Италианският лицей в Горна баня или Еврейското училище?

  • 30 821
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • столицата
  • Мнения: 3 797
като добавим и децата, ползващи предимство, конкуренцията за останалите свободни места е голяма. А знаете ли дали има някаква квота за децата с предимство?
Иначе и на мен ми се сториха тези 20 минути на семейство недостатъчни, за да придобият интервюиращите пълна представа, но  да разчитаме и на опита им, все пак.
По моя информация, формата на събеседване е променена от миналата година. Доколкото знам преди това си е било по-сериозно препитване.
Успех на всички!

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Мина ни изпитът. Детето се справи доста добре, нямаше нито една грешка - каза стихотоврението, направи задачата с картите, рисунката с ляво и дясно. Доволна съм. Мен ме питаха много странни неща като например "до колко човек трябва да разчита на късмета и щастието в живота"  Crazy На 28-ми ще видим дали сме го изкарали теста

# 77
  • Мнения: 544
Така, така... те децата са си супер Simple Smile
Да се видим ние родителите дали сме постигнали резултат  Peace

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ами аз да ви кажа бях много откровена с тях, когато ми зададоха въпорса защо искам детето ми да учи в това у-ще им отговорих със сърцето си . Отговорих им, че синът ми е  ужасно умен и че преди една година ми беше казал "Мамо, искам да ме изучиш, защото искам да стана лекар по животните. Затова трябва да ме изучиш, мамо", мой дълг е аз да го направя това. Казах им, че се вслушвам в инстинктите на детето си и че ако Ади показваше добри резултати като футболист ( тренираше футбол преди време) то той щеше да е в спортно у-ще. На въпросът им "защо точно това у-ще" им отговорих, че за мен образованието не е само наливане на сухи знания, да образоваш едно поколение е голяма отговорност. Отговорност за тези, които са създали  историята и за тези, които ще я продължат.
С една дума казах им това, което наиситна мисля и чувствам. Ако сме им  харесали - супер, ако ли пък не ще си нося кръста за глуспотите, които наприказвах.
А, питаха ме също какво според мен е училищна общност - казах им, че за да съществува училищна общност то първо трябва да има родителска общност и натам разпънах един локум, така де, отвори ми се приказката. Абе на 28-ми .....

# 79
  • Мнения: 819
 Браво на всички майчета и дечица!Като ви чета и много ви се радвам,че всички копнеем да изучим добре децата си!Това означава,че подготвяме доста интелигентна генерация мозъци!Ние не кандидатствахме в това училище,въпреки,че имахме намерение!Успех на всички и дано да сте в списъка на приетите!

# 80
  • София
  • Мнения: 6 259
Мина ни изпитът. Детето се справи доста добре, нямаше нито една грешка - каза стихотоврението, направи задачата с картите, рисунката с ляво и дясно. Доволна съм. Мен ме питаха много странни неща като например "до колко човек трябва да разчита на късмета и щастието в живота"  Crazy На 28-ми ще видим дали сме го изкарали теста
Какво е това стихотворение?

# 81
  • София
  • Мнения: 7 673
Мина ни изпитът. Детето се справи доста добре, нямаше нито една грешка - каза стихотоврението, направи задачата с картите, рисунката с ляво и дясно. Доволна съм. Мен ме питаха много странни неща като например "до колко човек трябва да разчита на късмета и щастието в живота"  Crazy На 28-ми ще видим дали сме го изкарали теста
Какво е това стихотворение?
Двустишие беше.
Беше нещо от сорта: Впрегна дядо каруца, весело тя заскрибуца.
Май на всички деца е било едно и също.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 259
имам предвид дали предварително се дава да се научи или на изпита го казват и да го повтори?
предполагам второто ми предположение, като гледам е доста кратичко.

# 83
  • Мнения: 544
Казват му го на момента и детето трябва да го повтори - "Дядо запретна каруца, весело тя заскрибуца"
Соред мен е за да се провери дали има някакви логопедични проблеми, а и доколкото знам "Ц" е много важно в иврита, може би и "Р"?

# 84
  • Мнения: 331
Списъкът на приетите деца в Еврейското училище може да видите тук :

http://www.hebrewschool-bg.org/index.php

# 85
  • София
  • Мнения: 238
Ние сме приети!!!  Hug Още не мога да повярвам! Мислих, че "мисията е невъзможна"! Ако имате отзиви за учителите, които ще поемат първолачетата, моля да споделите! Сигурна съм, че всички са добри педагози, но все пак ми е интересно да получа отзиви от "първа ръка"  Peace.

# 86
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Честито!
А други няма ли да се похвалят с успех?

# 87
  • Мнения: 544
Честито!
А други няма ли да се похвалят с успех?

Ние!

# 88
  • София
  • Мнения: 238
В другата тема за Горна баня видях, че сте приети и в Италианския лицей. Кое от двете училища ще предпочетете? Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 1 783
Честито на всички! Весела ваканция,ще се срещнем на есен!

Общи условия

Активация на акаунт