За живота на първия етаж ?!?

  • 5 796
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Предстои ми преместване в нов апартамент
до края на тази седмица  Hug
Няма да ви казвам колко тежко го изживявам
вече, защото за първи път се местя, но това
с времето ще отшуми, надявам се.
Въпросът ми сега е друг - до всички, които
имат опит в живота на първия етаж.
До сега съм живяла на 4-ия етаж, но вече
ще сме на първия  Rolling Eyes Хора ка се свиква ?
Не мога да си представя, че лятото нощем
ще трябва да спя на затворен прозорец, че
трябва да спя с едно наум, че ще мога да
проветрявам единствено, когато сме в къщи
и все мисли и терзания от този род  newsm78
Моля, споделете опит и решения  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 309
Бих сложила решетки в модерен стил.Да не изглежда,като затвор Peace
Или си сложи дограми,които са с "падащи" прозорци...Не се сещам как се казва Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Имаме дограми - ПВЦ с падащи прозорци,
но има ли значение как се отваря ???

# 3
  • Мнения: 389
Ние си спим на отворен прозорец през лятото на първия етаж, то остава и през нощта да ги затворим прозорците! Нали все пак на прозорците ще има мрежа през лятото! Някакво успокоение е, че поне ще чуете непознатия гост, като се опитва да отстрани мрежата! Наистина обаче хич не е препоръчително да се оставят отворени, когато няма никой вкъщи, но и с това се свиква!
На мен най-големият проблем на първия етаж ми идва от това, че на краката ми е винаги студено, и лятото и зимата!

# 4
  • Мнения: 953
Лесно,
много обичам да живея на първият етаж, за съжаление сега съм на доста по-високо.
На първият етаж няма мъкнене на багаж по стълбите когато асансьора не работи, имаш вода най-дълго като е ниско налягането или тръгнат да я спират.
Лятото е прохладно, а не някакъв пек както в момента където живея - вече 4 години не мога да свикна на тая жега.
Ремонтите, изолациите, поставянето на дограми, климатици и т.н. са в пъти по лесни и не се налага да плащаш на специалисти-алпинисти. Миенето на прозорци също е елементарно.
Вечерно време можеш да си оставиш прозорците полу отворени, а като няма никой задължително всичко трябва да е затворено.
Единственото лошо е че понякога те ползат за бюро справки.
Ако толкова те тревожи че някой може лесно да се прекачи през балкона или прозорците сложи си СОТ.

# 5
  • Мнения: 1 898
Живея в тих и спокоен квартал на не много голям град, така че животът на първия етаж за мен не е проблем.
Уличния шум не е силен и не ни пречи през деня.
Нощем през лятото спим на отворен прозорец.
Проветряваме и когато не сме си у дома.
Освен всички предимства, които е изброила Candy girl , добавям ,че и хранителния магазин, който се намира отдолу ми е буквално 'на една ръка разстояние'.
Е, ако трябва да бъда честна докрай вчера  съседа, който беше решил да реже дърва на банцига  точно под прозореца ни в неделя следобед ме поизнерви доста...

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.

# 7
  • Мнения: 3 611
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.
ж


хахаха, и аz имах такьв слуЧай в уЧениЧеските си години... Mr. Green
Ама после откраднаха един пуловер на баЩа ми от простора и сложихме реШетки...

# 8
  • София
  • Мнения: 903
И апартамента на нашите и този на свекърва ми са на първия етаж, над гаражи, в малък град близо до София. В този на нашите е винаги топло ( може би защото е тухлен), в панелката на свекърва ми винаги ми е студено, дори през най-топлите летни дни. Иначе прозорците си се отварят и през нощта и когато ни няма - досега не сме имали проблеми. Но все пак много зависи от вида на първия етаж - ако е над гаражи на височина около 2,50м няма проблем, ако обаче е по-ниско сигурно не е много приятно, а и зависи от града и квартала също.

# 9
  • София
  • Мнения: 903
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.


Ха-ха-ха. А пък мъжа ми преди да се оженим като се прибирал късно през нощта и нямал ключ от входната врата ( общата на входа), си е прескачал през терасата. Така, че има и предимства.

# 10
  • Мнения: 2 131
Като си избирахме апартамент категорично не исках да е на първия етаж - освен, ако не е над високи гаражи  Grinning. Ама не исках и на високо да е...
Не знам, мен щеше да ме е страх вечер да спя на отворен прозорец, ако знам, че с лекота някой може да прескочи терасата.
Затова - по-скоро вземи някакви мерки. Решетки са кофти вариант, ама ако няма друг начин...

# 11
  • Мнения: 24 467
Ние пък нарочно избрахме първи етаж, живяла съм все по високите /не на властта/ и знам и кътните зъбки на техните неудобства. Та решихме- или къщица или апартамент на І, максимум ІІ етаж. Само че сме над гаражи, та все едно, че е втори. Много е гот, не си затваряме прозорците нощем, не ни е нужно. Ако бяхме в къща щеше да е същото.
Нямам разправии с асансьори и хидрофори, до нас не минава улица, до гаражите под нас има площадка, карат се колелета от малките деца, за по- големи не става, от страни- поляна, от другата страна, от към трапезарията и кухнята е паркинг. Ремонтът, както вече бе пидано, по изолацията, поставянето на климатика, поддържането- лесно е. Даже с редица неща ако имаш време и желание можеш да се справиш и сам. Ако ги нямаше гаражите може би щяхме да поставим декоративни решетки на прозорците. Не знам. В стария ни блок, където обитавахме ХІІ етаж, се обираха предварително избрани апартаменти- на Х ет., примерно. никой не пострада заради ниския етаж, потърпевшите бяха само подбрани предварително хора.

# 12
  • Мнения: 1 898
Само да уточня, че живеем на първи жилищен етаж. Реално се пада втори етаж от сградата. Под нас има магазини, така,че не сме толкова на ниско.

# 13
  • Мнения: 1 731
Важното е че си имате дом ,предполагам собствено жилище ще е .На всичко друго му се намира решението.Момичетата са ти изредили куп варианти да сте спокойни и да спите необезпокоявани.  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние сме си ниско - първи етаж на панелен блок,
знаете къде се намира  Rolling Eyes
То и нашия случай е по-специален.
Взехме за апартамент бивша Аптека,
входната врата ни е през балкона,
не през входа. Иначе е изпълнение лукс,
но точно това ме тревожи, че хваща окото,
а всъщност няма много за крадене, освен
нормалните домакински уреди и черна
техника. Имаме СОТ, външно осветление с
фотоклетка и градински лампи, но............
ме е страх  Sad

# 15
  • Мнения: 1 731
Всичко е в главите ни. Peace

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 083
Е, по- спокойно. И аз в началото така си мислех, но вече 2 години съм на първия етаж и мога да кажа, че е много хубаво даже. Подкрепям по-горе написаното за предимствата и недостатъците. Сложихме ПВЦ с падащи прозорци, защото сме на ниско, направо върху мази.

# 17
  • Мнения: 8 249
Подкрепям напълно candy_girl.
И ние сме на първия етаж - предимствата са повече от недостатъците.

# 18
  • Мнения: 252
Здравейте,
живея на първи етаж от 2000 година. До 2003 даже живеех сама. И винаги съм била спокойна и съм го намирала за съвсем нормално. До миналия понеделник вечерта, когато през ноща в нас влязоха крадци Sad
Не искам да те плаша, но вземете мерки - решетки, ролетни щори и аз не знам, защото и аз още не съм се спряла на вариант. Дознателите от полицията казаха, че PVC дограмите се отварят с поглед и супер безшумно Sad
Иначе живота на първи етаж наистина има много предимства, момичетата са ги описали вече.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх, колкото и да не ми се ще,
ще трябва да сложим решетки и да живеем
като в затвор  Sad, но няма друг начин.
Има вариант и за ролетни щори, но трябва
да са железни, а не ПВЦ.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 12:33 от МаМаКуин Светкавицата

# 20
  • Мнения: 536
За мен най-голямото предимство е, че не се притеснявам когато децата тичат, че тропат на някого.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз от един месец живея на първият етаж.Още не мога да свикна  Tired
Нямаме решетки.Доста е височко но пък точно до нашият прозорец има един пън оставен (стълб на дърво)  Което няма нито клони нито листа просто са го оставили за катерене.Като се присегна и го пипам  ooooh!
Затова затварям като ни няма.Но пък си спим на отворен прозорец  "падащ" ПВЦ
А за изместването ще свикнеш.На нас ни е пето или шесто.Дори ми е хубаво вече като сменим обстановката  Crazy

# 22
  • Лондон
  • Мнения: 403
Моля за мнение - за  и против :жилище на първия етаж над магазини.Ново строителство.

# 23
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Живея на първи етаж и ми е много добре.Качвам 5 стъпъла и съм вкъщи.Особено с малко дете си е удобство.

# 24
  • Мнения: 1 898
Моля за мнение - за  и против :жилище на първия етаж над магазини.Ново строителство.
Има и други фактори, които трябва да вземеш предвид:квартала в който се намира жилището, функционално ли е разпределението, с какво изложение е апартамента,  качествено ли е строителството, устройва ли те цената и размера на общите части, сроковете на изпълнение и т.н....

# 25
  • Мнения: 492
Сложете аларма или СОТ.  Мисля,че е по-добре от решетки по прозорците.   Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 289
Единственото нещо,което ме дразни от живота на 1 етаж е шума,чува се и минималното за съжаление,но се свиква де.А относно прозорците,нашите могат и да се отварят от горната им част ако се сещаш,така че като отворя трите джама и дишам спокойно.Е,не че не ни влязоха крадци през затворен прозорец,но живеенето на по горен етаж също не изключва това нещастие. Confused

# 27
  • Мнения: 2 498
За всеки влак си има пътници....
Лично аз не бих си купила апартамент на 1 етаж-дори и магазини да има отдолу.....

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също бях катогорично против
първи и последен етаж, но този
като го видях, след маса огледи
и просто се влюбих. Факта, че е на
първи етаж нямаше вече значение,
но сега когато трябва вече да се пренесем
започна да ме хваща страх.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 1-ви етаж живея цял живот. В стария апартамен имахме мрежи на прозорците, но и през соца като, че ли нямаше и толкова апаши, та от опити за посегателства не сме страдали. Хем апартаментът беше във вътрешен, тих и скрит двор. Сега, за настоящия апартамент, 2,50 над улицата, т.е. не съвсем ниско, не важи същото, макар, че отново е на същата улица, като предишния. Веднъж вече ни обираха през прозореца, доотварят горно отворен ПВЦ прозорец с кука и си влизат, докато ние си спим сладко сладко. Бяха шетали из хола за пари и злато, в спалнята не сме ги усетили и по-добре.

Миналата събота, обаче върхът на наглостта беше, когато в 9,00 вечерта, влизам с дъщеря си в спалнята и срещу мен крадец. Вмъкнал се по старата схема с открехнатия отгоре прозорец. Като ме видя избяга по обратния път, щети този път нямаше, но много се уплаших. Влязъл е на страхотен риск, защото вътре свети, работи телевизор, и явно има хора, които не спят. А,  и говоря все пак за малка уличка до пл. Славейков, а не за някое гето.

Така че, никакво отваряне на прозорци, ако не си в стаята. Другия вариант е решетки.

За други недостатъци, освен шума от улицата, не се сещам, но горепосочения е от особено значение.

# 30
  • Мнения: 3 929
И аз живеех по-нагоре, докато не отидох да живея у свекърите на 1-я етаж. Ами, свиква се. Даже не ти прави особено впечатление. На мен не ми пречи да спя нощем на отворен прозорец, но от онези, които са ПВЦ и се отварят назад (не знам, как точно да го обясня). А ако се сложи комарник или мрежа, по-добре. А терасата е остъклена с алуминиева дограма и поне дрехите не ни крадат. Е, признавам, че два пъти на крадоха дрехите от простора, въпреки че имаше решетка. Като предимство мога да изтъкна, че не ползваме асансьор и не изкачваме много стълби, когато спре токът (въпреки че аз обичам да изкачвам стълби). И, може малко смешно да прозвучи, но когато някой е забравил нещо, само свирка и си го подаваме през прозореца.
Не е болка за умиране.

