто юли, защото август идват 45-те дни - така в базата за изчисление на обезщетението ще имам само един месец в болничен. Но има много обективни причини да го направя - стоене до късно на рбота, 12 души в стая 4х5, заобиколена от всякъде с компютри и липса на климатик в стая със западно изложение. То сега не стига въздух, а какво остава за лятото.
Ако се чувстваш зле на работа наистина е по-добре да се останеш вкъщи. Нямам идея дали това, че не се тормозех през първата бременност допринесе синът ми да е лъчезарно, спокойно и обичливо дете, но ако е  дори само трошица допринесло съм готова отново да си остана у дома  Peace

# 143
  • Мнения: 523
По време на първата си бременност беше добре: не работех , а само ходех на лекции иот време на време имах по малко надомна работа . Обачес второто си дете какво нещо беше ....от преумора чак влязох в болница за задържане . И общо взето си мисля , че бременната жена не трябва да работи , а да си почива .Това е моето мнение.  Peace

# 144
  • Мнения: 94
Аз смятах да си ходя на работа до края, но в 5мес. получих кървене и от тогава съм в болнични. Изобщо не ми е скучно, обикалям бебешките магазини и си купувам ли купувам. Сега съм в 39г.с. и вече чакам срещата с малкото човече. Отпочинала съм, всичко съм си купила и подредила.
Наслаждавай се на бременността си.

# 145
  • Мнения: 697
Аз като забременях си мислех, че ще работя до последно. Да ама като гледам от сега колко лесно се изморявам май скоро ще приключа с работата. Смятам да си работя от къщи, защото излизанията много ми тежат. И както казаха някой мами, работата няма да избяга, сега по-важно е бебчето Simple Smile

# 146
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Я си стой вкъщи като мен! Трябваше да се друсам всеки ден до работа по 37км в двете посоки - общо 74км дневно, работя с хора и с мозъка си, което е яко натоварващо. Докторите ми казаха изрично да зарязвам работата щом искам да стана майка и да огранича всякакви рискове от проблеми до нула! Аз ги послушах и за сега удържам положението. Мисля да пробвам да ходя от началото на 7мия месец до началото на 45 дневния болничен за раждането - около 7 седмици, че имам за довършване някои неща, ама ако не съм добре без угризения ще трясна болничен и толкова. На тоя етап няма по-важно нещо от това да си износя бебето по живо по здраво и да направя всичко зависещо от мен да докарам бременността си до успешен финал! Съветвам те да направиш същото и не страдай от излишни предразсъдаци какво щели да си мислят колегите ти или хората - разбиране от околния свят не чакай, прояви се повече като егоист и мисли за теб и бебчо - това според мен е най-разумното поведение, защото най-отговорната мисия на жената в тоя свят е да стане майка, всичко друго е вятър и мъгла! Peace
Успех и леко бременеене! Hug
~~

# 147
  • Мнения: 346
az sam v 4etvartiq mesec.normalna mi e bremennostta, no rabotata mi e tejka-8 4asa sam na krak. ako imah izbor nqma6e da rabotq.taka4e ,ako moje6 po4ivai.kato si pomislq kakvo ni 4aka posle...nqma za6to otsega da se sasipvame.trqbvat sili i za posle.to iaz skoro 6te spra da se pravq na geroi.tatkoto da mu misli.ina4e prosto sam sviknala da sam nezavisima finansovo.

# 148
  • Мнения: 2 478
Работих до 7 месец,а спрях по настояване на съпруга ми и работодателя.
По-трудни ми бяха първите месеци,отколкото 4,5,6 и 7 месеци,през които ходих на работа.
Понеже когато спрях да работя беше зима,беше ми ужасно скучно вкъщи.Въпреки че не съм се спирала,пак е тъпо.  bouquet

# 149
  • София
  • Мнения: 80
Работих до края и ми тежеше, но стисках зъби и броях дните. А трябваше да си взема болнични...

Общи условия

Активация на акаунт