За живота на първия етаж ?!?

  • 5 781
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 731
Всичко е в главите ни. Peace

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 929
Е, по- спокойно. И аз в началото така си мислех, но вече 2 години съм на първия етаж и мога да кажа, че е много хубаво даже. Подкрепям по-горе написаното за предимствата и недостатъците. Сложихме ПВЦ с падащи прозорци, защото сме на ниско, направо върху мази.

# 17
  • Мнения: 8 233
Подкрепям напълно candy_girl.
И ние сме на първия етаж - предимствата са повече от недостатъците.

# 18
  • Мнения: 251
Здравейте,
живея на първи етаж от 2000 година. До 2003 даже живеех сама. И винаги съм била спокойна и съм го намирала за съвсем нормално. До миналия понеделник вечерта, когато през ноща в нас влязоха крадци Sad
Не искам да те плаша, но вземете мерки - решетки, ролетни щори и аз не знам, защото и аз още не съм се спряла на вариант. Дознателите от полицията казаха, че PVC дограмите се отварят с поглед и супер безшумно Sad
Иначе живота на първи етаж наистина има много предимства, момичетата са ги описали вече.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх, колкото и да не ми се ще,
ще трябва да сложим решетки и да живеем
като в затвор  Sad, но няма друг начин.
Има вариант и за ролетни щори, но трябва
да са железни, а не ПВЦ.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 12:33 от МаМаКуин Светкавицата

# 20
  • Мнения: 536
За мен най-голямото предимство е, че не се притеснявам когато децата тичат, че тропат на някого.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз от един месец живея на първият етаж.Още не мога да свикна  Tired
Нямаме решетки.Доста е височко но пък точно до нашият прозорец има един пън оставен (стълб на дърво)  Което няма нито клони нито листа просто са го оставили за катерене.Като се присегна и го пипам  ooooh!
Затова затварям като ни няма.Но пък си спим на отворен прозорец  "падащ" ПВЦ
А за изместването ще свикнеш.На нас ни е пето или шесто.Дори ми е хубаво вече като сменим обстановката  Crazy

# 22
  • Лондон
  • Мнения: 403
Моля за мнение - за  и против :жилище на първия етаж над магазини.Ново строителство.

# 23
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Живея на първи етаж и ми е много добре.Качвам 5 стъпъла и съм вкъщи.Особено с малко дете си е удобство.

# 24
  • Мнения: 1 897
Моля за мнение - за  и против :жилище на първия етаж над магазини.Ново строителство.
Има и други фактори, които трябва да вземеш предвид:квартала в който се намира жилището, функционално ли е разпределението, с какво изложение е апартамента,  качествено ли е строителството, устройва ли те цената и размера на общите части, сроковете на изпълнение и т.н....

# 25
  • Мнения: 492
Сложете аларма или СОТ.  Мисля,че е по-добре от решетки по прозорците.   Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 289
Единственото нещо,което ме дразни от живота на 1 етаж е шума,чува се и минималното за съжаление,но се свиква де.А относно прозорците,нашите могат и да се отварят от горната им част ако се сещаш,така че като отворя трите джама и дишам спокойно.Е,не че не ни влязоха крадци през затворен прозорец,но живеенето на по горен етаж също не изключва това нещастие. Confused

# 27
  • Мнения: 2 498
За всеки влак си има пътници....
Лично аз не бих си купила апартамент на 1 етаж-дори и магазини да има отдолу.....

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също бях катогорично против
първи и последен етаж, но този
като го видях, след маса огледи
и просто се влюбих. Факта, че е на
първи етаж нямаше вече значение,
но сега когато трябва вече да се пренесем
започна да ме хваща страх.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 1-ви етаж живея цял живот. В стария апартамен имахме мрежи на прозорците, но и през соца като, че ли нямаше и толкова апаши, та от опити за посегателства не сме страдали. Хем апартаментът беше във вътрешен, тих и скрит двор. Сега, за настоящия апартамент, 2,50 над улицата, т.е. не съвсем ниско, не важи същото, макар, че отново е на същата улица, като предишния. Веднъж вече ни обираха през прозореца, доотварят горно отворен ПВЦ прозорец с кука и си влизат, докато ние си спим сладко сладко. Бяха шетали из хола за пари и злато, в спалнята не сме ги усетили и по-добре.

Миналата събота, обаче върхът на наглостта беше, когато в 9,00 вечерта, влизам с дъщеря си в спалнята и срещу мен крадец. Вмъкнал се по старата схема с открехнатия отгоре прозорец. Като ме видя избяга по обратния път, щети този път нямаше, но много се уплаших. Влязъл е на страхотен риск, защото вътре свети, работи телевизор, и явно има хора, които не спят. А,  и говоря все пак за малка уличка до пл. Славейков, а не за някое гето.

Така че, никакво отваряне на прозорци, ако не си в стаята. Другия вариант е решетки.

За други недостатъци, освен шума от улицата, не се сещам, но горепосочения е от особено значение.

Общи условия

Активация на акаунт