# 31
  • София
  • Мнения: 255
Мога само да ти завидя за отделния вход,аз в момента съм така ,само че 1-ви над гаражи.Направо си е супер,но скоро няма да го имам това удобство Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 6 182
МаМаКуин, и на нас ни предстои същото местене, и а се вълнувам от същите въпроси, и тема бях пускала... Освен посочените вече "неканени гости" ме притеснява и краденето на дрехи от простора, и прекалената близост на хората по улицата - да се надигнат на пръсти, и ще надникнат вътре. Окуражителните думи тук добре ми дойдоха! Simple Smile Като решение при нас засега съм измислила СОТ (вече действащ) и, когато успеем да сменим дограмите - комарници. Решетки определено не ми се слагат, дано и не се налага! Сигурно е въпрос на свикване, ама като съм живяла почти цял живот на 6-ия етаж...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 623
Чета, чета и се чудя - тези комарници
какво биха предотвратили  newsm78
Та те се отварят с поглед, нали имам в къщи  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 24 467
Как какво- комарите, разбира се.
И да пообобщя- има, има живот на първия етаж, някои дори мечтаят за такъв и си купуват малки спретнати къщурки... Laughing

# 35
  • Мнения: 1 761
Не бих могла да живея на първия етаж.Може би,защото където и да съм живяла, все на първия етаж имаше или цигани или улични кучета и котки.Не мога да си представя това да ме чака да се прибера всеки ден,особено с дете.
Верно,асансъор не се ползва и не се плаща съответно, но затова пък прахоляка от всички влизащи се стоварва точно пред твойта врата.И пепелта от цигарите,изпушени на по-високите етажи се стоварва точно на току-що изпраното ти пране.Отделно,ако кухнята ти е изнесена на балкона целия вход усеща какво имате за вечеря...А като решиш да се съблечеш всичко се вижда,дори и да има пердета.Гледката почти нокога не е красива.А за крадците не коментирам...на една приятелка и откраднаха окачените луканки,чорбаджийските чушки,даже щипките за пране освен дрехите....

Ние ако имаме още едно дете трябва да се преместим и по всяка вероятност в къща на два или три етажа.И от сега си мисля какво да направя,че да не се чувствам все едно живея на улицата.

# 36
  • Мнения: 4 300
СОТ-а дето го цитирате обаче няма как да е пуснат докато спите в стаята на отворени прозорци ( дори само горно отваряне). Доколкото ми е известно датчиците са или МУК - т.е. задейства се при отваряне, разделяне на крилото от рамката- или обемни, т.е. регистрират движение в стаята. 
Така поне ми обясниха като слагаха нашия СОТ. Мен когато много ме е страх затварям прозорците и пускам само датчиците на тях ( само че живея на етаж) . Ако е отворен прозореца не виждам как ще стане.

# 37
  • Мнения: 2 197
Много се впрягаш! И на 4-тия етаж ако решат да те оберат ще го направят! Според мен е трябвало да си направите форточки на прозорците. През тях никой не може да влезе и през деня и през нощта. Нашите са отворени денонощно. Оставяме ги  и когато отиваме на море - няма да умрем от задух като се върнем. А може да се влезе през терасата, въпреки че сме на надпартерен етаж (приятеля ми го установи опитно когато си беше забравил ключовете и нямало никой от нас).
За първия етаж единственото, което лично на мен не ми харесва е шума, особено ако си на по-оживена улица. Живяла съм и в "Хаджи Димитър" на първия етаж. Там пък под нас ритаха топка децата и беше много неприятно. Иначе за студеното не винаги е така - ако пък се паднеш над абонатната проблема ще ти е обратен.
А улесненията за качването без асансьор са доста. При вас пък съвсем, след като вратата ви е през терасата.

