Надомна работа

  • 103 547
  • 165
  •   2
Отговори
# 90
Цитат на: irina
О, я стига! Ти прочете ли изобщо как лъжат вътре? Какво означава отстъпка за клиента до 300%. Такова нещо като отстъпка 300% няма! При 100 % отстъпка стоката е напълно безплатна. И за мен 90 лв. не са без грам инвестиция! Не че не могат да се намерят, но си е лъжа че е без инвестиция. И 20 лв. да са, пак е инвестиция!. И ако беше толкова лесно и бързо да забогатееш без нищо отдавна щеше да е заета нишата! Бъди сигурна!

Е, няма стига!
Бъдете коректна!
Не знаете как се прави калкулация, а викате стига.
Пример:
1. Лекар си поръчва стикер за табелка на вратата - 1 лист. (проектиране, оформяне, разпечатване - 3 лв - лекаря доволен и ми вика "Ууу, то без пари!) - значи 3 лв за лист.
2. Баничар си поръчва стикери за баничките - 100 листа (проектиране, оформяне, печатане, рязане, опаковане - 50 лв - 0,50 лв за лист.
Въпрос - колко е отстъпката от 3 лв до 0,50 лв за 1 лист??
Този процес се нарича изготвяне на калкулация и Ценова листа.
Почива на чисто математически и счетоводни правила.

Инвестиция е да влагате пари в техника, оборудване, съоръжения...
И действително може да се започне без техника, стъпка по стъпка, с реинвестиране на част от печалбата...

Иначе, Вие и за училищното образование ще кажете, че си е инвестиция и то си е такова.
Но дали реализирате тов, което знаете или не - това зависи от Вас.
Желателно е да го реализирате, иначе инвестицията Ви остава непокрита.

А дали да се заемете с производство на стикери - мислете. Не е задължително някой да Ви обучава и да му плащате за това. По метода на пробите и грешките за 2 - 3 години може и да самообучите (надомно). Но ако ползвате готова консултантска програма, ще си спестите 2 - 3 години и само след 2 - 3 седмици ще сте налиния.

Правилото, което все още трудно осъзнаваме е, че "Времето е пари!"
Simple Smile)

# 91
  • Мнения: 2 584
надомно съм правила торбички за подаръци, но не са ми искали пари или да си купя матерялите, ходих при тях показаха ми как става и ми дадоха работа, после като свърших занесох готовата продукция и след като я видяха ми платиха
това да искат пари предварително е измама, печели само този който те е изглъгал, и колкото и да се пънат новорегистрирани не могат да ме убедят в противното
и как точно се правят стикери от дома newsm78

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:11 от rut

# 92
  • Мнения: 1 168
Цитат на: irina
О, я стига! Ти прочете ли изобщо как лъжат вътре? Какво означава отстъпка за клиента до 300%. Такова нещо като отстъпка 300% няма! При 100 % отстъпка стоката е напълно безплатна. И за мен 90 лв. не са без грам инвестиция! Не че не могат да се намерят, но си е лъжа че е без инвестиция. И 20 лв. да са, пак е инвестиция!. И ако беше толкова лесно и бързо да забогатееш без нищо отдавна щеше да е заета нишата! Бъди сигурна!

Е, няма стига!
Бъдете коректна!
Не знаете как се прави калкулация, а викате стига.
Пример:
1. Лекар си поръчва стикер за табелка на вратата - 1 лист. (проектиране, оформяне, разпечатване - 3 лв - лекаря доволен и ми вика "Ууу, то без пари!) - значи 3 лв за лист.
2. Баничар си поръчва стикери за баничките - 100 листа (проектиране, оформяне, печатане, рязане, опаковане - 50 лв - 0,50 лв за лист.
Въпрос - колко е отстъпката от 3 лв до 0,50 лв за 1 лист??
Този процес се нарича изготвяне на калкулация и Ценова листа.
Почива на чисто математически и счетоводни правила.

Инвестиция е да влагате пари в техника, оборудване, съоръжения...
И действително може да се започне без техника, стъпка по стъпка, с реинвестиране на част от печалбата...

Иначе, Вие и за училищното образование ще кажете, че си е инвестиция и то си е такова.
Но дали реализирате тов, което знаете или не - това зависи от Вас.
Желателно е да го реализирате, иначе инвестицията Ви остава непокрита.

А дали да се заемете с производство на стикери - мислете. Не е задължително някой да Ви обучава и да му плащате за това. По метода на пробите и грешките за 2 - 3 години може и да самообучите (надомно). Но ако ползвате готова консултантска програма, ще си спестите 2 - 3 години и само след 2 - 3 седмици ще сте налиния.

Правилото, което все още трудно осъзнаваме е, че "Времето е пари!"
Simple Smile)

Прекрасно знам как се прави калкулация. А сега пак прочетете фразата "отстъпка до 300%", вземете една произволна сума, напр. 10 лв. и сметнете колко са 300% на 10 лв. Аз ги изкарвам към 30 лв. Хайде сега извадете 30 лв. от 10 лв. и какво получавате?
А според вас колко процента е 2,50 лв. от 3 лв.? Ми не е 300%?

А това че инвестициите са влагане на пари в машини и съоръжения изобщо не е вярно. Разбира се и това е инвестиция, но инвестициите далеч не се изчерпват само с машини и съоръжения!

# 93
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Поначало, всяко едно "кандидатстване" някъде е унизително - пишиш, описваш, гиздиш се - сякаш ще те купуват. Когато работиш за себе си, само клиентите са тези, които те оценяват. Имаш клиенти - оценен си. Нямаш клиенти - замисляш се.

Това е още една разлика между нас - аз пиша /респективно пишеш Wink /. И да купуват те. Точно така е ако е за работа, а ти си качваш цената с описаните действия. След което може да решиш да не се продадеш. Никъде по пътя обаче не ти искат пари.
Никак не ми харесва някой неособено възпитано и почти скандалджийски да ме поучава. Особено безпочвено.

Мен не са ме оценявали така за надомна работа. Аз оценявах и намирам подхода "плати да те пробвам" за унизителен. Съответно не го прилагам. Това не е франчайз за да говорим за плащане. Но дори и тогава, както намеквате в последния си пост, плащащия дава пълна подкрепа на платеца и залага името си. Неща, които прокламираните схеми не дават.

Отделно за мен да дам едни пари и немалко време в неуредени отношения си е загуба на време. Да беше семинар, обучение курс - да. Но надомна работа, за която се плаща за вход....  и да с е оправдава с калкулации. Несериозно е. И е некоректно.

ПС Времето също е инвестиция. Добавянето и на плащане, вече прави нещата прекалени.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
...Например, може да се печели от производството на стикери от къщи - обучителна програма и консултантско съдействие има тук:
http://nadomno.forumy.eu/forum-f3/topic-t35.htm
Както казах, има хиляди други начини - на същия адрес има доста идеи и програми, но той е подходящ само за "сериозни, делови, предприемчиви и амбизиозни хора", а не за между другото. Simple Smile)

http://seoblackhat.com/wp-content/uploads/2009/03/wow2.JPG
 Laughing

# 95
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Grinning

# 96
  • Мнения: 19
Най-сигурное  да работиш за себе си надомно наистина - текстообработка, дизайн, преводи, шев, уроци някакви и от този род неща или да работиш от къщи за познати. Или пробвай по обява, но провери условията внимателно.


Момичето явно няма тези знания ,за такъв вид работа.Сещате ли се,че има и различни от вас????

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Най-сигурное  да работиш за себе си надомно наистина - текстообработка, дизайн, преводи, шев, уроци някакви и от този род неща или да работиш от къщи за познати. Или пробвай по обява, но провери условията внимателно.


Момичето явно няма тези знания ,за такъв вид работа.Сещате ли се,че има и различни от вас????
Брей, че нервна история. Какво толкова те ядоса в горното изказване, душко?

# 98
  • Мнения: 68
моля ви даите идея за реална надомна работа самотна маика съм и не мога да си намеря работа коиато да е саобразена с работното време на яслата

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 6 996
надомно съм правила торбички за подаръци, но не са ми искали пари или да си купя матерялите, ходих при тях показаха ми как става и ми дадоха работа, после като свърших занесох готовата продукция и след като я видяха ми платиха

Дай повече информация за фирмата, за която си ги правила. Име, сайт и т.н.

# 100
  • Мнения: 196
Здравейте,
позволявам си да вдигна темата, защото имам две свободни места.
Търся двама души за писане на материали и качването им на интернет-сайтове. Трябва да имате постоянен достъп до интернет и компютър, да владеете книжовния български език и най-вече да умеете да пишете. Журналистическият опит е предимство, но не е задължителен. Работата ще ви отнема около два часа на ден и е идеално подходяща като средство за докарване на допълнителен доход. Плаща се авансово на всеки две седмици.
Ако проявявате интерес, пишете ми на georgieva.tb@gmail.com
Наличието на автобиография се приветства.

# 101
  • Мнения: 0
Моля, някой предлага ли реална надомна работа?
Благодаря предварително!

# 102
  • Мнения: 18
Навсякъде предлагат правене на подаръчни торбички. Опитах и аз, като работих 3 дни по 6 часа. За 18 часа успях да изработя 100 торбички/много операции-сгъване, лепене/.Платиха ми на торбичка по 0.025лв. А , сметнете колко изкарах-2.50лв. за 3 дни. На шефа му казах по тела да дойде да си взема торбите, лепилото и кофите. Той пък решил да ми отпусне двойно , та беше пратил 5 лв. Та и аз се заблуждавах,че ще правя по много и ще свикна, ама нещо сметката не излезе накрая.

# 103
  • Мнения: 562
Опитно зайе не бих станала.  Naughty

# 104
  • Мнения: 515
Навсякъде предлагат правене на подаръчни торбички. Опитах и аз, като работих 3 дни по 6 часа. За 18 часа успях да изработя 100 торбички/много операции-сгъване, лепене/.Платиха ми на торбичка по 0.025лв. А , сметнете колко изкарах-2.50лв. за 3 дни. На шефа му казах по тела да дойде да си взема торбите, лепилото и кофите. Той пък решил да ми отпусне двойно , та беше пратил 5 лв. Та и аз се заблуждавах,че ще правя по много и ще свикна, ама нещо сметката не излезе накрая.


Божеее господи това си е подигравка с хората  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт