Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 762
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 830
Олее, докато се огледам и вие сте на 12 стр Simple Smile
В неделя детенце има рожден ден и ще тортоправя. Този път крема ще е ганаш. Отивам да ви чета.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 355
Ето я и моята първа тортичка, доста скромна, пред вашите творения, но като за първи път съм доволна, като се има пред вид, че вече два дни я правя Laughing

# 227
  • Мнения: 592
Фирмата производител е Schwartau /поразрових нета, май ще се окажат диетични неща, но не съм сигурна/ . Малката разфасофка марципан е 200 гр и струва 4,39 лв. Голямата  300гр. - 8.77 лв....Освен това има и два вида кувертюр. Единият е натурален - 55% какао. Другия е млечен. Разфасофки по 150 гр. цена: 3.91. Взех от натуралния тъй като тук в къщи си падаме по вкуса на горчивия шоколад. Не устоях на изкушението и гризнах малко.... не  е лошо.  Thinking Марципана обаче не смея да отворя, за да не изсъхне. Ако някой е ползвал тези неща, нека докладва тъй като аз ще творя чак в събота.
p.s. За съжаление не мога да кача снимки, тъй като съм новак тук във форума и нямам права. /или аз нещо не се справям/ Ако някой прояви интерес, мога да му ги пратя на e-mail или в чат. Поздрави!!!!


Schwartau e  супер ка4ествена марка, имат  много хубави продукти и сладка. Не си сгреШила, не правят само zа диетици, макар , 4е проиzвеждат и сладка zа диабетици.  След отварянв стрябва да го поомесиШ с пресята пудра zахар , оцветяваШ и е готов zа употреба. Ако ли не, тогава с фолио_ в хадилника. Аz днес купих 2 по 200 марципан на фирма Zentis, те съЩо са добри.

Добър ве4р на вси4ки , поzдрави zа раzкоШните торти   bouquet
Нека не ви иzброявам поименно, да не пропусна някой.

А сега имам важен въпрос. Купих си on line Фондант и моделираЩа маса ето ги Фонданът е пакетиран с неЩо като целуфан и въzдух, а моделираЩата маса в консервна кутия. Как да ги съхранявам след като см ги отворила?
Предстои ми рожден на дъЩерята, но оЩе преди това искам да се пробвам с торта и покритие от фондант. Да  не ми иzсъхне моделираЩата маса?

# 228
Как не ви е жал после да ги ядете тези красиви торти? newsm78
За това аз ги правя по -простички, Whistling така и така после ще се изяде. Wink
Аз приключих с печенето на блатовете за торта Татяна , но много сладки ми се струват.Утре ще направя крем и ще я сглобя, че вече едва гледам. #Crazy

# 229
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

А сега имам важен въпрос. Купих си on line Фондант и моделираЩа маса ето ги Фонданът е пакетиран с неЩо като целуфан и въzдух, а моделираЩата маса в консервна кутия. Как да ги съхранявам след като см ги отворила?
Предстои ми рожден на дъЩерята, но оЩе преди това искам да се пробвам с торта и покритие от фондант. Да  не ми иzсъхне моделираЩата маса?


Момичета нямам думи - темата за кратко време е изпълнена с прекрасни торти и идеи - не стигам да ви чета и да се възхищавам!   bowuu  bouquet Hug

Николета, това в консервената кутия е гъмпаста - с нея се правят само цветя (може да се разточва до прозрачност) и изсъхва моментално. За фигурки и покритие не става!Но не се яде! Не е уж отровна, но не се препоръчва за ядене! Peace

# 230
  • Мнения: 1 173
нико_лета аз правих същата моделираща маса миналата седмица. Завих си я в кухненско фолио(прозрачно) после в една торбичка(от тези с циповете отгоре) и сложих в пластмасова кутия в хладилника. Но мисля да си я "вакумирам" с машинката на мъжа ми (той си запечатва суджуците с нея). Така най-сигурно. За фондана може и да не го слагаш в кутия-аз само във фолио и в торбичка го съхранявам.
 Да попитам за Трюфел , пекат се блатове (като Династията и Гараш , тънички) , че нещо от рецептата това с "окръжностите "не го схванах newsm78

# 231
  • Мнения: 1 122
Благодаря на всички за пожеланията!  love001

sillsav
страхотна торта.  bouquet А картичката ти ли я прави?

Аз съм си и аз така си правя шок. глазура, като добавям и малко шоколад.

Джиджи-биджи като за първи път е много добре.  newsm10

# 232
  • Мнения: 1 122
raya_usa очертаваш си кръгове в/у пекарска хартия и сипваш от сместа тъничко като платка. И така изпичаш около 5 броя. Поне при мене беше толкова.

# 233
  • Мнения: 200
Николета-прилича ми на моя фондан дето ми го изпратиха от Италия.Ужасно лепне и много ме измъчи.Pina-ми даде идея да го разтопя малко и после да го излея върху фолио-като започна да се стяга го сложих върху тортата.Тук е момента да благодаря на  Pina   bouquet
Най- ми е лесно с готовата моделираща маса.Днес правих шоколадовия фондан от 1 ва страница.С натуралния шоколад стана перфектен,но реших да направя и с бял шоколад -и тои много лепне.Правих няколко рози-хубави станаха,но искам с остатъка да покрия тортата и не знам как?Ако сложа пудра захар дали ще се повтвърди малко,че сега е много лепкаво?
 Аз съм си -на мен пък точно окрасата ти ми хареса-как постигна този ефект?
stasi-поздравления на рожденичката -  жива и здрава!

# 234
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
asti този ефект постигнах като с бял шоколадов топинг направих кръгове и после с клечка за зъби издърпах линии веднъж от центъра към края и после обратно и така... Лелееее какво обяснение дадох Embarassed дано си разбрала Rolling Eyes

# 235
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета страхотни торти напълнихте ми очите с красоти.  bouquet  bouquet  bouquet
Няма да съм много редовна сред вас....поне докато не се появи повод за торта.
Ама сега има забрана от мъжо, да го изкушавам.... Embarassed

 Hug
Mарче, за оцветявах млечния марципан на Наталина със течни бой от тубички, но за борчета счуках боя от таблетка на прах в хаванче и с месенето стана еднородна и много наситена ..като предварително проверих Е-тата да не прецакам нещо. Разточвай между кух.фолио няма да съжаляваш става гладко тънко и най-вече лъскаво.
Успех...  bouquet

stasi76, прекрасна торта, да ти жива и здрава дъщеричката.

Пожелавам ви мили сръчни майсторки, не стихваща изобретателност и творчески дъх.
Сърдечни прегръдки от мен.   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 07:08 от ivalex

# 236
  • Мнения: 200
Аз съм си-разбрах  bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 2 118
stasi, да ти е вечна радост рожденичката!

sillsav, много красиво!

Всички, които не споменавам поименно, моля да ме извините, но ужасно ми се спи и не рискувам да объркам авторство  bouquet

А не спя, защото се мъча над един Магнетен и май този път положението е неспасяемо....Как така 1 път човек прави крем млечен и за около 400 мл 1 1/2 сл нишесте му стигат да направи крем, който можеш да режеш, а за 1л 8 с.л. (брашно и нишесте поравно) водят до рядка каша, а шоколадът изобщо нищо не стегна...Спомням  си подобният на този крем от първата ми Династия, стана много твърд...Е, къде греша, като нищо от технологията не съм променила...Така де, с 2 думи, нарязах тези ленти и сега не мога нишо да завия, защото кремовете изтичат...слагах желатин, доварявах в МВ...сега изстиват на терасата и ако след малко нищо не се е променило...просто....утре ще мисля спасителен вариант...
Моля, нека който има нещо да каже по въпроса за тези млечно-яйчни кремове и в частност за този на Магнетен, да сподели...Знам, че на Йоли рецептите са добри, не се съмнявам в нея, къде обаче аз греша? Това е по-важното, а то, че нещо ще пригодя и торта може и да има е второстепенен въпрос.

Преместих ги във фризера, ще използвам времето да коментирам още от нещата тук -
- на "3 уши" има и немски течни/гелоподобни бои - зелена, жълта, червена, синя
- petja, радвам се, че ти се е получило с шоколада и глюкозата...трябва някой ден пак да направя, само с тази маса са ми се получавали гладки и тънки краища на листенцата на цветята:)
- разликата в цените на Wilton тук, в Европа и в Щатите е невероятна, не си я обяснявам, особено за другите Европейски страни - поне двойно по-скъпо...
- Пепи, благодаря за Великденските идеи и за информацията за "Слънчоглед"

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 00:20 от dimitrina73

# 238
  • Мнения: 484
Пепи,страхотни торти си показала!
stasi76,Честита ти рожденничка!Тортата е много сладка!
sillsav,оригинална,особено с картичката!
Аз съм си,Джиджи-биджи smile3501 smile3501

dimitrina,аз правих подобен крем и след вторият ми опит все ставаше на вода,а при моята рецепта се слага и желатин,даже последният ми път се пресече,и аз много се чудих.Единственото,което ми хрумва е да сложиш сгъстител за сметана,то пък сметана вътре няма.При моя вариант накрая се слага разбита и сгъстителя и при мен не свърши работа.
Е,май с нищо не ти помогнах,но поне ти правя компания.Аз мъдря торта за Велекден-кола или камион,е мисля да добавя и нещо Великденско все пак.Не ми се ще да е Варната,мисля да направя Млечния марципан на Наталина.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 118
Ами, през нощта в хладилника нещо им се случи на тези кремове и се посгъстиха, не знам от желатина ли, от доваряването ли...
irinka, то има и при мен разбита сметана накрая, но малко и след последните "спадителни акции" остана абсолютно незабелязана...
Все пак рано-рано тази сутрин успях да я сглобя, но вътре напъхах доста сламки (хоризонтално), за да не се разтвори...Мисля, че ме чакат допълнителни ядове с декорацията, но...каквото стане-стане.
А за кремовете, няма да се оставя така, следващият път ще ги варя до премаляване, макар че някой тук беше писал, че има една "точка" на варене, след която пак се втечнява...Ще търся информация и ако намеря и потвърдя, ще я събщя на всеослушание, че аман от "загадъчни хитринки и чалъми"...

Общи условия

Активация на акаунт