Второ дете - за и против

  • 4 710
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Защо нападнахте жената? Всички тук пишем от позицията вече на майки. Ако знаете колко хора пресмятат по сходен начин предимствата и недостатъците на родителството ще се шашнете. Повечето ми приятелки от страх, че ще загубят работните си позиции, не смеят и да си помислят за едно, да не говорим за две.
Когато станеш майка, целият ти свят се променя, иначе децата повечето ги възприемат като щъкащите гръмогласни същества в парка, дето не ти дават една бира на спокойствие да изпиеш.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
кои според вас са преимуществата и недостатъците. По-добре ли е с едно, или с две деца.

 #Crazy #Crazy #Crazy
... кои според вас са преимуществата и недостатъците...

Ама детето не е автомобил с технически характеристики, как може така да се изказваш и да разсъждаваш?! Направо се разтреперих като прочетох постинга ти!  Crossing Arms


 Peace

# 17
Аз съм с три дечица - май няма какво повече да добавя...

# 18
  • Мнения: 770
  Няма преимущества и недостатъци, това не е стока или недвижим имот. За децата се иска всеотдайност и любов...

# 19
  • Мнения: 2 960
с две деца си е супер Peace

# 20
  • Мнения: 5 401
Нападнах жената, защото приказката й беше повече от непремерена!!!  Shocked

Аз родих на 30-годишна възраст след планирана и желана бременност. Избрах да стана майка на 30, а не на 25 год. съвсем съзнателно - апартамента ни беше вече готов, имахме стабилни и перспективни професии, финансова възможност и т.н. Но когато бях на 25 год. не съм разсъждавала за предимства и недостатъци от това да имаш дете! И до ден днешен става въпрос за най-подходящото време, а не за недостатъци! Това е, което ме възмути!

... Когато станеш майка, целият ти свят се променя, иначе децата повечето ги възприемат като щъкащите гръмогласни същества в парка, дето не ти дават една бира на спокойствие да изпиеш.

Е, браво - освен да стискам палци никое дете да не заслужи такива родители с такова отношение!  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 634
Не върви да кажа, че съм "против" дете, но ще изкажа моето мнение, тъй като повечето са "За". Преди да се роди нашето бебе искахме само едно и сега е така. Не подхождам егоистично, а с ясното съзнание какво точно представлявам като личност, финасови причини за това решение също няма. Толкова съм отдадена в тази връзка дете-родител, че немога да си представя да разделя тази енергия и емоционален заряд на 2, без да чувствам угризения. Евала на жени, които успяват, но аз не съм от тях. Освен майка искам в този живот да бъда и съпруга, приятелка, да работя и да имам време за себе си. Гледах майка ми и знам как може да успееш с едно дете. Гледам приятелките ми, които също успяват, но са с по две деца...ами нямам техните качества.  Blush
За моето семейство вярвам, че правя верният избор и съпругът ми ме подкрепя.   

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Пак тема шедьовър  ooooh!


Ама детето не е автомобил с технически характеристики, как може така да се изказваш и да разсъждаваш?! Направо се разтреперих като прочетох постинга ти!  Crossing Arms

 hahaha

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 10:58 от Empres

# 23
  • Мнения: 2 478
Засега имаме едно дете,а мислим в перспектива за второ и трето.
Не мисля че има майки,които са против второ детенце,по-скоро се чувстват финансово и емоционално затруднени.
Аз имам такива познати,които са чудесни майки,но неискат да имат други деца.Това не ги прави по-добри или по-лоши.
Всеки сам преценява за себе си-ако можеш да осигуриш добро бъдеще на децата си,ще е прекрасно да родиш 2,3 деца.

# 24
  • Мнения: 39
Защо нападнахте жената? Всички тук пишем от позицията вече на майки. Ако знаете колко хора пресмятат по сходен начин предимствата и недостатъците на родителството ще се шашнете. Повечето ми приятелки от страх, че ще загубят работните си позиции, не смеят и да си помислят за едно, да не говорим за две.
Когато станеш майка, целият ти свят се променя, иначе децата повечето ги възприемат като щъкащите гръмогласни същества в парка, дето не ти дават една бира на спокойствие да изпиеш.

 Hug Благодаря ти!

# 25
  • Мнения: 2 131
Според мен, не би могло да има "против"  Peace Но наистина е въпрос не само на желание, на и на финансови възможности. Макар че пък, когато има желание, се намира и начин.  Hug

# 26
  • Мнения: 7 201
Твърдо За.Винаги съм искала 2 деца.Засега сме само с едно,но имаме желание и дано някой ден се получи. Praynig
Децата са най-голямото богатство-имаш ли ги,имаш всичко! Hug

# 27
  • Мнения: 39
"Против", "недостатъци"... не съм искала да сравнявам децата с автомобили. Но ето че мн майки изразиха различно мнение, което донякъде ми беше полезно. Тези две думички в началото просто олицетворяват не негативни мисли, а нещо повече. С още едно дете е по-трудно да бъдеш съпруга, жена с кариера и приятел. Когато имаш второ дете (аз нямам, но така си мисля) е по-трудно да си разделиш времето така че да бъдех хем себе си и да правиш твоите си неща, хем да имаш добра професия, на която малко или много да се отдаваш, хем да бъдеш съпруга на мъжа си и да му отдаваш нужното внимание; хем да успяваш и да водиш социален живот. От друга страна е хубаво детето да не расте само, но на каква цена? Аз не знам. Може би когато мине време и те пораснат, или пък когато има кой да помага, както и емоционална подкрепа, може би тогава може да се прави всикчо наведнъж. Не мога да кажа, не съм го изпитала... ooooh!

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз имам едно. Надявам се на поне още едно  Mr. Green

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Твърдо За.Винаги съм искала 2 деца.Засега сме само с едно,но имаме желание и дано някой ден се получи. Praynig
Децата са най-голямото богатство-имаш ли ги,имаш всичко! Hug


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт