баба и дядо срещу мама и татко!Възпитанието на 1 г?!?

  • 4 701
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
.......... та точно тия изказвания и поведение ме притесняват. И всички сте прави, че който плаща той поръчва музиката. Имах право според моите разбирания на реплика, укор, но не и скандал. И с риск да обидя съпруга си му казах, че ако ще да ми се разсърдят ще има запор на посещенията на малката ...

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
й подаде ножа и каза: Тропай си дедковото, тука може да си правиш каквото си искаш, у вас да си те наказват.

ако действието е в дома на бабата и дядото - не виждам какво се възмущаваш. Техен дом, тяхна воля. Ако не ти изнася, що дириш ти и детето ти там?

Прочети Ню няколко пъти ако е нужно. 1-вия й пост казва всичко.

# 17
  • Мнения: 52
Шани, много строго изказване!!! Shocked Написано поне звучи така  Simple Smile Не дирех нищо - бях на гости за имен ден на бабче .... Случката е извадкова от контекста на цялото им поведение, пък и нещо не приемам играта точно с ножа в която и да е къща . Crazy... А за Ню още след първия пост се съгласих, че мнението й най-много ми се нрави Peace Simple SmileSimple SmileSimple Smile Сега само си чатим за да ми олекне сред хора, които вероятно също са го изпитвали, та повече и от мен понякога ....

# 18
  • София
  • Мнения: 903
и при нас положението е същото. Аз много рядко я оставям на баба й ( майката на съпруга ми, моите родители живеят в чужбина). За първи път се престраших да я оставя за една седмица миналото лято ( дъщеря ми беше вече на 4 години). Казвам какво трябва да се направи, кога какво да й дава, облича и т.н., и като се върна всичко е направено по нейния си начин, въпреки моите указания. 
Дори съвета за наказването пред нея не минава. Пресен случай от миналата събота: " Вечеряме у свеки. Малката нещо се лигава, аз й правя забележка да престане и тя започва да реве ( напоследък има гадния навик да реве за всичко). Аз й казвам да престане и след като тя не го прави и двамата с баща й й казваме да отиде в другата стая да си пореве и когато се успокои да дойде да си продължи вечерята. Малката се изнася с рев в другата стая, след нея се изнизва и баба й. А тя какво направила  - отишла в стаята при детето и го прикоткала да отиде с нея в кухнята, а аз мисля, че детето е наказано. След като вече не чувах рев отидох в кухнята и какво да видя - малката там - при баба си, а баба й се хили срещу мен. Скарах се много жестоко на детето и я плеснах по дупето, тя разбира се пак се разрева и сама отиде в нейната стая. След това и баба й ревна и така - вместо работата да се оправи за 5 минути, цялата процедура трая около 40 мин, при което ми се скапаха нервите, детето се умори да реве, и цялата тази работа защото баба му не знае да стои настрана и да ни остави ние да го възпитаваме. Е смятайте, че направо бях побесняла.  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 24 467
Не бих си наказала децата само за да направя показно на друг. Бих си решила проблема с тоя, другия, децата не са ми виновни.

# 20
  • Мнения: 52
Оффффффф, това май е вирус, защото почти всички баби и дядовци се държат така. Аз се обърквам и от факта, че в същото време самите те казват поучително: тати като се кара мама трябва да мълчи и обратното за да ви слуша и двамата!!! А в същото време стигаме до ситуациите на tania28.  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 24 467
О, мила, моята майка може да издаде, напр., книга за здравословно хранене и здравословен начин на живот. Само дето житейски си е поставила за цел да докаже твърденията си посредством живот в противоположната насока и сигурно нас и внуците ще ни даде като пример там. Като я издаде ще пиша пак.

# 22
  • Мнения: 52
Judi, аз разбрах идеята за наказанието и понеже моята дъщеря е по-палавичка и всички в семейството го знаем ... Пък аз страдам малко от "данък обществено мнение" и се държа с нея различно у дома и различно пред хората. Не се чувствам комфортно когато й се карам пред други хора освен у дома, както и да я наказвам. Но май ще се наложи коравата й дисциплина у нас да се прилага навсякъде (може би точно това е целия ни проблем). просто не ми се искаше да си показвам рогата Simple Smile, а разчитах на самосъзнанието на околните и собствения им усет за доброто на най-малкия член, който все още се учи от нас ... Брей как го написах!!!

# 23
  • Мнения: 52
Judi, точно това не го разбирам: как мислиш и говориш едно, пък правиш обратното .... как ще си защитиш тезато с такова противоречие ....  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 24 467
Сигурно щото децата си гледат по един начин- с дисциплина, понеже си живеят съвместно и при липса на последната последствията ще рефлектират при тях.
С внуците обаче е различно- не носят отговорност за тях, нито последиците от поведението им ще ги засегнат осолбено. "Аз съм само една баба, оправяйте се вие!".
Пука им за тези и хипотези...

Все ни навира статии за вредата от наднорменото тегло, а у тях без шоколади  и разни от сорта не минава, ядят се както се пие вода.

# 25
  • Мнения: 52
Мдаа, май ще го разбера това поведение чак като стана баба ... Сега като се замисля разбирам поведението на родителите си от едно време едва сега ... Та май това е проблем от мноооооооого далече  Thinking

# 26
  • Мнения: 7 821
Имах същите проблеми със свекърите.
Отначало много се ядосвах, но вече не.
Първо спрях да водя толкова често децата, второ всичко опира до това кой детето смята за авторитет. Щом един път наложих своя и мъжа ми неговия, вече нямам проблеми и сега дори някой да им позволява или дава нещо те поглеждат мен или баща си за реакция и ако тя е негативна (вече и поглед е достатъчен) децата знаят какво да правят.
Постигнахме това с много приказки и наказания, но не там пред тях, а после у дома, трябва си и време, но резултат има.
А когато постигнахме това, вече свекър ми не му е интересно да ни дразни, а и никой не му се връзва и той си "седна на г**а" и проблема съвсем изчезна.
Е и сега при бабите и дядовците повече неща са позволени, но в границите на нормалното, все пак те не са мама и татко. Но аз приех това и не им се сърдя. Постигнахме някакво равновесие, задоволяващо всички страни.
Държа да отбележа, обаче, че моя съпруг беше изцяло на моя страна, даже се ядосваше повече и от мен.
Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Ми...да се "оплача и аз" Ние сме в един двор 3 къщи-нашата, на свекър и свекървами и на майката на свекър ми. Нашата баба е от тия, които искат да гледат децата. Имахме проблеми в началото със захранването и това какво яде и какво не. Успях или така си мисля поне де, да се разберем с нея в това отношение. Проблемът е свекър ми-той не дава и косъм да падне от главата на принца. Със свекърва ми се кара заради него-защо му се карала, бил си ударил главата-тя къде спала...На мен не ми говори 3 месеца, защото Хриси беше на 8 месеца и реших да му изрежа ноктите. Той като писна-спрях и го оставих, а той продължи-ревал е не повече от 5 мин, при което влиза дядо му запъхтян-като не можете да гледате деца, не ги правете...оставила го половин час да реве, посиняло детето. И го взе и излязоха на вън. Няколко часа по-късно се намеси прабабата. Е тогава не издържах и пред двата се изказах, че детето е мое-ще го възпитавам както си искам...Аз досега не съм го удряла и не мисля, но поняго се замислям по въпроса, защото става непоносим и знае, че има кой да го защитава. Плаши ме факта, че заминаваме за седмица при моите родители, които му дават и безалкохолно #Cussing out, защото искало детето, въпреки, че изрично съм забранила както и шоколад. Майка ми заяви да не съм се превземала, че те на мен всичко ми били давали и тн...
Абе дълго стана, сори  bouquet

# 28
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Хубава тема си спретнала to4ica!  Hug Аз гледах как свекърва ми гледа пленника 4 години почти и това което виждах всеки ден не ми харесваше! Сега глезотиите са наяве, в нейно присъствие е нетърпим, но при майка си и баща си си знае правилата и е доста послушен! Тя не искаше да го пускат на градина, но добре че не я послушаха, на много неща се научи от там, които тя от много глезене пропусна да го научи! Това което видях не ми хареса и заявих на моя мъж, че детето ни ще си го гледам аз, а като навърши 3 годинки на градина да се научи да споделя с децата. За моя радост чакаме второ дете и ще се научим на много неща у дома, защото ще има с кога да споделя, а не като племенника ми който смята, че светът е негов, защото баба така го научи! Защото имам възможност да си гледам децата аз ще е така, но ако нямах съм с 2 ръце за детегледачка, която ще спазва наложения режим! А, ако се стигне до баби ще си затварям очите, защото много момичета са прави те са баби и дядовци, за да глезят внуците си, а не да ги възпитават! Факт е свекър ми, които е бил толкова строг баща, а сега е направо памук пред внуците си! И аз смятам, че трябва да им граница между позволено и непозволено, но при тях има само позволено! "10 баби хилаво бебе" така е казал народа!  Joy  Най-добре да си спокойна и усмихната и да научиш детето да има респект от теб пред които и да е, а като е при баба и дядо да сте в добри отношения всички! Успех и споко човече, баби и дядовци много, а мама е една!  Peace

# 29
  • Мнения: 4 784
Аз малкия често го водя при майка ми. Лигави го, не мога да отрека, но само пред нея вървят прищевките му. Като сме вкъщи си знае кое може и кое не. Не се притеснявам, че ще го разлигавят. Те бабите и дядовците са за това, майките и бащите да му мислят, те са, за да възпитават.

Общи условия

Активация на акаунт