дайте идея как се приготвя свински мозък

  • 17 292
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
Преди малко си говорих със свеки и тя ми каза, че приготвя само агнешки и телешки, свински мозък никога не била правила. Така че извинете за объркването. Обясни ми, че го сварява и после леко го запича във фурната със сол и малко масло.

# 16
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Деликатес едва ли е.  Thinking Първо - в заведенията не се предлага свински като деликатес, а само агнешки. Второ, рецепти в разни реномирани сайтове с такъв продукт няма, както и изобщо много рецепти за свински мозък. Е, отровен не е, но деликатес...  newsm78 И като най-голям довод - хората по селата, дето колят свиня и прасета, винаги го хвърлят, хем те общо взето не употребяват само козината и копитата на прасето  Grinning Така поне знам аз, де, но може и да греша. Както например в някои краища ядат белите дробове на животните, в нашия край (Врачански) не се ядат  Stop  Знам, че и около Монтана не ги ядат. Да споделят и други как е  Simple Smile

Нито в Пловдивско и Пазарджишко , нито в Софийско съм виждала да се яде свински мозък. Телешки и агнешки обичам , но свинският май е много богат на холестерол и никога не съм виждала рецепти с него.

# 17
Яде се разбира се. Истински деликатес е!

Предполагам някой може да се притеснява от болести - доколкото си спомням някакви тении се размножавха в мозъка... естествено, важно е да се сготви добре Simple Smile

# 18
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте момичета пиша с голямо закъснение защото отсъствах от вкъщи та  значи свинския мозък го купих от магазин месарски във Варна сварих го като в тенджерата сложих глава лук на 4 морков на 4 целина сол като се свари го отцедих и го запържих в чисто масло трябва да ви кажа че всички в къщи си облизаха пръстите стана превъзходно свеки ме пита колко струва а мъжа ми вика 8 лева много е скъпо а представете си купих го за 2,20 лв килото купих 1,2кг стигна за 5 човека та смятам пак да купя

# 19
  • Мнения: 4 585
По скоро не бих ял мозък от крава, заради болестта луда крава,
защо да не се яде свински, ние правим пастет от сварена свинска глава - всичко
и черния дроб сварен, като се смели фино и с подправки и се заварява в бурканчета.

# 20
# 21
  • Мнения: 4 585
Като казвате че не се яде, кажете защо де, моля.
Да пълним форума с постинги. яде се. не се яде. яде се.
И не ми казвайте, че от кланиците също го хвърлят.
Като не се яде, защо се продава?
Ако е само за холестирола, французите и аз го морим с червено вино.
Има рецепти, как да няма
http://www.receptite.com/recepta.php?r=1970 - австрийска, или ний сме по-гнусливи.
http://club.biberonbg.com/read.php?6,162032

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 13:13 от Вълкът

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
По нашия край- Старозагорския свинския мозък също не се яде  !
Когато колят прасета на село - мозъкът се хвърля.
За съжаление - незная защо
А по нашия край, Старозагорския, не се хвърля, което показва, че е въпрос на разбирания и вкус.



Общи условия

Активация на акаунт