# 38
  • Мнения: 4 300
Според мен е трябвало да си направите форточки на прозорците. През тях никой не може да влезе и през деня и през нощта. Нашите са отворени денонощно. Оставяме ги  и когато отиваме на море - няма да умрем от задух като се върнем. А може да се влезе през терасата, въпреки че сме на надпартерен етаж (приятеля ми го установи опитно когато си беше забравил ключовете и нямало никой от нас).
Какво е това?

# 39
  • Мнения: 24 467
Малко прозорче в големия такъв, поне аз така знам.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малко прозорче в големия такъв, поне аз така знам.

точно. Уважавам страшно много форточките. Имам 2. Чудна работа ми вършат.
МаМаКуин Светкавицата - свиква се със всичко. За 1-2м. ще разбереш кое-как и ще се справиш с трудностите, които те тормозят.
Късмет и много здраве в новото ви жилище  Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 5 569
За мен друг недостатък на първия етаж, освен че е опасно и е студено е и че е тъмно. Живеем в панелен блок, квартала е тих, но покрай блока има засадени дървета срещу него само през улицата има други блокове. Тъмно ми е и това е. Вече 7г живея на този първи етаж и не можах да свикна с тия приглушена светлина и тия мрачни стаи. Живяла съм преди това на 3-я етаж и определено си беше много по-светло. А и не беше така студено.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
Късмет и много здраве в новото ви жилище  Peace

Благодаря ти Шани   bouquet
Знам, че с всичко се свиква, но след колко време ..... ?  newsm78

За мен друг недостатък на първия етаж, освен че е опасно и е студено е и че е тъмно. Живеем в панелен блок, квартала е тих, но покрай блока има засадени дървета срещу него само през улицата има други блокове. Тъмно ми е и това е. Вече 7г живея на този първи етаж и не можах да свикна с тия приглушена светлина и тия мрачни стаи. Живяла съм преди това на 3-я етаж и определено си беше много по-светло. А и не беше така студено.

Аз бях забравила за този проблем  Sad
И с това ще трябва да свиквам.
Цял живот живея на 4-ия етаж, изложение
изток - запад / сутрин слънцето грее от
едната страна, следобед докато залезе
от другата  Hug Няма такава светлина Simple Smile
Пред нас Витоша и едно море от кестени   Cry
Как ще свикна да живея без тази красота, идея нямам  ooooh!

# 43
  • Мнения: 592
Първия път като се преместих ревах и сложих родителите си на 1 и 2 място в черен списък, ама вече смених 7 жилища /баси кога станаха/. И сега съм на 1 етаж, а пррди все на горните. Много фаща мързел, затова го мразя 1 етаж, ама е весело - кой кво се сети - все от теб започва. Не слагай решетки - ще ги амбицираш крадците да проверят. Гледай си кефа и не мисли много за тия работи. Ха да ти е честито!

# 44
  • Мнения: 2 199
Сигурно има и предимства, но живях 20год. на първия етаж и крадци са влизали 2 пъти(въпреки решетките  Cry - това за тях не са проблем) крадеше се пране и от простора посред бял ден. Всички дечица играят наоколо и остъклението на терасите се чупи всяко лято от малчугани ритащи топка  Hug

# 45
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
За жилище над магазин скоро имаше такава тема, написала съм някои не съвсем приятни неща, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279495.msg7070812#msg7070812
Там има информация и от други момичета за жилища на 1 ет.
При нас и в трите апартамента на първия етаж влизаха крадци. Е, на 5 и 6 ет. също влизаха. Кумата ми живее на 11-ти ет., тях също ги уважиха - спуснали се с въже от покрива.
Това, което може да се направи е: СОТ + паник бутони, решетки навсякъде, куче дребна порода, което лае от страх когато някой се опитва да влезе и вдига шум. Т.е., подпомага СОТ-а  Mr. Green и поне ще ви събуди, ако някой опита да се промъква през нощта докато спите.
А за отделния самостоятелен вход, който може да се направи на първия етаж, направо завиждам.

# 46
  • Мнения: 123
Единственото хубаво нещо е,че не ползваме асансьора.Наистина е тъмно,влажно и студено,дори през лятото,да не говорим,че навсякъде има мухъл и влага(от стълбището и козирката най-вече и избите).За прахоляка да не говорим пък,то навсякъде го има,ама имам чувството,че от улицата като се вдигне и хоп-в къщи.Ама най-ми е гадна влагата,сякаш колкото и да проветряваш все намирисва...мухлясват гардероби,мебели...ужас...Общо взето това е,друго не се сещам,но не ти препоръчвам 1 етаж,освен ако отдолу има магазин или гараж.

# 47
  • Мнения: 4 371
Юле, вие нямате решетки, така ли? Ако наистина е така, не знам какво се чудиш изобщо? Според мен е най-сигурно.
Комарниците спасение някакво ли са Rolling Eyes Най-много да се чуе като ги режат.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 5 569
Единственото хубаво нещо е,че не ползваме асансьора.Наистина е тъмно,влажно и студено,дори през лятото,да не говорим,че навсякъде има мухъл и влага(от стълбището и козирката най-вече и избите).За прахоляка да не говорим пък,то навсякъде го има,ама имам чувството,че от улицата като се вдигне и хоп-в къщи.Ама най-ми е гадна влагата,сякаш колкото и да проветряваш все намирисва...мухлясват гардероби,мебели...ужас...Общо взето това е,друго не се сещам,но не ти препоръчвам 1 етаж,освен ако отдолу има магазин или гараж.
Всичкото това все едно аз съм го писала.  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 6 182
E стига дееее, аз вчера точно се окуражих, като четох какво сте писали, днес поглеждам - вълна от минуси! Confused Подсетихте ме и за по-малкото светлина, скоро не го бях мислила и това...
За комарниците - те по никакъв начин няма да спрат, ако някой иска да влезе, но е някаква (макар и малка) пречка, и аз уж си мисля, че да кажем нощем няма да смеят да ги чупят или режат, за да не събудят спящите - дано съм права... Че ме е страх и от това да не налетя на някого в спалнята, да кажем...

# 50
  • Варна
  • Мнения: 5 569
За да се предпази точно от крадците, които му откраднали компютъра моят съпруг още преди да се запознаем е остъклил терасите. Ако някой дойде през лятото след като сме простряли прането и поради мерки за сигурност сме затворили прозорците преди да излезем не му трябва ни парник, ни солариум. Цялото жилище въпреки затворените към терасата прозорци е пълно с горещ влажен въздух, направо не се диша.

# 51
  • Мнения: 681
Аз живея от 1 год. и нещо на 1 етаж в четириетажна фамилна къща,преди да се омъжа живях в блок на 4 етаж.Ами свиква се бързо,даже си е удобно,не катериш хиляда стълби,а и с малко дете се е направо екстра,така,че не се притеснявай,ще свинеш бързо  Peace

# 52
  • Мнения: 136
СОТ разбирасе, по удобно и по спокойно

# 53
  • Мнения: 1 318
Живях половин година на 1 етаж и се изнесох, заради крадци. Бяха започнали да санират сградата и през ПВЦ дограмата си влезли, докато аз съм била на работа, обрали всичко, дето им харесало и аз заварих опустошенията. Тогава и приятелят ми не беше в София, та добре че ме приюти една колежка. Хич не си е безопасно, умирала съм от страх като съм сама вечер, спяла съм на затворени прозорци и със светната лампа... Друг недостатък е прахът от улицата - ами то всеки ден да миех, пак нямаше изчистване. Иначе - да, няма много стълби, бях над абонатната и зимата се кефех... Крадците просто ми дадоха тласък да си сменя местоживеенето, може би за по-добро.

# 54
  • Мнения: 136
е, не е чак толкова страшно. Живеч на первия етаж от години и никага не не е било страх. Колкото до крадците за тях няма значение етжа

Общи условия

Активация на акаунт