Работа след майчинство!

  • 2 215
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Ако нямате нищо против искам да използвам темата, за да задам един въпрос:
Моя приятелка в България се върна след 3 години на работа. В това време заплатите са били актуализирани, и в момента й отказват такова актуализиране. Някой сблъсквал ли се е  с такъв проблем и ( ако знае) кой нормативен документ обяснява правата на приятелката ми в този случай?

По темата - където живея не се дават болнични на родители за болно дете, взимаш си дни от отпуската или
се оправяш с баби, лели, стринки, гледачки или както можеш.
  Нямам против да си наема гледачка ,понеже няма на кого да разчитам за целодневно гледане!Колко семейства могат да си позволят това при нашия стандарт?А ,когато шефовете не търпят отсъствие ,няма значение дали си взимаш болнични или отпуска.
  От друга страна ,когато съм в болничен имам достатъчно време за игри с малкия и той е доволен ,че когато му е лошо мама е до него!
   А по въпроса с актуализирането на заплатата,кой й отказва такова?Аз имах такъв проблем след майчинството,но не знам дали може да се прави сравнение между двата случая!Има сайтове ,където адвокати и счетоводители отговарят на такива въпроси.Може би те ще ви насочат по-точно!?

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Децата ми не са само мои, те си имат и татко. Не съм имала никакви проблеми с децата, когато започнах работа. Малката беше на 1г. и 3м., когато се върнах в училище. Като учител имах по-малко заети часове извън дома и се комбинирахме с таткото в отглеждането на децата. Сега започнах друга работа на пълен работен ден, а малката ще тръгва на градина.
Не е толкова трудно да си работеща майка, поне при мен е така. Нищо че живея в малък град, в който трудно се намира работа, аз пак успях да си подредя така нещата, че да е удобно за мен, а не за работодателя ми. Изобщо избягвам работодатели, които не биха се съобразили с мен.

Общи условия

Активация на акаунт