Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 733
  • 301
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 358
Уф забравих да питам Raya - usa - как закрепи втория етаж на тортичката newsm78 - тази последната ти на строителна тематика?

# 151
  • Мнения: 1 491
Първо да Ви поздравя всички с невероятните торити   bouquet

И след като за цветница бях болна, чак сега ще покажа тортата за свекървата "цвете"  Grinning
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5662448
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5662446
Само до толкова ми стигнаха силите ...  Embarassed Следващият път ще е по-красиво  Wink

# 152
  • Мнения: 592
Бъни, не полzвай бои zа яйца, да дори и немски да са, не стават zа ядене. newsm17
Поzдравявам вси4ки zа хубавите торти   bouquet
ВръЩам се наzад да раzглеждам с подробности.

Някой бе питал zа проzра4ното кухненско фолио, дано да не се повтарям, има го в по_големите харнителни махаzини на ролки eto taka

# 153
  • София
  • Мнения: 2 658
Gushanka, страшна тортичка, както винаги  Simple Smile
violetblue, много хубави цветенца си направила, браво!

# 154
  • Мнения: 818
ПРекрасни торти сте направили момичета   bouquet  bouquet  bouquet

Имам питане-преди време Танита беше писала относно  кондензирано мляко,вместо да се вари 2-3 часа на котлон да се направи в микровьлнова фурна,беше дала и точни обяснения-на каква мощност,колко минути.Не мога да намеря тази информация,та ако някой може да ми помогне ще бьда благодарна.

# 155
  • Мнения: 818
ПРекрасни торти сте направили момичета   bouquet  bouquet  bouquet

Имам питане-преди време Танита беше писала относно  кондензирано мляко,вместо да се вари 2-3 часа на котлон да се направи в микровьлнова фурна,беше дала и точни обяснения-на каква мощност,колко минути.Не мога да намеря тази информация,та ако някой може да ми помогне ще бьда благодарна.

# 156
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За разточването на чаршафи, някой беше споменал, че ползва хартия за печене. Последната торта я правих така и става перфектно. Хартията не се мачка и лесно се отлепя.

# 157
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Влизам на бързичко да ви поздравя за прекрасните тортички момичета. Аз нямам никакво време за торти сега, но пък виждам, че вие с пълна пара творите. Чудесни сте!   Hug. Понякога ми се ще да има повод да се развихря, ама с тая диета дето подхванах не е много здравословно да правя  тортички  Joy. Голямо изкушение е за мен, а трябва да се отслабва  Mr. Green

# 158
  • София
  • Мнения: 2 658
ПРекрасни торти сте направили момичета   bouquet  bouquet  bouquet

Имам питане-преди време Танита беше писала относно  кондензирано мляко,вместо да се вари 2-3 часа на котлон да се направи в микровьлнова фурна,беше дала и точни обяснения-на каква мощност,колко минути.Не мога да намеря тази информация,та ако някой може да ми помогне ще бьда благодарна.
До колкото си спомням беше на най-ниска степен за 12 минути. Аз пробвах малко количество, защото обичам банан залят с такова мляко, но не съм много доволна. Много кипи и трябва в дълбок съд да го сложиш и поне на мен въпреки, че потъмня, нямаше такъв карамелен вкус. Ако някой го е пробвал и му се е получило да каже как е станало.

# 159
  • Мнения: 972
Момичета аз пак ви изпуснах, пропуснала съм да се разпиша в новата тема, която е вече на привършване  Whistling
Новите торти са просто страхотни, изпълнението е по-добро отколкото в сладкарниците. А за вкуса не се и съмнявам, че е много по-добър  Heart Eyes
Всичките торти цветя ми харесаха много  Peace

# 160
  • Мнения: 1 173
Уф забравих да питам Raya - usa - как закрепи втория етаж на тортичката newsm78 - тази последната ти на строителна тематика?
първия етаж е Наполеон ( с правено от мен тесто Джема беше дала рецептата), така че се получи здрава основа, и не съм слагала никакви подпори. Мислех да слагам от тези дървените пръчици( даже не знам как се наричат), но нямаше нужда. Втория етаж е Династия, исках върху нея да сложа Рафаело , но ми се стори че няма да издържи и се отказах от третия етаж. Династията е върху картонена подложка , това е.

# 161
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Днес правих една торта за великденско мероприятие.

# 162
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Моля, кажете, сиропират ли се блатовете на торта Татяна?Благодаря предварително!

# 163
  • Мнения: 234
Ето това е първия варинт на желаните подаръчета. Но това тесто което имам много трудно се разточва. Дали има начин малко да го размекна без да стане лепкаво

# 164
  • Мнения: 11 747
Блатовете на торта Татяна не се сиропират.
Аз ги мажа с крем от заквасена сметана и пудра захар, става леко рядък. Най-хубава е след 24 часа, когато е поела добре от крема и е омекнала. Нещо разкошно е! Това ми е любимата торта! Peace

Общи условия

Активация на акаунт