Обилна менструация

  • 10 901
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Виви, непременно отиди на доктор, за твое успокоение. Не се задължително да има някакъв сериозен проблем, но е добре да се прегледаш. Късмет и пиши какво е станало!!!  Praynig

# 16
На мен ми бяха казали, че трябва да приемам вит. К, но не помня в какво количество.
Витамин К се съдържал в зеленолистните зеленчуци, аз наблягам на зелените салати и спанака, има ефект.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
Метергин е лекарство,което се изписва за спиране на кръвотечението. Все пак е хубаво да идеш на лекар, но щом от край време така се омазваш предполагам е физиология и нищо друго. Аз имам обилни и необилни месеци, а отгоре на всичкотото от силното кървене имам анемия!

# 18
  • Мнения: 19 307
Бях на лекар и се оказа, 4е имам малка киста. Най-странното е, 4е преди това са били пове4е, но явно гинекологът не е с4ел за нужно да ми каже ooooh!
В крайна сметка каза, 4е не е необходимо да правя нещо. Ще пия само противоза4атъ4ни за регулиране на цикъла, който бил по-обилен, защото ми идва на всеки 30-35дена.

# 19
  • Мнения: 87
Ще отида на лекар, но моят гинеколог е в отпуск до края на месеца и исках да попитам какво може да е.Пила съм и противоза4атъ4ни и е малко по-добре, но не намалява кой знае колко.
А за миомата и полипите мислех, 4е след като съм била бременна и са ме гледали на ехограф, ако имаше нещо такова, са щели да го видят  newsm78
Уф, малко се притесних.

ами миомата може да се появи след раждането. при мен беше така. но няма страшно. тя се наблюдава на всеки 6 месеца. на мен ми препоръчаха една спирала, която била с хормонална "торбичка". казва се мирена доколкото си спомням и сигурно ще си я сложа, макар че е доста скъпа - 250-300 лв и като се сложи и някой друг лев за поставянето. но аз имах и друг проблем с шийката на матката и трябваше първо него да оправя. сега като отида на контролен преглед ще ми кажат какво да правя.

# 20
  • Мнения: 352
И аз имам същия проблем. Вече 3 пъти след второто раждане е ужас някакъв. Преди малко прочетох,че нормалното количество е 50мл. ShockedПри мен поне 1литър е. Ако не и повече. втория ден ми е вече лошо и не мога да стана. след празниците отивам непременно. Въпреки,че бях 3 пъти след раждането и ми направиха прегледи тогава за болки в корема/още не ми беше дошло-кърмех/Нямаше нищо тогава, но сега ще искам друго мнение.

# 21
  • Мнения: 87
Отиди обезателно на лекар. При мен нещата леко се влошиха, вече възлите са 4 и то единия е големичък - над 6 на 6 см. Другите са по-малки, около 4 и 2 см, ама като са общо четири не е много приятно.
Аз в момента не съм в България и мога да ти кажа, че тук ми предписаха обикновени хормонални противозачатъчни, които са дори безплатни. Така че ако ти се натискат българските лекари с тази скъпа спирала Мирена, имай предвид, че има и други варианти. Все пак ти пожелавам да не е миома.
Кръвотечението ми го спират с Tranexamic Acid, ама досега са ми го предписвали само един път, защото имах кървене почти месец.

# 22
  • Мнения: 144
Метергин е лекарство,което се изписва за спиране на кръвотечението. Все пак е хубаво да идеш на лекар, но щом от край време така се омазваш предполагам е физиология и нищо друго. Аз имам обилни и необилни месеци, а отгоре на всичкотото от силното кървене имам анемия!

Миличка лекар ли каза че с  метергин се спира кръвотечението, направо ме шашна, аз когато родих ми го биеха венозно , но моя гинеколог каза,че е за да предизвиква контракции на матката/ аз раждах със секцио/ #Crazy

# 23
  • Мнения: 144
Аз така се отнсох с тоя метергин, че забравих да кажа на авторката на мен за кистата ми бяха изписали прималут нор и вит.К

# 24
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Метаргин ми изписа моят генеколог след кюретажа.
Спирала "Мирена" намалява кръвоизливите при менструация.

# 25
  • Мнения: 87
За спиралата Мирена е точно така. Въпросът е, че има и други хормонални противозачатъчни, които вършат същата работа. Казвам го, защото на мен когато ми говореха за тази спирала не ми се даваха толкова пари, а тогава имах и други проблеми с шийката на матката и ако се наложеше интервенция, както и стана, тази спирала трябваше да се махне и дотам - след това слагай нова. Но нито един лекар не ми предложи алтернатива, което ме навежда на противоречиви мисли... newsm78

# 26
  • Мнения: 19 307
Да доклдвам какво стана при мен, въпреки че темата е стара. Изписаха ми Бела Хексал 1 месец. Това са силни противозачатъчни. После минах на по-леки и пих няколко месеца. Цикълът се регулира и не е така обилен, нямам и никакви болки Промених междувременно и начина си на хранене. При мен и друг път цикълът доста се е влияел от храненето. Днес пак ходих на лекар и каза, че все още имам малки кисти леко удебелена лигавица в матката(не знам как точно се казва), но не били проблем Rolling Eyes Не знам на това може ли да се вярва.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
Само да вметна, че Метергин не се приема ако имате вътрематочна спирала.

# 28
  • Мнения: 743
И аз съм така.Даже съм се наканила да си купя памперси за възрастни за през ноща,че ми писна да се събуждам плувнала и изпоцапала всичко!И мисля че и това е причината анемията постоянно да ме гони.И преди да родя бях почти така,но тогава и ме болеше много,а сега не,изобщо.Съвсем леко усещам само овулацията си,знам кой месец кой яйчник отделя яйцеклетка.Скоро не съм ходила на преглед  Rolling Eyes,не намирам време,но май трябва.

# 29
  • Мнения: 581
А вярно ли е, че след второ раждане менструацията е по обилна? Аз тъкмо се опрафих след раждането. Само един ден имах спокойствие и ми дойде , с болки вече 9 дена. Като спре да тече започва да ме боли корема и пак се започва. Чудя се кога да отида на лекар newsm78. Добре, че покрай бебето ставам вечер, че иначе всичко ще е мазало.

Общи условия

Активация на акаунт