Рекламираната боя с тефлон?

  • 18 687
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 7 801
И аз на опашката с чакащите отзиви.  Peace

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ще следя с интерес какви са ви отзивите. Иначе и аз писах тема с подобно съдържание преди време. Сега остава да чакаме за мнения.

# 17
  • Мнения: 19 527
Дано наистина я има в големиете магазини, че до Гара Искър не ми се ходи.

# 18
  • София
  • Мнения: 861
В момента сме в процес на боядисване  Crazy. Снощи мъжо удари две ръце на кухнята, добре покрива още от първият път. Сутринта обаче на места боята се беше подфушила  ooooh!, предполагам, че проблема е от предишните боядисвания и калпавата мазилка. Остъргахме люспите, сега ще ги замазва с гипс, че се получи разминаване в слоя и после пак боя   Peace

# 19
В момента сме в процес на боядисване  Crazy. Снощи мъжо удари две ръце на кухнята, добре покрива още от първият път. Сутринта обаче на места боята се беше подфушила  ooooh!, предполагам, че проблема е от предишните боядисвания и калпавата мазилка. Остъргахме люспите, сега ще ги замазва с гипс, че се получи разминаване в слоя и после пак боя   Peace

да не се окаже, че именно заради тефлона са се получили люспите... заради липсата на сцепление с предния слой ;Ъ

# 20
  • Мнения: 2 891
A, какво значи това? Че не може да се удрят по две ръце от нея ли или знаеш за съществуването на дефект, за който само ти си разбрал? Разбор! Бързо!  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 006
Айде, казвайте продължението, че след шпакловката вече трябва да кажа каква да е боята...а аз още не знам. Много ми се искаше поне в коридора да сложа такава тефлонова, за да е по-лесно почистването после.
 Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 861
Ами според мен не би трябвало да е от боята, защото беше на две три места - все около прозореца, където през зимата имахме доста мухъл и влага  Sick и съм пръскала с разни препарати. Иначе боята си хвана много добре на всички останали места.

# 23
там където има повече влага (напр. околопрозореца или външни стени) и тя остане запечатана от слой боя, след това избива и подкожушва. Случва се с всяка боя, особено при хладно и влажно време.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 249
И ние боядисахме с такава Тефлонова боя, само че беше"Аквис - Сатен" на същият производител - Мегахим. Покри добре още от първата ръка, но тъй като ни остана доста, решихме да ударим и втора. Стана страхотно - с лек сатенен оттенък видимо по-различно от досегашните бои.
Мъжът ми работеше в Англия, където имало такива бои с тефлон и това за чистенето било напълно вярно. Англичаните масово ги използвали за стени, а таваните си боядисвали матови - ултра бели.
Прилагам снимки на които надявам се, че се вижда ефекта. Трябва да отбележа, че на стените имаме стъклофибърни тапети, защото го мързеше да ги шпаклова и според него прикриват дребните неравности. Да си призная честно, не очаквах да се получи толкова добре!  Peace
И аз се притеснявах от канцерогеността му, но според това, което изчетохме, тефлона в боите е вид течна пластмаса и не е по-опасен от другите пластмаси, които използваме в бита си.



# 25
  • Русе
  • Мнения: 249
Да, излиза по-скъпо, но според нас е глупаво да икономисваш точно от боята, при цена на апаратамента 92 000 лева или над 1000 лева на квадрат... На фона на това, 170-те лева, които дадохме за боя са просто смешни!

# 26
  • Мнения: 8 999
И ние вече купихме и боядисахме. За жалост в Практикер, откъдето взехме боята, на щанда стоеше една леля, която не беше много наясно за какво са я сложили там. Нито знаеше нещо за техническите характеристики на боята, нито можа да ни посъветва дали да я тонираме или не. Аз обаче си бях навила на пръста да е точно тази боя и я купих. Нашите стени са грапави, прилича на груба мазилка /ама не е/ и затова явно отиде много боя. А може би разходът се повиши, защото свекър ми боядисваше... А пък той все от всичко и то по много разбира, непрекъснато се мусеше, че каква била тая боя, защо нея сме взели, не можело ли обикновен латекс, на Оргахим били най-качествени и бля, бля, бля, не спря да мрънка. Нищо чудно и да я е разредил с вода и затова да не е покрила добре с първата ръка. За съжаление ще видя на живо това чудо чак в края на юни, та тогава ще дам по-подробни отзиви.
Най ме е яд на оная овца в Практикер, която ни остави да се лутаме всред кутиите с латекс и да си  четем сами указанията, та май сме пропуснали възможността за ефекта "сатен".

# 27
  • France
  • Мнения: 726
Скоро и ние ще боядисваме. Че ще вземем тефлонова боя- това вече е ясно. Но, как стои въпроса с цветовете? Хазяинът на апартамента не иска да променяме нюанса.

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 631
... На фона на това, 170-те лева, които дадохме за боя са просто смешни!
170 лв за колко литра боя са и колко квадрата боядисахте с нея?

# 29
  • Мнения: 3 215
Здравейте,
да побутна малко темата, защото и ние май се ориентираме към тази боя и по-точно Аквис Сатен. Интерсува ме тонират ли в някой магазин боята или човек трябва сам да го прави? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт