Прясно постно зеле на фурна...

  • 42 460
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 352
Аз правя прясно зеле с домати, червен пипер и брашънце, но нарязвам и 2-3 люти чушлета. Ние обичаме люто в къщи. След като стане готово - го поръсвам с пресен копър.

За пръв път чувам брашно в зеле newsm78.

# 16
  • Мнения: 7 474
Само да вметна, че зелето става по-вкусно, ако преди това се намачка със сол  Peace

# 17
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
И кака ви да си каже ...Simple Smile

Накълцвам го на по-едри квадратчета . Не претривам . На дъното на тенджера сипвам малко олио и насипвам зелето на порции , бъркам , то спихва и пуска водичка . Ако не пусне , наливам много малко .
Прибавям сол , червен пипер , бахар , даф. лист и доматен сок - без него е отврат , кашка се и не е вкусно - малко , но да има . Като поври 5-10 мин . с подправките го пресипвам в тава и запичам .

Ако ще е варено в тенджера има някои разлики - наливам водичка наравно с него и когато е почти готово ръсвам лъжица две брашно и го остовям да си къкри на изключено - по някое време го разбърквам . На вареното му отива да има повече сос , но не обичаме да е съвсем чорба .

За жалост у дома постно хич не върви , за това запържвам и задушавам месото под зелето .

# 18
  • Мнения: 422
По описаното от теб разбирам, че предпочитаме зелето по еднакъв начин. Правя го като Lois,  в тенджера  под налягане, като си слягам сол/не претривам/, олио, домати/малко/, червен пипер, чубрица, черен пипер и около чаена чаша вода/  1/4 от количеството на  зелето. Като засвисти тенджерата след 5 мин. изключвам котлона и чакам само да си падне налягането и премествам в тавичка и пека. Добавям още малко олио, зелето носи мазничко. Как ми се прияде сега зеленце.....

# 19
  • Мнения: 19 485
Аз правя прясно зеле с домати, червен пипер и брашънце, но нарязвам и 2-3 люти чушлета. Ние обичаме люто в къщи. След като стане готово - го поръсвам с пресен копър.

За пръв път чувам брашно в зеле newsm78.
Така се сгъстява соса от зелето и доматите и става вкусно.

# 20
  • Мнения: 4 371
За пръв път чувам зеле да се готви с толкова вода(рецептата на Грозното Пате) Crazy
Аз слагам пресен копър накрая, след като се опече.

# 21
  • Мнения: 27 524
Много благодаря, момичета, на всички  Hug
От всички вас си сглобих горе-долу рецепта, както си го представям - без лук и морков ще е, но ще сложа една малка консерва белени домати, ще намачкам предварително със сол, ще задушавам дълго време в мазнина докато омекне, без оцет и лимонтузу (предпочитам го мекичко, не хрупкаво), с червен пипер и малко люто, без магданоз, но с копър накрая и добре запечено после, дано стане, днес ще се пробвам и после ще дам отчет  Simple Smile

Мариета, няма триъгълни зелки, турците продават едни силно сплескани, като дебела летяща чиния са  Laughing но е крехко и става като нашето  Peace

Нана, мас нямам, но не съм й фен, освен за масленки или питка някаква. Ще ми замирише зелето на свиня  Grinning

Само за брашното още съм в чуденка, да слагаМ или не?  Thinking

# 22
  • Мнения: 6 441
Радваме се,че съм ви развеселила с моята рецепта  Laughing Дано хубаво да сте се посмели на мой гръб. Confused

# 23
  • Мнения: 329
Аз ще добавя само, че когато се сложи накрая на задушаването 1-2 с.л. брашно зелето омеква, освен че сосът става по-плътен, а като подправка на прясно зеле слагам ким, особено когато е запечено на фурна и го предпочитам като изстине.

# 24
  • Мнения: 27 524
Радваме се,че съм ви развеселила с моята рецепта  Laughing Дано хубаво да сте се посмели на мой гръб. Confused

Е, стига, де, всеки готви различно, никой не е искал да те обиди  Hug Hug Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 461
За пръв път чувам зеле да се готви с толкова вода(рецептата на Грозното Пате) Crazy
Аз слагам пресен копър накрая, след като се опече.

И аз слагам копър накрая, много свежо става. Както и стар чесън нарязан на филийки малко преди копъра. Става много ароматно. Ох, много ми се дояде, ама много бавно се готви пустината Confused

# 26
  • Мнения: 171
Аз слагам "рендосани"или ситно нарязани  домати в постното зеле след,като "омекне" на котлона преди да го поставя във фурната.Подправките,които използвам са:дафинов лист и черен пипер(на зърна). Може да прибавиш и червен пипер(майка ми го готви така,но аз го предпочитам "бяло")  chefСпоред мен всичко е въпрос на вкус.Избери вариант,който се доближава до твоя вкус.Приятен апетит  cook

# 27
  • Мнения: 27 524
 Embarassed Embarassed Embarassed  Crossing Arms  Crossing Arms  Crossing Arms

Провал! Пълен! На два фланга - по-маловажният - доста мазно стана. Иначе вкусно. Но- хипер солено  Sick Sick Sick Ужасно го пресолих, като че ли за сефте готвя нещо  Embarassed Всичко отиде в кофата  Tired

# 28
  • Мнения: 4 371
Еее, язък. Нищо, следващият път Hug

# 29
  • Мнения: 171
Embarassed Embarassed Embarassed  Crossing Arms  Crossing Arms  Crossing Arms

Провал! Пълен! На два фланга - по-маловажният - доста мазно стана. Иначе вкусно. Но- хипер солено  Sick Sick Sick Ужасно го пресолих, като че ли за сефте готвя нещо  Embarassed Всичко отиде в кофата  Tired
Блонди,първият път обикновенно не се получава идеално newsm78Щом е станало вкусно това е най-важното HugСледващият път ще намалиш солта и мазнината и ще стане перфектно PeaceСигурна съм,че след това ще искат да им готвиш често newsm64УСПЕХ Hug  bouquet Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт