Изневярата ??

  • 7 276
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Не.
Незнам.
Ще поживеем, ще видим.
Няма да се разведа. Любовта си отива, остават други неща.

# 16
  • Мнения: 4 965
Tъй като авторката изказа най-после лично послание, ще се включа и аз с моето мнение по темата.
Само да кажа, че изневярата няма нищо общо с любовта или липсата й в семейството, както и с това дали семейството е "добро" или не.
Това е нещо, което просто се случва. Но не винаги само на другите...
Това виждам, че е най-спряганото мнение и повечето май са съгласни с него. При мен обаче нещата не стоят така.Когато се чувствам влюбена в един мъж, нямам дори мисъл за изневяра. Когато нещо във връзката се пропука, тогава можеш да залитнеш в друга посока. По точно казано, ако гледам с влюбени очи един мъж, нямам желание да пробвам с друг, пък било то и за малко.



Нали знаеш приказката за заричането. Никога не казвай никого, защото понякога животът така ни извърта, че се случва и други хора да погледнем с влюбени очи, дори и да знаем, че шансът да ги видим скоро или изобщо отново е 1 към гьотере...
Животът е шарен. А любовта към човекът до теб става дори по-силна, когато усетиш, че не си робот и забелязваш и другите хора наоколо.
А и влюбеността е кратко състояние - преминава или в любов, или в раздяла. Когато влюбеността в семейството се превърне в любов, тогава ругите кратки влюбвания не означават нищо, но са полезни за поддържане на хормоналния баланс. Ама сигурно след още 10-тина дни ще съм на друг акъл...

# 17
  • Мнения: 2 448
Аzaf, кво да се заричам, след почти 16 годишен брак хормоналния баланс е такъв дисбаланс, че не можеш да си представиш. Mr. Green А какви времена бяха............

# 18
  • Мнения: 4 965
Е, моят брак едва кара 7-ма година...
Ама хормоните не са ме оставили още - далеч съм от критическата  Wink.
То си е и до човек, де.

# 19
  • Мнения: 2 448

То си е и до човек, де.
  До човек и до човека до тебе. Peace

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това е нещо, което просто се случва.

Също като да се спънеш на улицата ... или се лъжа?

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Вдъхнових се от една друга тема.Ако мога да попитам .Изневерявали ли сте Crazy, на вас изневерявали ли са, как бихте реагирали ако научите #2gunfire Sick #Crazy ???. Бихте ли изневерили ако любовта между вас и мъжа ви изчезне Blush или ще се разведете Mr. Green.И бихте ли простили. Thinking

За себе си мога да отговоря със сигурност: Не, не съм изневерявала, но за съпруга си не мога да съм категорична.Надявам се и желая да ми е  верен....
А за останалото нещата са много субективни, със сигурност зависи от това как ще научиш, какви са точно обстоятелствата при които се е случило...и решението з аразвод е функция на всички конкретни обстоятелства...
А любовта, така и така отминава, но на нейно място се зараждат много по-дълбоки чувства....

# 22
  • Мнения: 4 965
Това е нещо, което просто се случва.

Също като да се спънеш на улицата ... или се лъжа?

Хммм, чак толкова лесно - не. В случая, за да се спънеш, трябват 2-ма души, но пък това няма нищо общо със законната половинка...
За спъването на улицата е достатъчно само 1 по-остро камъче...

# 23
  • Мнения: 192
Вдъхнових се от една друга тема.Ако мога да попитам .Изневерявали ли сте Crazy, на вас изневерявали ли са, как бихте реагирали ако научите #2gunfire Sick #Crazy ???. Бихте ли изневерили ако любовта между вас и мъжа ви изчезне Blush или ще се разведете Mr. Green.И бихте ли простили. Thinking

Случвало ми се е да "кривна от пътя", но според моите разсъждения не го окачествявам като изневяра.
Случвало ми се е и да ми изневеряват по най грозния начин - с приятел който съм имал като брат, с унижение пред трети лица, шушукане зад гърба и прочие неща които дори не желая да помня.

След малко повече годинки брак някоя и друга забежка се отразява здравословно. Което не значи че трябва да се прави на всяка цена. В края на краищата между краката на всички жени или мъже има едно и също Simple Smile

А защо ли има толкова много теми за изневярата? Ами пролет е бе хора, птички, пчелички, хормончета.... Явно на доста народ му се изневерява  Mr. Green Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 155
За мен това е нещо, което би ме наранила жестоко. Мислих да изневерявам - отказах се. Не си струва. Ако отношенията ти със съпруга ти не вървят - по-добре се разведи и потърси нещо ново.
Няма скрити неща. Един ден той/тя ще разбере. И ще бъде наранен.
Говорих си с един човек в интернет. 16 години той не може да забрави болката от изневярата на съпругата му. Каза, че от тогава не са говорили за това. Все едно, че не се е случвало. Имат чудесно семейство. 3 деца и 5 или 7 внуци.
Но когато се сети за това, което е станало преди 16 години продължава да го боли.
За мен това е много дълбок удар, който не знам как бих могла да преживея.

# 25
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
Изневерявал ми е, и ако съм с акъла си, и продължавам да го обичам все така, както сега, не бих му причинила тази изгаряща мъка, която изпитах аз. Та дори и ако хормона ме тресне, бих се постарала насила да не скоча в подобна каша. 

# 26
  • Мнения: 4 965
Добре, де. Обяснете ми, моля, какво точно разбирате под изневяра. Реално аз не съм изневерила - не съм правила секс, нямам връзка, надали и ще поддържам такава с този човек /освен изключително служебна - още повече, че е чужденец/ - я го засичам, я не веднъж в годината "по света и у нас", но пък имахме зашеметяваща свалка и аз си хлътнах по него - до степен в момента да съм променена на 180 градуса - външност, поведение, самочувствие, стил... Преоткрих себе си. Разбира се, не отричам, че ми минаваха и грешни помисли, но по една или друга причина не сме минали известни граници на благоприличието, а той дори ми се извини, че е бил "агресивен и настъпателен"...
Това какво е, според вас? Изневерила ли съм, все пак или просто ме е ударил хормонът???
Като това не пречи семейството ми да е най-ценното нещо в живота ми... Дори на някой да му звучи гадно...


В същото време, двамата със съпруга ми приемаме физическата "изневяра" за нормална. За нас истинска изневяра е зарязването на семейството. А и съм сигурна, че той също е преживял разни свалки и влюбвания. За секс не знам...

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
Ами азафче, по моите критерии си изневерила  Hug
По една или друга причина, може и да не стигнете до секс,
но той си ви е в главите, а и не само той  Wink
Но според мен, всичко опира до това, как се чувстват участниците в играта.
Ако можеш все едно да влезеш в кожата на мъжа си, и да погледнеш с виждащи очи към тебе,
и усетиш как се би се чувствал той - това ще ти даде отговора.

# 28
  • Мнения: 4 965
Деска, благодаря ти за откровенността. Това мислех точно и аз, ама е трудно да се погледнеш отстрани, когато не знаеш на кой свят си и се побъркваш от мисли дали изобщо следващото ви виждане дори за час ще е в рамките на тази година или на следващата и стимулът ти за живот в момента е 1 изживяна седмица някъде далеч. А пък до теб е любимият човек, който ти дава всичко най-прекрасно на този свят...
На никого не пожелавам подобни усещания.
Но определено душевната изневяра е много по-жестока от физическата. И най-вече за този, който е цопнал с 2-та крака в блатото...
Признавам си, чувствам се зле...

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
Ох, в една друга тема ти бях пожелала да не изпадаш точно в тази ситуация...
Сега гориш и светиш, но силата на тези емоции не е творителна за мене,
не бива дълго да продължава това...
Личното ми мнение е, че неизживянато те хвърля в още по-големи мечти, като това не означава
че смятам, че трябва да задълбочиш нещата. Просто с това си обяснявам силата на усещанията ти.
Помисли защо си смятала или смяташ, че мъжът ти е твоята половинка, ако щеш с лист и химикалко пиши плюсове и минуси.
Дано всичко да завърши добре!

Общи условия

Активация на акаунт